Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi értelme a kezes hitel...

Mi értelme a kezes hitel rendszernek? Épeszű ember nem megy el kezesnek.

Figyelt kérdés
Ha én kezes vagyok és az adós nem fizeti a hitelt akkor rajtam hajtják be. Ennek semmi értelme. Senki nem megy el így kezesnek.
2021. febr. 16. 19:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

Legtöbbször érzelmi okokból, de nem mindig.


Én simán elmentem kezesnek a kollégámnak, mert tudtam, hogy nem fog cserben hagyni, mint ahogy Ő is eljött kezesnek nem egyszer nekem. Na ugyanezt a tesómmal már nem merném megtenni, és a többi kollégámat is kizártam e körből :)

2021. febr. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
67%
Rokon házaspárnál: Új autót lízingeltek, az autót a férj használja, neki magasabb a jövedelme, viszont a feleség kedvezményre volt jogosult (350 ezerrel kevesebb volt így az új autó ára). A feleség lízingelte az autót, a férj lett a kezes (üzemben tartónak is őt jegyezték be a forgalmiba)
2021. febr. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
43%
Házasságon belül ez mindegy, hiszen vagyonközösség van. Ha egyedül veszi fel a hitelt, akkor is közös.
2021. febr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ez azért nem annyira fekete-fehér. Jó szülő-gyerek kapcsolatban, élettársi kapcsolatban a kezesség, vagy az adóstárs bevonása elég gyakori módszer arra, hogy a hitelképességét növelje az ember.

Én pl. lakásvásárlásnál a párom adóstársa lettem. Mivel közösen, közös tőkéből vettük a lakást, ami mindkettőnk nevére került, semmi kivetni valót nem találtam abban, hogy ugyanakkora felelősséget vállaljak a hitelünkért, mint ő.

Nyilvánvalóan minden jött-ment kezese/adóstársa nem lennék, de a családomé bármikor, mert tudom, hogy ők nem hagynak a kakiban.

2021. febr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
46%
14: de az adóstárs teljesen más. Ő kap tulajdont is. Míg a kezes semmit, ő csak bukhat rajta.
2021. febr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
32%

15# Nem, az adóstárs sem kap feltétlenül tulajdonjogot. Adóstársnál mérvadó a személy jövedelme, hiszen az bevonásra kerül a hitelbírálat során. Illetve adóstárs normál helyzetben csak rokon, házastárs, vagy élettárs lehet.

A kezes jövedelme nem mérvadó a hitelbírálat során, ő ilyen szempontból nem társul be az adósságba és kezes bárki lehet.

A kettő fogalomban a közös az, hogy mindketten egyformán felelnek a hitelért, vagyis ha az adós nem teljesíti a szerződésben vállaltakat, akkor az adóstárs/kezes lép a helyébe.

2021. febr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
21%

Kicsit keverednek itt a dolgok: az adóstárs az, aki készfizető kezességet vállal a kölcsönért, ami az egyetemleges felelősséget jelenti. Ennek semmi köze a tulajdonjoghoz.

És jellemzően erre az oldalra pont a 14. válaszadót sikerült lepontozni, aki pont értelmes választ adott: vannak élethelyzetek, amikor házasságon kívül két ember közösen vesz lakást, közös önerővel, a törlesztőt is közösen fizetik. Ilyenkor teljesen kézenfekvő a másik adóstársként való bevonása, mivel ha a hitelfelvevő nem fizet, a másik fél is sok pénzt bukik, így elemi érdeke, hogy az adós helyett fizessen és ne a bank árverezze el a lakást.

2021. febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!