Hogyan váljak el?

Figyelt kérdés

Van 3 kisgyerekünk, felvettük a babaváró hitelt, az utolsó gyermekünkre, így az kamatmnetes hitel.

Szeretném elhagyni a férjem, de jelenleg még nem dolgozom, majd szeptembertől fogok tudni elhelyezkedni, ha a kicsit felveszik bölcsibe. A másik két gyermek most kis és nagycsoportosok. Szóval gyerekápolóként fogok dolgozni, a gyerekek elött vendéglátásban dolgoztam, min. bejelentéssel, egy családi napköziből jöttem el szülni, szintén min. bejelentésel.

Szóval, szerintetek, hogyan tudnám megoldani a lakhatásomat 3 gyerekkel.

Nem tudom, hogy a férjem akarja e, hogy papiron elvaljunk, szerintem hülyeség, önszivatas lenne a babavaro hitel miatt. Jobban jarnank ha elfeleznenk a penz, es vissza is felesbe fizetnenk. Igy mondjuk nekem is lenne lehetosegem plusz hitelt felvenni es házat venni. (Vidéken lakunk)

Minden tanács, tapasztalat, ötlet érdekel.

Köszi előre is, ha normálisan válaszoltok.

Ja igen 28 éves vagyok.



2021. febr. 20. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

És sok-sok ilyenbe kergették bele az embereket a babaváróval meg a csokkal.


Sajnálom, hogy így alakult az életed.


Ha papíron is elváltok, a babavárót kamatostul kell visszafizetni. Ha megoldható, hogy papíron együtt maradtok, akkor ez nyilván kb 3 millió megtakarítás. De nyilván fiatal vagy még, idővel akarsz másik párt, a férjed is. Ebből még lehet kényelmetlenség.


A ház, amiben laktok, gondolom közös tulajdon. Meg lehet fontolni, hogy eladjátok, visszafizetitek a babavárót kamat nélkül, elfelezitek a maradékot, aztán elváltok. Így megúszható a kamat.


Más kérdés, hogy nem sok fog így maradni, de talán egy kis lakás vidéken kijön belőle. De az jó kérdés, hogy akarsz minimálbérből három gyereket nevelni meg még hitelt is fizetni.

2021. febr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem kergette bele az embereket. 🙂 Szabad akaratukból döntöttek így.
2021. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Apa kezdődik, kezdőőődik!"


Bocsánat, de hányszor leírtuk itt, hogy mik a buktatói a dolognak. Meg a CSOK 10+10-nek.

És mindig azt kaptam a fejemhez, hogy negatív vagyok, mert fel merem hozni a válást - pedig nem kell hozzá sok ész, elég magas a válások aránya.


Na, térjünk a témára:


" Jobban jarnank ha elfeleznenk a penz, es vissza is felesbe fizetnenk. Igy mondjuk nekem is lenne lehetosegem plusz hitelt felvenni es házat venni."


Nem, nem lenne lehetőséged:


"a gyerekek elött vendéglátásban dolgoztam, min. bejelentéssel, egy családi napköziből jöttem el szülni, szintén min. bejelentésel."


Ha elváltok, ugye 5 millió ft kb. a Rád eső rész, csakhogy Nálad ott lesz a 3 gyerek, akit el kell tartanod.

Minimálbéres bejelentéssel, 5 millió ft hitel tartozással és 3 eltartott gyerekkel KIZÁRT, hogy kapj hitelt.

2021. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt meg már meg sem merem kérdezni, hogy miért akarsz elválni? Nem lehet helyrehozni a kapcsolatot? Azért mégiscsak 3 gyerekről van szó...
2021. febr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A ház a férjemé.

Az ápolói fizetés nem minimálbér. Végzettségem szerinti besorolás 270 ezer ft, valamennyi adókedvezményt kapok majd, illetve a gyerekeket felesbe làtnánk el.

Ha a babavaro felet kifizetem az 25 ezer ft plusz ha valamennyi hitelt veszek fel annak a törlesztője 50 ezer. Albérletre dupla ennyit fizetnék... Esetleg önkormányzati lakáson gondolkodtam még, hogy hátha...

Mondjuknitt helyben vannak téliesített nyaralók, de csak gondolkodom, agyalok stb.

A férjem félredugodt, meg folyamatosan megaláz... Meg van még egyéb probléma is. Nyilván rajtam is múlt, hogy ide jutottunk...

2021. febr. 20. 13:44
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja, igen, ha nagyon nagyon nagyon megalázkodom, akkor apám talám venne fel hitelt nekem...
2021. febr. 20. 13:45
 7/12 A kérdező kommentje:
És nekem ugyan mégegyszer férfi nem kell az életembe...
2021. febr. 20. 13:46
 8/12 A kérdező kommentje:
De ha besorolnak F kategoriába 55-ös képzéssel akkor 330 ezer ft a fizetés az első 3 évben.
2021. febr. 20. 13:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Hol fizetnek 330 ezret kezdőként? Egy orvos nem keres ennyit. Vagy bruttóban számolsz?
2021. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bruttóban számol, három gyereke van, gyakorlatilag nem is adózik.
2021. febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!