Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van egy hitel társam és...

Ha van egy hitel társam és odáig fajul a dolog, hogy letiltás lesz akkor tőle is fogják majd?

Figyelt kérdés

Szóval megszívtam…

Anno 18 évesen rám erőltettek a szüleim egy hitelt a Providenttől…

Akkora volt a hitel, hogy kellett hozzá egy társ és ez az apám testvére volt.

Azt mondták neki, hogy nyugodjon meg nem rakják a saját fiukat tartozásba és fizetni fogjak csak vállalja el…


Hat nem fizették…

Nekem meg levelet küldött valami behajtó még nem vettem fel…


Eddig sem szívleltem a szüleimet…

Nekik évek óta fogják a fizetésüket…

Tiltakoztam, hogy nem akarom, de rám erőltettek…


Mire számítsak? :/

Tudom hogy én írtam alá…

De ez a harmadik hitel volt onnan…

Az előző kettőt kifizették… Ezt nem…

A provident is egy köcög cég! Az első hitelnél se munkám sem semmim nem volt mégis adtak…



2021. febr. 22. 23:52
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

"Sokat olvastam most ez ügyben. Megveszik az elévült hiteleket és megpróbálják kifizetetni."

Elévült hitelt senki nem vesz meg, és általában a hitel nem tud elévülni (erre nagyon vigyáznak).


"A levelüket sem veszem fel…"

Beáll a kézbesítési vélelem, hiába nem veszed fel. Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor mindenki ezt az egérutat választaná.


"Majd ha a végrehajtó keres neki szólok az évülésről, majd a kis meleg behajtó bizonyítja ha nem így van! AKKOR fizetek."

A végrehajtót végképp nem várnám meg, mert neki fog csak igazán a ceruzája vastagon ha végrehajtási költségekről beszélünk.

A "behajtó" nem fog semmit bizonyítani az elévüléssel kapcsolatban, mert mint mondtam, nem évült el.


"A szüleim meg ennyit érnek…"

Ez így igaz. Sajnálom, hogy Neked ilyen szülők jutottak. :(


Keresd fel a "behajtó" céget, és egyezkedj velük, hátha engedik részletekben kifizetni. Még az is lehet, hogy egy részét elengedik. Egyenlőre még azt sem tudod, hogy mekkora összeg nyomja a vállad. A struccpolitika sehova nem visz, ezt hidd el!

2021. febr. 23. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha már behajtónál van akkor vedd fel a levelet. Egyezz meg vele. Náluk is lehet részletfizetést kérni. De nem évül mert a hitelintézet eladta a tartozást a behajtónak. A behajtó szépen bevasalja rajtad. Ez ilyenkor már nem évül el, hiszen végrehajtás alá került vagyis ez már új.


És ne feledd. Mindig ők nyernek. Hiába csinálsz bármit mindig megszerzik a pénzt.

2021. febr. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb behajtják rajtad (letiltják a fizetésedből, jelzálogot raknak a házadra esetleg lefoglalják az ingóságaidat). Sajnálom hogy így átvágtak a szüleid.
2021. febr. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tartozás tripláját akarod kifizetni a végén, akkor csináld ezt.
2021. febr. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Ugy latom mar 18 evesen se voltal a penzugyi felelosseg csucsan, de hat hibazik az ember meg akkor emg buta...

De ugy latom sokat nem tanultal idokozben sem, ami szomoru

2021. febr. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el nekem jobban jársz, ha felveszed a kapcsolatot és kifizeted, a szüleidet meg elfejelted. Sajnos ez az ára.
2021. febr. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
95%
Terheld meg a szuleid ingatlanat, es abbol fizesd ki. A masikat meg ne fizesd, majd rajta marad a szuleid ingatlanan.
2021. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Nem tudom!

Nekik a létező összes cégnél tartozásuk van! Külön és együtt is (anya+apa)

Cetelem, OTP, Raifassein, Vodafone, Telekom, Telenor, Digi, UPC, víz es villany es amit ellehet képzelni…

Mindkettőnek fogjak a fizetésük 50%-át es a családi hazát már rég elvették tőlük, tőlünk.



Felvettem a levelet…

Ez már nem behajtó hanem jegyző…

15 napom van még nem kerül végre hajtásra az ügy…

De ez nem is Provident!

Ez a Telenor…

2016 (kb a providenttel egy időben mikor fizették még) kihoztam apámnak egy előfizetést, hogy tudjon telefonálni…

Hát azt sem fizette ezek szerint…


Ugye én vele nem tartom a kapcsolatot mióta kiraktak…


160 ezer forintot kérnek



Ott meg egy év az elévülés hátha megúszom, de én nem értek ehhez megnézitek?

2021. febr. 23. 17:15
 19/35 A kérdező kommentje:
2021. febr. 23. 17:27
 20/35 anonim ***** válasza:
Nem fog semmi elévülni.
2021. febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!