Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudnék megvásárolni egy...

Hogy tudnék megvásárolni egy 33 millió forint értékű lakást?

Figyelt kérdés

Álomlakásaimat ilyen árakban láttam abban a kerületben ahol szeretnék majd egyszer lakni.

33-35 millió is belefér mert olyan helyen tervezek lakni mint Sasad, Gazdagrét, Lágymányos, Kelenföld, Hamzsabégi út szóval a 11.kerületben, mert láttam Budapest egészét de csak a 11.kerület fogott meg nagyon és azért is mert itt élek és jó a közlekedése.

Hamarosan elkezdek ismét dolgozni és szeretnék minden hónapban félretenni legalább 140.000-et mert ennyit biztosan eltudok tenni.

Az, hogy mennyi évre lesz fix a munkahelyem nem tudom, ezért nem tudom mennyire lenne érdemes előre tervezni, mert ahogy számoltam több mint 10 év lenne ha mindig csak ennyit tudnék félretenni és közben magamra nem nagyon költenék semmit, pedig alap cikkeket szeretnék azért venni közben meg drágább kiadásokat mint új telefon, számítógép de talán csak utána tudnám elkezdeni a gyűjtést.

Egy ilyen árkategóriájú lakáshoz szerintetek kelleni fog hitel vagy saját önerőből is sikerülhetne egyszer majd?

Társat nem szeretnék se most se a közeljövőben, csak is egymagam szeretném megvenni a saját lakásomat és lakni benne, mert én kifejezetten magányos farkas vagyok.

Lakás feltételei között nekem a legfontosabb az erkély és úgy is néztem lakásokat, mert nekem fontos, hogy minden este kitudjak ülni kicsit az erkélyemre.

Hogy kezdjek el gyűjteni lakásra és közben ne azt figyelni, hogy még 5 év hátra van és annyi év eltelt, meg közben azért magamra is költsek kicsit.

Albérlet nálam nem jöhet szóba! Sosem kedveltem az albérletet, persze megértem akik oda mennek de számomra nem megoldás, én csak is saját tulajdonú lakásban szeretnék lakni.

Lehet 40 éves leszek mire meg lesz a saját lakásom de legalább enyém lesz és lenne egy biztos helyem, azt az időszakot kibírom valahogy a családdal hisz a cél szentesít.

Szóval ötleteket vagy tippeket várnék, hogy ilyen értékű lakásra hogy tartalékoljak pénzt és ha megvan akkor onnantól, hogy legyen tovább, tehát meg van a lakásra a pontos összeg hitelmentesen akár és utána gondolom kell valami ügyvéd a lakáshoz, papírok, majd a kulcsok, meg lakcím átírás?



2021. márc. 2. 14:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Hitel + külföldi meló.
2021. márc. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem akarom lerombolni az álmaid, de havi 140 ezer semmire sem elég. Ha ezt úgy kalkuláltad, hogy eközben otthon laksz a családoddal, akik fizetik a rezsit, a kaját, a háztartás minden költségét és csak így tudsz megtakarítani ennyit, akkor azt különköltözéskor el is fogod költeni a napi kiadásokra. Amire szintén számítani kell, az a lakásárak további emelkedése. Az elmúlt néhány év alatt megháromszorozódtak az ingatlanárak még azokban a kerületekben is, ahol relatíve olcsóbban lehet lakáshoz jutni.

Azt gondolom, hogy az elképzelésed most még nem reális. Nem tudom, hány éves vagy és milyen munkát végzel, de vagy tanulni kellene, hogy sokkal jobban fizető szakmát szerezz, vagy külföldre menni egy időre, hogy legalább az önerőt összespórold, hogy kellemes törlesztőjű hitelhez juss. Saját tapasztalatom szerint legalább nettó 400 ezer kellene ahhoz, hogy normálisan élhess és eközben önerőre is gyűjthess úgy, hogy pár év után tényleg hitelhez juss. Ha partner nélkül képzeled el a bizniszt, akkor ez még nehezebb lesz, mert támogatást jelen pillanatban annak adnak, aki gyereket is hajlandó beígérni, vagy legalább van már belőle egy-kettő.

2021. márc. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12.nem ennyit keresek hanem ennyit gondoltam félre tenni, persze sokszor lehet az hogy többet rakok félre csak nagyjából ennyit teszek félre és magamra is rakok e tudjátok milyen nehéz volt akár egy munkát is találni?

tanulni jelenleg nem tudok, nem is tervezek mert szerentém ha lenne legalább 4 éves munkaviszonyom. 400.000 sosem lesz nekem felejtős...

megvagyok a szakmámban de kapzsi nem vagyok! baráti körben se hallottam olyat hogy valaki ennyit vagy 200.000 fölött keresne. nagyon elszomorítottál most sőt ezen az oldalon inkább csak elszomorítani tudnak nem lelkesíteni. mindegy is nem is kell saját megvagyok a családdal de most tuti azzal jöttök hogy inkább mamahotel mint tanulnál azt keresnél fél millát? szóval ezen az oldalon csak ezt várhatom igaz?

2021. márc. 2. 17:33
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, 12-es vagyok, és ne haragudj, nem elkeseríteni akarlak, de sajnos tisztában vagyok a realitással is.

Tegyük fel, hogy már megvan az önerőd, mondjuk beéri a bank 8 millióval a 33 milliós ingatlanhoz, a többit megkapod hitelbe, majd megveszed a lakást. Azt nézd, hogy mostani árakon számolva (berendezett, bebútorozott lakás + rezsi + közös költség + kaja + utazás + autó fenntartása, ha szükséges + orvosi kiadások, egyebek + a hitel beleférne a havi fizetésedbe? Mert arányaiban erre kell számítanod később is.

Ha igen, akkor hajrá, de ha nem lenne hozzá elegendő, akkor muszáj más megoldást keresni, mert ahogy most, úgy 5 év múlva (amikorra össze tudsz szedni mondjuk nyolc millát) sem fog menni. És abban sajnos nem szabad reménykedni, hogy a lakásárak addig stagnálni fognak.

Nem azzal van a baj, hogy vannak álmaid, hanem azzal, hogy a realitáshoz kicsit jobban hozzá kellene őket illeszteni. Én biztosan egy olcsóbb külkerületi lakásban gondolkodnék, egy olyan kerületben, ahol meg tudom fizetni.

2021. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
Hát, én nem fogom ennyire körülírni, mint kedves utolsó tette. Én azt mondom, hogy "és belelóg a bilibe a kezed".
2021. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

15: :-))

Nettó 200 alatti fizunál hitelt sem kapna, vagy kérnének valami jelentősebb önerőt. De ennyi fizetésből ez reménytelen.

2021. márc. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez a fizu sajnos arra elég, hogy eléldegélj a saját ingatlanodban. De hogy megteremts egyet, az segítség nélkül szerintem sem fog egyhamar menni.
2021. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
17.igen sajnos ezt belátom de örülök hogy legalább lesz munkahelyem.
2021. márc. 2. 20:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!