Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes a havi fizetésemet...

Érdemes a havi fizetésemet míg el nem költöm valamiben tartani?

Figyelt kérdés
Egy pénzügyi tanácsadó, hangsúlyozom NEM ÉRTÉKESÍTŐ vagy valami ügynök, MBA-s ember említette egy videóban, hogy neki 30 000 forintnál több soha nincs a bankszámláján. Azt viszont nem mondja, hogy addig miben tarthatja. Valami ötlet? Mi lehet ennyire likvid, hogy 30 napnál rövidebb ideig alacsony kockázattal, költségmentesen, nyilván nem magas hozammal tartható benne a fizu elköltésig?

2021. márc. 19. 22:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egész pontosan úgy fogalmazott, hogy a kártyáján nem tart egyszerre ennél többet.
2021. márc. 19. 22:21
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Ez tuti kamu.

Egy heti bevásárlást nem tudna megoldani ennyi pénzből...

2021. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy pénzügyi tanácsadótól elvárható lenne, hogy tisztában legyen az alapfogalmakkal. A pénz nem a kártyán van, hanem a bankszámlán.
2021. márc. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes. Legyen pár százezer forint elérhető helyen: bankszámla/kp.

Ami efölött van, azt berakhatod állampapírba.

Ha ott már megvan 6 havi megtakarítás, akkor utána lehet az afeletti részen elkezdeni gondolkodni, addig felesleges.

2021. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én az illetőt jó szakembernek tartom egyébként, ezt a kijelentést talán lehet tőle erős költői túlzásnak venni. Azért kíváncsi voltam, mert nem tartom magam egy pénzügyi analfabétának, de ezen feléhúztam én is a szemöldököm. :D
2021. márc. 19. 22:51
 6/15 A kérdező kommentje:
Nyilván erősen kontextusából kiragadott a mondat, de azért reménykedtem, hátha valami hatalmas dolgogról én nem tudtam eddig. Xd
2021. márc. 19. 22:52
 7/15 A kérdező kommentje:
Vagy szimplán lehet, hogy készpénzben tartja a havi költőpénzét...
2021. márc. 19. 22:57
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Egy tökéletes, nulla tranzakciós díjakkal rendelkező világban ez az aktív ki-be teszegetem a bankszámlámról az értékpapírszámlámra a pénzt dolog valóban működhetne, de a valóságban többet buksz a pénz folyamatos mozgatásával, még láthatóan nagy (milliós) összegek esetén is, egy néhány százezer forintos fizetésnél meg pláne.
2021. márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Azon a számlán, amihez a kártyával hozzá lehet férni, én sem tartok sok pénzt. De ettől függetlenül van egy megtakarítási számlám, amin csücsül a tartalék, na nem azért, mert kamatozik, hanem mert likvid. (Ha bedöglik a hűtő, nincs idő befektetést eladni, ami sok esetben T+3 napon teljesül).

Ezen felül van hosszútávú megtakarításom (befektetési alapokban és állampapírban), de arra mindig figyelek, hogy pár százezer mindig legyen azonnal mozgósítható, ha hirtelen kell valamire.

2021. márc. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem szeretnélek pénzügyi tanácsokkal bombázni, távol álljon tőlem, hogy rábeszéljelek valamire, én is ismerkedem még a témával, de úgy tudom, hogy a befektetési alapok viszonylag drágák, az éves költségük 1-2%.


Az ETF-ek nagyon hasonlók, az is úgymond ,,passzív" befektetés, olyasmi, hogy például híres tőzsdei indexeket követnek, amik már bizonyítottak a történelem során, mint az S&P500; viszont a költségük 0,2-0,3% körüli.


Szóval tényleg nem befektetési tanács, vedd amolyan utánaolvasásra érdemes ajánlásnak.


Reálisan én egy ilyen ETF-től hosszútávú (min. 3-5 év) átlagosan évi 7% hozamot mernék elvárni a költségek levonása után, ez is személyes vélemény csak.

2021. márc. 20. 04:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!