Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel szülés után?

Babaváró hitel szülés után?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A lényeg hogy a párom szülei házában lakunk jelenleg de sajnos nagyon megszorult helyzetbe kerültünk, úgy néz ki elárverezik a házat amiben élünk, nem vagyunk megijedve nekünk a babával van hova mennünk, de azért mégis csak jobb lenne a "saját" házunkban maradni... Én sajnos az építőiparban dolgozok jelenleg bejelentés nélkül, a párom gyeden van a többiek pedig nem hitel képesek.

Hallottam olyat hogy a babaváró hitelt úgy is meg lehet igényelni ha a gyerek már megvan, igaz nem vagyunk osszeházasodva de ezen változtatunk ha úgy van.

Illetve fel füllel hallottam olyat is hogy ha egyedülálló anyaként van bejelentve akkor ő is felvehet valamilyen támogatást csak az nem a 10 millió ami ugye rendes esetben járna.

Konkrétan 1.5-2 millió forint hitelre lenne szükségünk hogy mindent megoldjunk...tudtok valami kiskaput vagy bármit amihez ebben a helyzetben hozzá lehet jutni? Én elég jól keresek és úgy néz ki hamarosan ki is tudom váltani az egyéni vállalkozásomat de sajnos az már nem fér bele az időbe amennyit kaptunk hogy össze kaparjuk ezt az összeget.


Előre is köszönöm a segítséget!



2021. márc. 20. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet venni, de kamatmentes csak a következő gyerek után lesz.


Amúgy ezek szerint hivatalosan hárman éltek mac 170 ezer forintból. Vagyis nem vagytok hitelképesek.

2021. márc. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A háztartásban a picivel együtt 6an vagyunk amiből egy tanuló, egy gyeden lévő, anyósom párja is az építő iparban tevékenykedik(akinek hozzá kell tennem hogy full milliomos az édesanyja zsebből kirantana nekünk annyi pénzt amennyi kellene de sajnos a fia egy f.sz és nem igazán akar intézkedni) anyósom meg itthon van jelenleg munkát keres...

Igen sajnos ez a baj, én több mint 400ezret keresek de b.szhatom a bejelentés nélkül...mar megkértük a párom nagybátyjat is hogy vegyen fel nekünk annyi pénzt ami kell mert röhögve visszafizetek havi 40ezret sőt ha van fusi munkám amit ott keresek azt is odaadom (hidegburkoló vagyok nyilván tudjátok milyen árban van most) de nem nagyon akarja amit valahol meg is értek szóval végső megoldás lenne ez a babahitel csak nagyon ellentmondásos a dolog... Van aki ugyanígy ezt mondta hogy utána is fel lehet venni van aki azt hogy már nem mert csak addig amíg a baba a hasában van

2021. márc. 21. 10:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz babának a hasban lennie, hogy valaki felvegye a babavárót. Ha az egyéb feltételeknek megfelel(nétek), és vállalnátok még egy gyermek születését, akkor fel tudnátok venni.

Ellenben ezt férj és feleség csak közösen igényelheti (nem is vonhat be mást). És kell hozzá elsődleges jövedelem (pl.: munkabér).


Ez esetben sajnos nincsen kiskapu.


Talán sima személyi kölcsönnel lehetne próbálkozni, de egy olyan adóstársat, aki be tud villantani azért egy nettó bejelentett legalább 100.000 Ft-os elsődleges jövedelmet (GYED nem az) elő kellene valahonnan rántani. Mondjuk meglepődnék, ha ugrálnának a bankok ezért...

2021. márc. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!