Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor érdemes hitelt felvenni...

Mikor érdemes hitelt felvenni egy panellakásra?23L

Figyelt kérdés

A városunkban egy kétszobás panellakás ára 60.000 euró körül mozog.

Jövő ilyenkorra kb 20.000 euróm lesz, vagyis a lakás 1/3 része.


Ti kb mikor vettetek fel kölcsönt a lakásra? A lakás árának hányad része volt meg?



2021. ápr. 3. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Soha. Panelra biztos nem.
2021. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem mindegy melyik ország, milyen város, mekkora a kamat és a törlesztő, és mennyire biztos a munkahelyem, van e stabil párkapcsolatom, illetve akihez tudok fordulni ha bármilyen gond van.
2021. ápr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom melyik országban élsz, melyik városban és ott milyen cégek vannak, mire lehet számítani az ottani munkaerőpiacon.

De alapvetően most nálunk, Magyarországon érdemes hitelt elfelvenni, mert alacsonyak a kamatok, és nem fognak így maradni örökké. Másik oldalról pedig nem mindegy mik a lehetőségeid. 40kEur azért durván 15M Ft, annak a törlesztője sem kevés már. Tudnád fizetni? Stabil a munkahelyed?

2021. ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Én 30% önerőt összegyűjtöttem és 70% hitellel vettem egy lakást (szintén panelt). Stabil mu kahely mellett vágj bele. Javaslom, hogy fél évi törlesztőrészlet legyen tartalékban ki tudja mit hoz az élet.
2021. ápr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attol fugg. Tudod a penzed ugy forgatni/befektetni hogy tobbet hozzon mint az ha lakast veszel? Ha nem akkor vegyel lakast. Ha igen akkor ne.

Persze itt meg bejon h spekulalhatsz ingatlan ar esesre novekedesre stb... A lenyeg ha hulye vagy ahhoz hogy eldontsd megerie venni akkor venni kell

2021. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%
Panelért nem adnék pénzt, nem, hogy még hitelt vegyek fel rá. A tervezett élettartamuk végéhez közelednek. A németek már bontják vissza őket.
2021. ápr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Huh én panelban lakom, nagyon erős ház. Egy régebbi téglaházon érződik hogy rogyadozik, felázik de a vasbetont kb lerombolni is alig lehet. A vezetékeket áthúzták, ablakok kicserélve, liftek felújítva, szigetelés, fűtéskorszerűsítés megvolt. Hamarosan jön a napelem a tetőre. Nem hinném hogy ezeket egyhamar visszabontják. Németországban is inkább esztétikai okokból. A vasbetonnál erősebb nincsen.
2021. ápr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha vasarolnek, akkor ujat vennek
2021. ápr. 3. 21:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Új panellakás? Olyan már nincs.

Gondolom te tégla társasházra gondolsz?

2021. ápr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!