Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lejárt kártya visszatérítés?

Lejárt kártya visszatérítés?

Figyelt kérdés

Egy külföldi webáruházból rendeltem terméket, de hibája miatt visszakapom az árát.

Amikor kifizettem, még a korábbi kártyám volt életben. Az azóta lejárt, újat kaptam.

Refund esetén így is megérkezik, vagy el tud veszni valahol a rendszerben?

Természetesen a mögötte lévő számlaszám ugyanaz.



2021. ápr. 5. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Mindegy, mert a kártyaszámod egyébként se változott.
2021. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Változott a kártyaszámom
2021. ápr. 5. 17:43
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
számlaszámod nem változott :)
2021. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kártyás vásárlás visszafordítása esetén a számlaszám nem számít.

A terminállal a kártyás vásárlást fordítják meg és így írják jóvá a pénzt.

Nem átutalás, a számlaszám nem kell hozzá.


Az átutalás díját megspórolni szeretik a kereskedők illetve van aki könyvelési okokra hivatkozva is ugyanúgy térít vissza ahogy ő megkapta a pénzt.


A bankot kellene megkérdezni, hogy ilyenkor mi történik. Alapból egy lejárt kártya nem használható, de ilyen ellenműveletre ahol a kártyabirtokos visszakap pénzt lehet, hogy működik.



Valaki írta, hogy a kártyaszám nem változik. A bankon múlik, hogy a kártyatársaságtól hogyan rendeli meg a cserekártyákat. Új számmal vagy régivel.

Az sem mindegy, hogy az online terminál hogyan tudja kezelni a kártyaadatokat egy ellentranzakció esetén. Amennyiben a lejárati idő és a CVC kód is szükséges az azonosításhoz, akkor hiába nem változott a kártyaszám.



Viszont a webshoppal is beszélhetnél, mert a problémád nem a leggyakoribb, de teljesen életszerű. A kártyák lejárnak és ha pont akkor van ilyen, akkor bárkivel megeshet ez. Erre biztosan van szabályzatuk.

2021. ápr. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A név kivételével minden adat változott, de végül megérkezett a pénz.

Gondolom a régi kártya lejárata után is (egy ideig talán) működik a visszatérítés.

2021. ápr. 6. 19:12
 6/6 anonim válasza:
Én most ugyanebben a cipőben vagyok, remélem nekem is rendeződik. Én OTP-s vagyok, te melyik banknál vagy? És mennyi idő telt el a kártya lejárata és a visszatérítés között? (Nekem 3 hónap)
2022. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!