Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az Erstétől veszek fel...

Ha az Erstétől veszek fel lakáshitelt akkor azt az Erste Jelzálogbank Zrt. adja és nem az Erste Bank Hungary Zrt? Többi lent

Figyelt kérdés

Ugyan ez lenne a kérdésem pénz lekötésnél. Ha lekötöm akkor az az Erste Investment Zrt.-nél lesz?

Vagy hogy van ez?



#lakáshitel #lekötött betét #Erste Bank #pénzlekötés #Erste Jelzálogbank #Erste Investing
2021. ápr. 13. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a lakáshitelt a cégcsoport melyik tagja adja, hidd el, részletkérdés.

Jelzáloghitelt (ingatlanhitel az) valószínű az Erste Jelzálogbank Zrt, hiszen direkt erre hozták létre. Viszont törvény szerint nyugodtan adhat az Erste Bank Hungary Zrt is.

Cégcsoporton belül van úgyis, neked ügyfélként mindegy és az Erste úgy kezeli az ilyen ügyleteket, hogy bankon belüli.

Ezért mondom, hogy számodra technikai kérdés.



Az Erste Befektetési Zrt is a cégcsoporton belül van, azt is "bankon belülinek" kezeli az Erste.

Nem is ezzel van a probléma ott.

Hanem, hogy a betétlekötés és a befektetés teljesen más.

Az előbbi egyébként a "sima" Erste Bank Zrt-nél történik, utóbbi az Erste Befektetési Zrt-nél.


Ami már nem technikai részletkérdés, hogy a befektetés, az nem olyan, hogy X forintot berakok X időre a végén ha nem töröm fel idő előtt, ennyi lesz. Ez csak a betétlekötésnél van így.


Befektetés lehet részvény, kötvény (államkötvény vagy egyéb), befektetési jegy, stb, stb, stb...

Ahány félét kínál a bank, annyiféle kockázati besorolás, várható hozam, eddigi múlt, hogy eddig milyen hozama volt, stb...

Ez jóval komolyabb döntés.

Befektetés típusától függően igényel kicsi vagy éppen elég nagy hozzáértést.

A befektetéshez értékpapírszámlát is kell nyitni. Ezt vezeti az Erste Befektetési Zrt. Ennek díja is van (ha éppen nem akciós), tehát az lenne a cél, hogy még a díjak levonása után is nyereséges legyen az ügylet.


Önmagában azzal, hogy maga a bank nyújtja-e mint a csoport központi cége vagy a cégcsoport valamelyik tagja, az részletkérdés.

Amit az imént írtam, na az már nem az.

2021. ápr. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Jézusom, mekkora sötétség van itt kérdezői és válaszolói oldalon is. Ha valaki nem ért hozzá, legalább ne mondjon orbitális baromságot. A jelzálogbank lakossági ügyfelekkel nem áll kapcsolatban, teljesen máshogy működik, mint egy kereskedelmi bank, mert refinanszírozással foglalkozik. Befektetési szolgáltató pedig nem gyűjt bankbetétet és nem kezel lekötéseket.
2021. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolói oldalon sötétség, maximum a saját válaszodban. Mielőtt írtál volna, nem volt gond, mert világosan elmagyaráztam.


Jó néhány magyarországi banknak van jelzálogbank leányvállalata, főleg mióta törvényi változások miatt jobban megéri nekik így. Előtte is volt amelyiknek volt, most többnek.


Alapesetben refinanszírozással foglalkozik és igen, teljesen máshogy működik, a tevékenység szűkebb köre miatt is, de hidd el, került már hitel lakossági tulajdonú ingatlanra is tőlük és jelzálog is lett bejegyezve a javukra. (Néha FHB Jelzálogbank Zrt illetve OTP Jelzálogbank Zrt esetén ez nem is volt olyan ritka.)


Ja és hol írtam, hogy a kérdezőnek az Erste Jelzálogbank Zrt fogja az ingatlanhitelt nyújtani?

Sehol. Csak elmagyaráztam a kettő között a különbséget, amit ő nyilván megértett, te nem.


Azt is írtam, hogy az Erste Bank Zrt is nyújthat és nyújt is jelzáloghitelt.



Befektetési szolgáltató ki írta, hogy bankbetét gyűjt és lekötést kezel? Éppen én magyaráztam el a kérdezőnek, hogy teljesen más.



Nem csak visszavágásból mondom, de remélem most már jobban érted, a tényeket is, meg az első válaszom is.

2021. ápr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3-as, köszönöm a részletes választ!

Lakásvásárlás előtt állok. Az Erste és a K&H is ugyanolyan ajánlatot adott. (270ft eltérés).


Melyik a jobb, megbízhatóbb?

2021. ápr. 19. 00:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem jártam itt egy hete.


Hitelezés tekintetében nem nagyon van olyan, hogy megbízhatóbb, de még csak olyan sem nagyon, hogy jobb.

Ha a feltételei egyformán megfelelnek és a kamat akkor egyforma jó.


Az egy dolog, hogy az adott fiók adott munkatársa mennyire felkészült, stb... Fontos dolog, de azt meg nem lehet mondani innen és mindenhol dolgozhatnak ilyen meg olyan emberek is.



Nyilván számlát is kell, fogsz nyitni náluk. Itt már komoly különbségek lehetnek. Most nem tudom melyik milyet kínál éppen, de általában lakossági ügyfélként az Erste jobb, elterjedtebb.

Simán lehet, viszont, hogy a K&H-nál éppen most van számodra jobb ajánlat, utána kell nézni kalkulátorokkal meg utána a bank honlapján részletesen is.


Az sem mindegy, hogy a hitelszerződés miatt valószínű folyószámla tekintetében is sok évre magadat a bankhoz kötöd, hiába lenne 1, 2, 3, sok év múlva olcsóbb x bank számlája.



A hitel díjai és minden feltétele a szerződés futamideje alatt előre tisztázott.

Főleg ha fix törlesztőjű, akkor minden előre tudható és tervezhető.



Gondolom így értetted, hogy melyik a jobb.

2021. ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm!

Valószínűleg az Erstét fogom választani.

2021. ápr. 29. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!