Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A lakás minimum hány százaléka...

A lakás minimum hány százaléka kell a nevemen legyen, ha némi lakáshitelt vennénk fel rá az én nevemben? De a lakás nem az enyém lenne.

Figyelt kérdés
Lakást vennénk a gyerekünknek, de még szeretnénk felvenni hozzá valamennyi lakáshitelt. Tegyük fel a lakás mondjuk 25 millió forintba kerül, ebből 20-at zsebből állnánk és kell 5 millió hitel. A lakás azt akarjuk minél nagyobb arányban legyen a gyerek nevén (aki már felnőtt), de tudom a hitelhez kell valamennyi tulajdonjog a hitelfelvevő nevén is legyen. Ez ez esetben mekkora kell legyen?
2021. máj. 21. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Az nem megoldás, hogy a gyerek veszi fel, és odaadjátok neki a törlesztőrészleteket? MAgyarul fizetitek helyette a havi részleteket.
2021. máj. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt kihagytam hogy a gyerekünk még egyetemista és nincs teljes állású munkája, diákmunkára pedig nem adnak hitelt. Ez az ok, amiért én/mi vennénk fel a hitelt. Pont úgy lenne, hogy a mi nevünkre vesszük fel a hitelt, de ő fizeti a törlesztőt, mert van már keresete diákmunkából bőven rá.
2021. máj. 21. 11:58
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
És az a lehetőség, hogy 50-50%- lenne a tulajdoni részarány, aztán később neki ajándékozzátok az 50%-os tulajdonrészt?
2021. máj. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez a lehetőség teljesen rendben van. Az érdekelne, hogy van-e törvényi minimuma annak, hogy a lakás hány százaléka kell legyen a hitelfelvevő nevén? Tehát ha a lakás árának 20%-ára vettem fel hitelt, akkor elég ha a lakás 1%-a van a nevemen, vagy muszáj annak a 20%-nak lenni, vagy pl 50.
2021. máj. 21. 12:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen a törvényben.


A bank a hitelbírálatnál fogja figyelembe venni, hogy mekkora tulajdonrészre mennyi hitelt hajlandó folyósítani.

2021. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Adott esetben bármilyen ingatlant elfogad a bank fedezetként. Akár más tulajdonában lévőt is, ha a tulajdonos ahhoz hozzájárul.

Ezt az opciót vitassátok meg a bankkal.

2021. máj. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semennyi tulajdonrészt nem kell szereznetek, ha nem szeretnétek. Van több bankban is olyan megoldás, hogy szülői finanszírozás. Ekkor 100%-ban a gyerek tulajdonába kerül a lakás, a hitelt viszont a szülők veszik fel úgy, hogy a jelzálog is a megvásárolandó lakásra kerül.
2021. máj. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vegyétek meg a lakást hitelre, de írassátok a nevére, a haszonélvezetet tartsátok meg magatoknak.
2021. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!