Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkiváltás hitelellel?...

Hitelkiváltás hitelellel? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy szükségem lenne kb 1,5 millió forintra, személyi hitellel szeretném elintézni.


Jelenleg van 2 hitelem: 1 áruhitel a Cofodisnél, kb 200 ezer ft van belőle még hátra és egy személyi hitel, az OTP-nél, abból is körülbelül 200 ezer forintot kell még visszafizetnem.


Arra gondoltam, hogy akkor annyival többet vennék fel a másfél millióhoz, hogy ezt a másik kettőt végtörleszteni tudjam, csak 1 hitelt kelljen fizetnem a jövőben.


Azt nem tudom, hogy 180 ezres nettó fizetésre egyáltalán fel bírok-e venni ennyi pénzt, illetve, hogy felvehetem-e a hitelt úgy, hogy van 2 hitelem és ez mellé veszek fel a harmadikat, de egyből fizetném is a másik kettőt?


A segítő válaszokat előre is köszönöm :) :)



2021. jún. 16. 09:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az neked miért jó, ha a jelenlegi 0%-os áruhitelt kiváltod egy 9%-os hitellel?

Csak én nem értem miért bolondság 0% helyett a 9%-os kamatot fizetni???

2021. jún. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

11-ezt miért nem lehet normális stílusban?

Azért fordultam az oldalon lévőkhöz, hogy segítséget kérjek, ezt a kioktató lenéző stílust pont megkapom a bankban is :)

2021. jún. 16. 15:05
 13/19 anonim ***** válasza:
56%
Olyan hitelt nem éri meg kiváltani, aminek alacsonyabb a kamata (kivétel persze, ha nagyon magas a törlesztője, mert ha ellehetetlenít, akkor kár megtartani). De egyébként teljesen felesleges kölcsönkérned és kifizetned hamarabb, ugyanolyan feltételekkel tudsz kölcsönt igényelni akkor is, ha vannak meglévő hiteleid.
2021. jún. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. jún. 17. 11:36
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

" ugyanolyan feltételekkel tudsz kölcsönt igényelni akkor is, ha vannak meglévő hiteleid."


Ez a mondat így nem állja meg a helyét, már csak azért sem, mert, mint írtam, a fizetés MAX 50%-a terhelhető a törlesztőre, de ilyen alacsony fizetés mellett aligha adják meg az 50 %-ot (ez jelen esetben mondjuk max 90 ezer ft).

Ha van már mondjuk havi 60 ezer ft törlesztője a 2 hitel miatt, akkor még az is lehet, hogy már egyáltalán nem kap mellé hitelt, míg, ha visszafizeti a banknak a személyi kölcsönt és úgy kér hitelt, akkor:

1.- látják, hogy "jó adós", vissza tudja fizetni a hitelt

2.- az áruhitelt kivéve ismét max. az 50 % terhelhető.

Az áruhitelt én sem fizetném ki hamarabb, hiszen ha 0 %-os, akkor az mehet szép apránként :-)

2021. jún. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
53%

#15


A hitelkiváltásnak pont az a lényege, hogy nem kell figyelembe venni azon hiteleknek a törlesztőjét, amit kiváltunk. Ha így igenyelünk, akkor azok törlesztője ugyanúgy nem kerül bele a JTM számításba, mintha előre kifizetnénk. Ez a lényege a hitelkiváltásnak, és ezért mondtam, hogy ugyanolyan feltételekkel tud igényelni.

2021. jún. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

A személyi hitelem havi 13, az áru havi 16 ezer :/

Ezeket inkább kipörgetem, vállaltam plusz munkát, addig inkább nem verem magam plusz hitelbe :)

Köszönöm a tanácsokat <3

2021. jún. 24. 16:48
 18/19 anonim ***** válasza:
49%

Jajj, kérdező, nagyon köszönöm, hogy ezt leírtad!! :-) (9-es vagyok)


VÉGRE egy ember, aki megfogadja a tanácsunkat, a jószándékú intést és nem veri magát még nagyobb adósságba!! Hidd el, sokkal jobban jársz majd így... :-)

Köszi, hogy hallgattál ránk! A Te életed ugyan, de sokszor annyira elkeseredett vagyok, amikor hiába "tépjük a szánk", nem hallgat ránk a kérdező és rohan a vesztébe :-(

2021. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%
Megy a pacsi kérdező! :)
2021. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!