Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki el tudja magyarázni...

Valaki el tudja magyarázni nekem, hogy melyik hitel hogy működik?

Figyelt kérdés

Lehet, sőt biztos, hogy teljesen analfabétának gondoltok, de nem értem, hogy hogy működik a lakás hitel.

Szeretnénk házat venni a férjemmel, nem drágán, inkább kis településen, faluban. Max 5 millió forintig keresgélünk, találunk is természetesen csak erősen felújítandókat. Ezzel nincs is gond, de ha lakáshitelt veszünk fel akkor azt csak a vásárlásra lehet fordítani, vagy felújításra is?

Babaváróra nem vagyunk jogosultak mivel a férjem rokkantsági ellátásban részesül egészségi állapota 30%-os. 2 évig dolgozott mielőtt a betegsége kiderült volna, utána a kezelések miatt esélye sem volt újra munkába állni. Én pedig a saját kis boltocskámat csinálom 2 éve, de csak szezonálisan. Így hogy a babaváró kiesett a lehetőségek közül lakáshitelt kell keresnünk, amihez egy kicsit sem értek.

Köszönöm válaszaitokat.



2021. jún. 25. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak a vásárlásra adják, ti nem is látjátok, egyből az eladó kapja. Kell hozzá 30-35% önerő.

Miből akarjátok a hitelt fizetni meg a felújítást fedezni?

2021. jún. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A férjem havi 140.000forintot kap ellátás gyanánt, én havonta átlagosan 7-800ezer forintot keresek 6 hónapon át. A maradék 6 hónapban pedig egyszerűsített bejelentéssel dolgozom egy helyi kisboltban ahol naponta 9000 forintot kapok. Most szeretnék nyitni egy egész éves boltot is a jelenlegi mellé.
2021. jún. 25. 15:20
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha ez igaz lenne, nem kellene hitel az 5milliós lakáshoz.
2021. jún. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Félreértettél, azért keresünk olcsón házat, hogy a saját igényeinknek megfelelően tudjuk átalakítani.

És minek vegyünk 20-30 millióért amikor nincs rá szükségunk?

2021. jún. 25. 15:44
 5/9 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
31%
5 milliós házra nem is nagyon adnak jelzálogot, ha erősen felújítandó meg főleg nem. Egyetlen lehetőségetek a személyi kölcsön, bár sokkal drágább.
2021. jún. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem van egy boltotok? Be tudjátok vonni plusz fedezetként és a két ingatlanra lehet, hogy adnak nagyobb hitelt.
2021. jún. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez bankonként változik hogy pontosan milyen feltételekkel mire adnak. jelenleg elég olcsoak a hitelek valoszinű megkapjátok igy is. (persze szükséges önerő és a lakás értéke se lehet nulla)
2021. jún. 26. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel nagy valószínűséggel nem vagytok hitelképesek (A szezonális árbevételt produkáló vállalkozásod esetén, ha jól sejtem, szünetelteted a vállalkozást, amikor nincs bevételed, és az egyszerűsített bejelentés sem megfelelő egy hitelhez), így lakáshitelt sem igényelhettek, nem csak bababváró kölcsönt. Rendes alkalmazotti jövedelem szükséges legalább 3 hónapra, vagy 1 teljes lezárt üzleti év a vállalkozásodban.
2021. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 8-as megadta a megfelelő választ de azért annyival kiegészíteném hogy 3 hónap munkaviszony kevés lesz min 6 hónap munkaviszony kell!Meg rendes jövedelem(nem minimálbér!)Az egyszerűsitett bejelentéssel mit akarsz ha ilyen terveid vannak??Nem jó semmire!
2021. jún. 27. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!