Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felnőttként milyen hiteleitek...

Felnőttként milyen hiteleitek vannak? Lehet/érdemes hitelek nélkül élni, ha valaki nem szeretne ilyen jellegű terhet vállalni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 9. 08:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
Semmilyen, és nem is tervezek felvenni.
2021. aug. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
23%
Folyószámlahitel.
2021. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Lakáshitelünk van. Ez az egyetlen és nem is tervezünk mást. Újabb kisebb lakáshitellel mennénk majd tovább családi házba. Ezzel a jelenlegi felállás szerint azért lehet együtt élni.

Más hitelt nem vennék fel. Autón gondolkoztunk, de maximum az autó 1/5-öd része nekem a lélektani határ. Ez is csak akkor, ha az álomautóról beszélünk és valami visszautasíthatatlan ajánlat jön, ami miatt nem bírok ki még néhány hónapot.

Egyéb ilyen jellegű teherrel nem szeretnék élni. Inkább gyűjtögetünk és majd utána élvezzük a gyümölcsét.

2021. aug. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%
Nem volt semmi, nemreg felvettem viszonylag nagy osszeget a befektetesemhez
2021. aug. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Lakáshitelt és diákhitelt érdemes csak fölvenni a hétköznapi embernek, mert ezekkel előrébb lehet jutni és hosszú távon anyagilag is nagyon megtérül, persze ehhez is kell ész azért. A folyószámlahitel,áruhitel stb azok csak a rossz pénzügyi kultúrát tükrözik.

A vállakozasi hitelekről nem beszélek, az gondolom hogy sok esetben megéri de nem értek hozzá, és nyilván kockázatos.

2021. aug. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%
Semmilyen. Igen lehet hitel nélkül élni, csak fejben kell helyre tenni a fontossági sorrendet.
2021. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
Lakáshitelem ésdiákhitelem van, illetve a lakáshitel mellé kapott kedvezményes otthon hitelkártya. Egy nagyobb ikea bevásárlásnál éltem a 10 havi kamatmentes visszafizetéssel.
2021. aug. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
27%
Ja, és a hitelkártyát csak pontgyűjtésre használom, március óta már "kerestem vele" 18e forintot.
2021. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Főnént azért jutott eszembe a kérdés, mert szegény családban nőttem fel, nemrég kezdtem el én is dolgozni


Volt két rokonom is, akik hitelek miatt lettek öngyilkosak még amíg fiatal voltam, és akkor elhatároztam hogy soha, semmiféle adósságba vagy kölcsönbe nem akarok keveredni


Viszont csak most tudatosult bennem, hogy egy olyan fizetésből mint az enyém is, mennyi idő lesz mire megtakarítok akár egy autóra vagy lakásra is pénzt, és hogy vajon jobban járnak-e azok akik hitelből vesznek mindent, és nem izgatják magukat ezen

2021. aug. 9. 10:50
 10/24 anonim ***** válasza:
84%
Nincs semmilyen. Lakáshitelt tervezek felvenni, de még gyűjtök több önerőt.
2021. aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!