Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes befektetni felnőttként...

Érdemes befektetni felnőttként munka mellett 2-3 milló forintot valamilyen felsőoktatás intézmény tandíjára vagy akár államilag nem akkreditált tanfolyamra?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék néhány személyes tapasztalatra hogyan befolyásolta ez az életszínvonalatokat jövedelmeteket,illetve hogyan oldottátok meg a váltást és sokkal könnyebb lett e az elhelyezkedés.

Az én személyes tapasztalatom az hogy tipikusan munka mellet elvégzett alacsony presztizsű(levelező,büfészak,programozó tanfolyam) képzésekre járt emberek egyáltalán nem boldogulnak jobban elhelyezkedés terén és ráadásul a kalkulált 3 év helyett még ráhúznak egy két évet ami szintén további költségekkel jár.



2021. jan. 26. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem "büfészakra" kell járni, ahogy te mondod. De ha valaki mondjuk technikus, és elvégez egy levelező gépész BSc-t, amivel megduplázza a fizetését, akkor miért ne érné meg?
2021. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én most fogom elkezdeni a gazdinfot levelezőn, szerintem megéri. Amúgy bölcsész vagyok és IT cégnél dolgozom. A kettő kombinációjával szerintem jobb pozik is megnyílnak előttem, nem csak a pénz motivál, így is jól keresek.
2021. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az okj-k között voltak értelmes tanfolyamok, amik adtak hozzá az ember boldogulasahoz.


Egyetemet (első diplomát) 35 felett sztem már nem érdemes kezdeni.

Mire végzel 40eves leszel és palyakezdő. Versenyben a huszon pár evesekkel.


Ha meg eddig is ezen a területen dolgoztál, akkor a tapasztalatod messze felulirja a diplomát.

Szóval felesleges.

Kiegészítő, repülő modulokat érdemes tanulni a meglevő szakmához.

2021. jan. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
* repülő=ráépülő
2021. jan. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!