Kinek van megtakarítása?

Figyelt kérdés

Èrdekelne ki hogy viszonyul a megtakarításokhoz legyen az bármilyen célú.

1. Nincs és nem is érdekel.

2. Nincs, de szeretnék.

3. Van.


Ha van kedvetek kifejthetitek bővebben is a véleményeteket, de már egy számnak is örülni fogok.



2021. aug. 9. 14:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Van. Mindig volt és mindig lesz is. En nem tehetem meg hogy ne legyen. Annyira gazdag nem vagyok.
2021. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Van, nem is kevés.

Mikor gyerek voltam, a szüleimnek nem volt, pedig lehetett volna nekik is. Helyette állandóan stresszben volt az egész család, hogy miből fizetjük be másnap a számlákat.

Most, hogy felnőtt vagyok, a magam útját járom. Van félretett pénzem, befektetéseim. Ha elveszteném a munkám, szerényen, de továbbra is meg tudnék élni.

2021. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Van, volt es valszeg lesz is. Meg amikor garantalt berminimum kornyeket kerestem es mellette fizettem az alberletet akkor is raktam el pénzt a jovo erdekeben.
2021. aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Van
2021. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimnek sosem volt, így nekem annál fontosabb lett. Jó az elrettentő példa.

Még pályakezdőként kezdtem félretenni, amikor bérminimumot kerestem és szobát béreltem. Havi 10 ezerrel kezdtem.

Most így 6 év múlva, már eljutottam jobb fizetésig és idén a lakás önerőm is kigyűlt végre és vettem egyet.


A szüleimnek azóta csak a hitelük nőtt, pedig sokkal többet keresnek, mint én és saját lakásuk van.....

2021. aug. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Van, a fele számlán / KPban, a másik fele kriptovalutákban. Jelen állás szerint kb 9 millióm van. Nem egy nagy vagyon, de legalább ha valami baj lesz akkor van félretett pénzem.
2021. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Van, de én elég rosszul érezném magam, ha nem lenne semennyi. Mindig van az embernek szüksége tartalékra, mert bármi történhet. Jó, ha van mihez nyúlni. Elég takarékosan élünk a bevételeinkhez képest, emiatt már befektetéseink is vannak. Az az embernek egy nagy nyugalmat, stabilitást, ami nagyon jó érzés. Az évek alatt jelentősen nőttek a bevételeink, de az életszínvonalunkat sokkal kisebb mértékben emeltük. Szeretünk tudatosan élni.
2021. aug. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
4%
Vagyis gyüngyülgeted a lóvéd de lehet holnap meghalsz. Nem baj majd felélik az utódok... amilyen generáció épül 10-20 millió forintot egy fél pillanat alatt elköltik. De nem bak te legalább meghúztad a gatyamadzagod...😀
2021. aug. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

És te mit kezdesz majd, a pár tízezres nyugdíjaddal? Felkopik az állad? Egyébként naná, hogy az utódoknak gyűjtjük a vagyont. Ki a francnak gyűjtenénk? Úgy neveljük őket, hogy ők is gyarapítsák tovább és végre elindul egy polgárosodott, vagyonos család, pont mint nyugaton szokás a normális családokban.

Azt nem veszed figyelembe, hogy a befektetéseik pénzt hoznak, azzal a hozammal már így is átlag felett élünk, úgy, hogy meg van húzva a gatyamadzag.

2021. aug. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Aki tudatosan él és gyűjtöget arról azt feltételezem, hogy a gyerekeinek is ezt az életmódot tanítja.
2021. aug. 9. 16:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!