Kinek van megtakarítása?

Figyelt kérdés

Èrdekelne ki hogy viszonyul a megtakarításokhoz legyen az bármilyen célú.

1. Nincs és nem is érdekel.

2. Nincs, de szeretnék.

3. Van.


Ha van kedvetek kifejthetitek bővebben is a véleményeteket, de már egy számnak is örülni fogok.



2021. aug. 9. 14:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve,m hogy kevesebbet költök, mint a bevételem, így folyamatosan volt megtakarításom is. Valamennyi van most is befektetve, de a nagyját elvitte az önerő, mert lakást vásároltam.
2021. aug. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk még csak kisbabánk van, de igen már neki is gyűjtünk. Babakötvénybe a kisebbik részét (későbbi egyetemi szükségleteire, vagy épp albérlet kaucióra, használt kocsira jó lesz az.)


Nagyobb részét állampapírba kötjük, a célunk, hogy kb 12 év múlva vegyünk egy lakást hitellel. Majd kiadjuk, amíg ő felnő és így a bérlő fizeti jó pár évig a hitelt.

Nem vagyunk nem keresetű család, de nekünk az a taktikánk, hogy mindent hamar kezdünk így a sok kicsi sokra megy (és persze kamatos kamat).


Minket is így támogattak a szüleink, mi is ezt tervezzük a sajátunknak.

2021. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
33%
Nincs, elköltöttem minden pénzem szerencsejátékra.
2021. aug. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
28%

Utolsó vagyok, nem viccből írtam, tényleg ez van és van ilyen, nemcsak az a mézes-mázos félrerakósdi, amit mindenki ír. Vicces, hogy mindenki szülei elb*aszták a pénzt, de ők persze példásan bánnak vele. Leírtak ezt vagy 3-4en. Kicsit vicces. :)

Csak be akartam mutatni, hogy az "évek óta kőkeményen kuporgatok és nagyooon tudatos vagyok pénzügyek terén" nevezetű képmutató embereken túl vannak valóságos sorsok is. Sajnos. És persze tudom, hogy valaki tényleg szépen bánik a pénzzel, csak hányinger, hogy van egy ilyen kérdés és 12/12 válasz az, hogy ő mekkora király és tudatos, na de persze a szülei meg mások elk*rják a pénzt. Képmutatás..

2021. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért képmutató? Szerinted ilyen kérdések alá azok jönnek válaszolni, akik leírják, hogy hónapról-hónapra elb.szom a pénzt? Soha nem tudtam félretenni és tele vagyok hitellel? Pedig mindenki tudja, hogy vannak ilyen emberek is. Akik, pedig otthon rossz példát láttak, maguk miért nem változtathattak, amikor már ők kezelték a pénzt? Ez miért képmutatás? Minden alkesznek sem lesz alkesz a gyereke. Ők nem valóságos sorsok? Csak a nyomorgó, szerencsejátékos vagy függő ember sorsa a reális? Nyilván tudatosan élő emberek nem is léteznek, csak kitaláció. :D
2021. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
89%

15:14... Örülök, hogy te ezt viccesnek tartod.


Én nem tartom viccesnek, hogy egy ku..rva fillért nem kaptam a szüleimtől és mindent magamnak kellett állni, tanulmányok, albérlet, jogosítvány, és most saját lakás.


Legtöbb ismerősömnek fiatalon, egyetem alatt vettek lakást, vagy segítették anyagilag az első lakása megvásárlásában, más nem, legalább adós-társként beszálltak. Nekem meg semmi.


Nincs ebben semmi képmutatás.


Akinek a szülei elszarták az összes pénzt, azoknak muszáj valahogy a maguk útját egyengetni.


Nyilván itt is több út létezik. Vannak akiknek csak a pofája jár, de semmit nem tesz és nem is halad az életben. Meg van akik tudnak haladni.


Hozzá tenném nem csak végtelek léteznek, nem csak "kőkemény kuporgatás" meg "nagyooon tudatosság" létezik. Egyszerűen léteznek emberek, akik elérnek egy relatív normális szintet, amivel lehet normálisan ÉLNI.


Én magam sem vagyok kuporgató, sem nagyooon tudatos. Egyszerűen csak eljutottam egy olyan szintre, hogy nem is szórom két kézzel a pénzt, de nem is kell minden fillért megvonnom magamtól. Jut is, marad is.


Sajnálom, hogyha ez valakinek agyvérzés közeli állapotot okoz.

2021. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%

16os, nem tartom viccesnek, nekem sem fizettek mindent a szüleim.

Csak annyit akartam hangsúlyozni, hogy nagyon sok más mentalitással élő ember van. Én sem örülök a saját sorsomnak, épp a változáson dolgozom, de nincs semmilyen megtakarításom, sőt hiteleim vannak.

Természetesen elhiszem és tudom, hogy tényleg vannak nagyon tudatos emberek pénzügyek terén, csak kicsit fura volt, hogy mutogatunk másra és közben nekünk persze nagyon jól megy. Igen, függő vagyok és nem is vetek keresztet senkire, szerintem attól, hogy valaki kezei közül kifolyt a pénz, nem feltétlenül rossz ember. Csak egyszerűen mindenkinek vannak gyengeségei. Attól, hogy valakinek valami jól megy, nem kell lenézni a másikat és rosszat gondolni róla. Szerintem olyan nincs, hogy valaki "kitolásban" költse el az össze pénzét, szimplán csak 0 érzéke van a témához.

Imádom a matematikát és ha nagyképű lennék, mondanám arra, akinek nem megy, hogy mi nem megy ezen, tök logikus és egyszerű, hagyj már.

Nem, elfogadom, hogy neki nem megy, ő neki ez egy gyenge pont. Ugyanez a pénz is, meg minden az életben. A következmények mások lehetnek persze, a pénznél súlyosabb sajnos, de a mozgatórugó ugyanaz lehet.

2021. aug. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt tudom hogy van ilyen is meg olyan is...

Egyik szomszédom egy félkész házban lakik a párjával, ha megjön a fizu vagy pénz áll a házhoz akkor 3 napig a fél disznót sütik az udvaron, utána wellness stb... az év 80-90%-ában meg a nagy semmi.

NEM zigányok.

Igy is lehet...


Másik szomszédom sosem költ látványos dolgokra, egy suzuki ignisük van de nyár elején a világ végén voltak 3 hetet egy szigeten, most 2 hét olasz.

Tele vannak mint a sár...

Így is lehet.

2021. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

17-es ez egy tanulható, gyakorolható dolog, mármint a pénzzel való bánás. Kicsit olyan, mint a matek, van akinek zsigerből könnyen megy, más meg szenved vele ebben igazad van. Ezt nem is vitatja senki. Neked szerintem csak tünet a pénzprobléma, inkább lelkileg kellene összeszedned magad először, az utat te tudod hogyan, de ha egyedül nem megy, akkor kérj segítséget, (a függőségre gondoltam). Nem szégyen!

Ha ez a téma érdekel, akkor érdemes itt olvasgatni:

[link]

Másrészt, kezd el írni a költéseidet, bevételeidet. A hó végén nézd át, hogy mire megy el fölöslegesen pénz, hol tudsz spórolni. Hó elején tedd félre a pénzed, úgy, hogy ne férj hozzá, csak nehezen.

2021. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"Attól, hogy valakinek valami jól megy, nem kell lenézni a másikat és rosszat gondolni róla."


Azért elég vicces ezt írnod, miközben pont te kezdtél el köpködni, becsmérelni mindenkit mert nekik "jól megy"...

2021. aug. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!