Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Családtaggal, h érdemes...

Családtaggal, h érdemes közösen, bármely tagnak hozzáférhető pénz lekötni?

Figyelt kérdés

Anyummal közösen eladtunk földeket és lett belőle 2.5millióFt.


Nekem van külön félretéve pénzem.

Anyumnak is van külön.


Ezt úgy szeretnénk lekötni, h bármelyikünk hozzáférhessen, ha kell.

Ha pl. anyumnak kiújulna a krónikus depressziója és kórházba kerül. Ilyenkor nyilván semmit nem intézne. Akkor én hozzá tudják férni.

Ugyan ez fordítva, ha anyumnak kell, akkor bármikor az én jelenlétem nélkül, mivel messze lakom tőle hozzá tudjon férni a pénzhez.


Tudom, h van társ kártya.


De nem sima bank számlán akarjuk.

Hanem lekötni, legalább minimális kamattal.

Sőt ha lehet egy részét euróban kötnének le, egy euró számlán.


Nem tudom, erre milyen opciók vannak. Lehet-e.


Tudom, h sokan úgy írnak itt, h fingjuk nincs, meg végig se olvassák és a trollkodásba élik ki magukat. De remélem olyan is ír aki ért hozzá.



2021. aug. 16. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem a legegyszerűbb az államkincstári számla. Ott megvenni az állampapírt, ha mindketten ismeritek a jelszavát a fióknak, akkor bármelyikőtök be tud lépni oda a másik nélkül visszaváltani és kiutalni.

Egy kiutalási számlát biztos meg lehet adni. Azt nem tudom, hogy többet meg lehet-e.

2021. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is állampapírt mondanám, van euróban is és két ember is hozzáférhet. Ezt onnan tudom, hogy a férjemmel közös számlánk van és mindenkinek van külön belépési kódja. Azt hiszem, infláció +1% a kamat euró esetén.
2021. aug. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

- Euró esetén eurót is kapok amikor ki akarom venni?


- Ezek bármikor hozzáférhetőek? Bármikor le lehet venni?


- Állampapírból nem többféle van? Ha igen akkor milyen?



Nagyon köszi!

2021. aug. 16. 15:11
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdéseid inkább tőlük érdeklődd meg, de itt az euró állampapír oldala:

[link]


Bármikor hozzáférhető, kérdés, hogy mennyi kamatot buksz. Minimum pár hónapot (4-6) bent kell tartani, hogy megérje. 1 napos átfutással lehet kivenni a pénzt.


Igen, többféle van:

[link]

2021. aug. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!