Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 78000 ft ot lekötök akkor...

Ha 78000 ft ot lekötök akkor az 2 honapban mennyit fog kamatozni?

Figyelt kérdés

#megtakaritás betét lekötés
2021. szept. 6. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

MÁP+ban a visszaváltási díj levonása után 260Ft.

Banki lekötésben feltehetően ennél kevesebb.

2021. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Bankban le se tudod kötni, minimum 100-150 pénzt kell.
2021. szept. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha szerencséd van akkor legalább 10 Ft-ot.
2021. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%

"Bankban le se tudod kötni, minimum 100-150 pénzt kell."


Bankja válogatja, több helyen is "már" 50-től le lehet kötni. Gránit banknál biztosan.

2 hónaposra szar kamatot ad, 2.15% az éves kamat. Ez azt jelenti, hogy a 2 hónapra kb 0.36% kamatot kapsz, persze ennek 15%-a kamatadó lesz, vagyis alig 0.3%-ot kapsz meg ténylegesen. 78000Ft-nál ez kb 230Ft. (És ennek a lekötésnek van egy olyan feltétele, hogy "új pénz" legyen, aminek valami olyasmi a megfogalmazása, hogy a pár hónappal ezelőtti egyenleg fölötti legyen).

2021. szept. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

K&H lekötött betét 100 ezer ft-onként ad havi 1 ft kamatot

Félmilla lektöésből már levonnak a kamatból is 1 ft kamatadót :D

2021. szept. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 librikus ***** válasza:

Ha két hónap után ki akarod venni a pénzedet, még párszáz forintot levon a bank!

A szabad szociális piacgazdaság -minden magasabb civilizáció gazdasági rendszere- addig marad működőképes, ameddig a résztvevők az élni és élni, hagyni mottóján cselekszenek. A bankárkaszt mind jobban ignorálja ezt az axiómát.

2021. szept. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Ha két hónap után ki akarod venni a pénzedet, még párszáz forintot levon a bank!"


Ha magasabb a hitel kamat, akkor a banki lekötés kamata is magasabb. És általában az infláció is.

Ha alacsony a hitelkamat, mint most, akkor a betéti kamat is rendkívül alacsony.


Miért kéne egy 2 hónapos banki lekötésnek rentábilisnak lennie? A mai világban ne akarj pár hónapos lekötéseket, ennyi.


Fél évre a MÁP+ fizet 1,75%-ot. Ami kiemelkedően jó a mai világban.


Fél évnél rövidebb ideje lekötésekkel eddig is csak a gazdagabbaknak érte meg szórakozni. Most épp nekik se igazán éri meg.

2021. szept. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Ha két hónap után ki akarod venni a pénzedet, még párszáz forintot levon a bank!"


Így a 21. században igazán nincs értelme ki-be rakosgatni a pénzt. Egy minimális technológiai ismerettel is szinte készpénzmentesen lehet élni, és mondjuk évente összesen pártízezer forintot kell felvenni.

Amúgy pedig eleve a bank kiválasztásánál érdemes lehet a lekötéseket is figyelembe venni a költségek mellett, és annak megfelelően választani. Erre már nincs kalkukátor, tehát szükséges lehet egy kis időt belefektetni, és akkor nem 0 forint kamatokat fogsz kapni.

Én pl vagyok abban a szerencsés helyzetben, hogy minden hónapban egész elfogadható kamatra a fizetésemet le tudom kötni 3 hónapra, így havonta 2-3000Ft-ot keresek a bankszámlával (persze MÁP+ jobb lenne, de annak rosszabbak a visszaváltási feltételei).

2021. szept. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tornado2 válasza:

Egészen pontosan: mínusz 1276forint.


Vagyis kevesebb lesz mint volt.


Ennek oka a kezelési költségek.


Legutoljára úgy húsz éve érte meg ezt megcsinálni, de ott is a minimum összeg 110000ft volt.

Onnantól fordult meg a veszteség, haszonná.


Aztán behozták az azonnali kamatadót és az alkalmankéntti kezelési költséget a meglévő egyszeri kezelési költség mellé.


Utoljára nyolc éve próbálkoztam a rövidtávú befektetéssel. Ott kétmilliót akartam megforgatni három hónapra lekötve.


Mínusz négyezer forint volt a zárásom.

Értetlenül álltam az ügy előtt, pedig törvényesen jártak el. Nem számoltam a hihetetlen módon megemelt kezelési költségekkel.


Ma Magyarországon nem lehetséges rövidtávú leköttésel, kis összegű befektetéssel nyereséget kihozni.

2021. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Utoljára nyolc éve próbálkoztam a rövidtávú befektetéssel. Ott kétmilliót akartam megforgatni három hónapra lekötve.


Mínusz négyezer forint volt a zárásom."


Köszönhetően a kamatadó és a tranzakciós illeték bevezetésének.


Ma MÁP+ban ma 3 hónap alatt a 2millió +12.500Ft.

Állampapíron ma már nincs kamatadó illetve államkincstárnál pedig nincsenek mellette rejtett költségek.

2021. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!