Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Még hitellel terhelt ingatlant...

Még hitellel terhelt ingatlant hogy tudnám eladni?

Figyelt kérdés
Másik városba szeretnénk költözni,ehhez el kellene adnunk a házunkat amin ugye még hitel van. Többért adnánk mint amennyi hitel van még rajta. Ilyenkor ennek mi a folyamata? Eladjuk,kifizetjük a hitelt és utána vehetünk fel másik hitelt? A vevő ilyenkor a banknak fizeti ki a tartozást a házból a többit pedig nekünk?

2021. szept. 13. 07:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Minek kellene ? Most is több millió ember él az országban aki nem utal a banknak. Számít hogy eggyel több vagy kevesebb ?

Ha nem utal akkor tiéd marad az ingatlan, és nála marad a pénz

2021. szept. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
#10 - pl az adásvételi szerződés? Az nem elég garancia? Ha meg nem utal, akkor a tiéd marad a foglaló és eladhatod másnak az ingatlant. Te csak nyerhetsz ezen kb.
2021. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"De nekem, mint eladónak, mi garantálja, hogy valóban utalni fog a vevő a banknak?"


Adtál már el valaha ingatlant?

A vevő leteszi a foglalót, ha utána nem fizet, az a tied és eladod másnak.

Ha kifizeti UTÁNA az ügyvéd beslattyog a földhivatalba és átíratja a vevő nevére az ingatlant.

Amíg a vevő nem fizet, addig az eladó nevén marad az ingatlan.

2021. szept. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A fizetési feltételeket korrektül meg kell fogalmazni a szerződésben és nem lesz gond.

Pl.

1. A vevő foglalót fizet melynek mértéke mondjuk a vételár 10%-a.

2. A bank nyilatkozata alapján a végtörlesztést a vevő indítja el a bank előírásai alapján, adott határidőig.

3. Ha megérkezik a törlő határozat a jelzálogra vonatkozóan, akkor a maradékot átutalja a vevő az eladónak, majd ha a feltételek teljesültek és erről az ügyvéd is meggyőződött, akkor mehet a birtokbaadás.


De van cifrább példa is. Sokan hitellel terhelt ingatlant nem hajlandóak, csak kp-s vevőnek eladni, pedig hitelre is meg lehet venni.

Ilyenkor pl.:

1. A vevő kifizeti a foglalót és az előleget az eladónak. Általában ez a bank által kért önrész.

2. A vevő hitelező bankja rendezi a tőketartozás kifizetést, vagyis bank utal banknak. Az eladó jelzálogjoga lekerül az ingatlanról, a vevőé rákerül.

3. Ha van fennmaradó rész, akkor azt a vevő hitelező bankja kifizeti az eladónak.

4. Ezt követően jöhet a birtokbaadás.


Az ingatlan adás-vétel win-win alapon működik zömében. Az eladónak az az érdeke, hogy eladja az ingatlanát, a vevőnek pedig az, hogy megvegye. Innentől kezdve azért nagy csavar nem szokott lenni a sztoriban.

2021. szept. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ,számomra mindegyik hasznos!:) A lényeget megtudtam!Mindenkinek megy a zöld!
2021. szept. 13. 13:06
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerződést kötöttünk az ingatlanra, amiben vállaltam, mint vevő, hogy tehermentesítem X. időn belül az ingatlant, a megmaradó részt pedig kifizetem az eladónak. Ezt a szerződést benyújtottuk a földhivatalnak, aki 6 hónapig "pihentette" a tulajdonjog átírást. Ha 6 hónapon belül tehermentes lesz az ingatlan, átírja az új tulajdonos nevére, ha nem, akkor visszautasítja a tulajdonjog bejegyzési kérelmet és csinálunk, amit akarunk.

2 hónap alatt minden hitelezőt kifizettem (bankok, közműszolgáltatók, végrehajtók), mindenki benyújtotta a törlési kérelmet és a maradékot megkapta az eladó. Nemsokára jött az értesítés a földhivataltól, hogy átjegyezték a tulajdonjogot.


Ennyi...

2021. szept. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy leírtad.
2021. szept. 13. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!