Tavaly felvettem 500.000 diákhitel pluszt. Most kaptam egy levelet, hogy el kell kezdenem visszafizetni. Nem úgy volt, hogy végzés után kell 2-3 év múlva elkezdve kell majd visszafizetni?

Figyelt kérdés

Nekem úgy rémlik, hogy mikor felvettem azt mondták, hogy végzés után kell majd csak elkezdeni visszafizetni (plusz nem azonnal, de minimum végzésig nem kell). Most meg kaptam egy sima (nem is ajánlott vagy tértivevényes) levelet, hogy novembertől fizessek. Telefonba azt vágták, hozzám most, hogy 1 év után el kell kezdeni visszafizetni, akkor is ha elsősként vettem volna fel.

Még 2 évem van végzésig.


2021. okt. 14. 08:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Elöször is nézd meg, mi áll a szerzödésedben, amivel felvetted.

Másodszor írsz nekik egy ajánlott (nem sima, nem email, föleg nem telefon) levelet, amiben közlöd, hogy egyelöre nincs jövedelmed, és kered a fizetés kezdetének elhalasznását.

2021. okt. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A szerződés még keresés alatt áll (kollégista vagyok, így nincs velem).

Honlapjukon mindenhol az van most, hogy 1 év múlva el kell kezdeni visszafizetni. Nem tudom, hogy tavaly még nem ez volt, vagy itt a család, ismerősök beszélték be egymásnak.

A család beszélt rá, hogy vegyem fel a hitelt, mert hülye vagyok, ha nem kell az “ingyen” pénz, mert majd jó soká kell majd elkezdeni visszafizetni. Lekötöttem a pénzt, de ilyen rövid távon nem sokat értem vele.

2021. okt. 14. 08:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A sima diákhitelt kell a tanulmányok után törleszteni. A diákhitel pluszt egy év múlva.
2021. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A plusznál nem ez a helyzet.
2021. okt. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ott a szerődésben, hogy 12 hónap türelmi időt követően a felvétel után...
2021. okt. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

visszakerestem, mindenhol le volt írva tavaly, mikor kell visszafizetni.


Az új szabad felhasználású, kamatmentes Diákhitel Plusz termék egyaránt szolgálja majd a felsőoktatási hallgatók és a felnőttképzés kiemelt területein tanulók finanszírozását azzal, hogy az érintetteknek 1 év türelmi idő után 5 év alatt törleszthető, költség és díjmentes hitellehetőséget biztosít.

2021. okt. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"A család beszélt rá, hogy vegyem fel a hitelt, mert hülye vagyok, ha nem kell az “ingyen” pénz, mert majd jó soká kell majd elkezdeni visszafizetni."


A család nyilván összekeverte a Diákhitel 1-el, amit a tanulmányok vége után kell visszafizetni - ráadásul ott akár még többet is felvehettél volna :-)

2021. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Csak Diákhitel 1-gyel többet kell visszafizetni, mint amennyit felvettem.
2021. okt. 14. 11:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Arra esetleg tudtok választ, hogy miért nem vagyok jogosult a moratórium hosszabbítására ha jelen pillanatban is tart a moratórium? Én is felvettem a diákhitel pluszt és idén júliusban kellett volna elkezdenem törleszteni de a moratórium miatt csak most novembertől. Kaptam üzenetet hogy ha élni szeretnék a moratóriummal továbbra is akkor nyilatkozzak róla, de közben kaptam postán egy levelet is hogy nem élhetek vele mert 2020. március 18. után vettem fel. Akkor most hogy a fenébe lehetek jelen pillanatban moratóriumban ha amúgy nem vagyok rá jogosult?
2021. okt. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es, és mi lenne, ha ezt nem a Gyakorin, hanem a Diákhitel központban kérdeznéd meg?

Menj fel a honlapjukra és ott biztosan találsz valami kapcsolati számot vagy email címet.

2021. okt. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!