Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csőbe húztak. Hogyan tudok...

Csőbe húztak. Hogyan tudok pénzzel kiszállni a dologból?

Figyelt kérdés

Üdv

38 éves vagyok, 24 éves koromban elmentem kezesnek a lány testvérem férjének, aki kedvelt család tagunk volt

-de sajnos a kezesség után nem sokkal kifordult önmagából a sógor,(ivott,csalt, nőzött, fegyverrel fenyegetőzött stb)

Ezért a házasságuk felbomlott.


Pár év múlva kiderült, hogy nem fizette a hitelt.. Ennek pontosan 9 éve =jogerős fizetési meghagyást kaptam.

Mivel állítólag fizetgette ezért a végrehajtás nem indult el az irányomban, egészen 2 évvel ezelőttig abba a tudatban voltam hogy kifizette, hiszen ezt mondta plusz sehol nem volt jele, hogy él még a tartozás.Persze kiderult 2 éve , hogy kamu és a faktor cég már jelezte, hogy elindítja a végrehajtást a részemről.

Mivel "megfenyegettem" megint elkezdte fizetni, kb 2 millió forintig ki tartott a lendület :de most jön a fekete leves :azt mondta nem hajlandó, hajtsák be rajtam, vigyék el a házam, autóm mindenem mert ő élni akar...


Egy 50 milliós házban lakik a jelenlegi nejével, van kiadott lakásuk albérlőknek,de minden az új nő gyereke nevén van. Luxusban él!


Az idiota már kb 3x kifizette a felvett lóvét és még így is 10 milla van hátra, mert soha nem egyezett meg a kov. Kezelokkel..

Nos én megegyeztem, 2 millióért cserébe ki enged a faktor cég a kezességből..Álmatlan éjszakáink voltak, tönkre tette a családunk, ezért nem lett még egy gyerekünk..



Szeretném ezt a pénzt behajtani rajta. Mit tegyek?

A neje bevonható az ügyletbe?


Valós és jó megoldásokra lenne szükségem! (A fizetése állítólag már terhelt..)


Köszönöm



#ügyvéd #kezes #hitel #Ki használ
2021. okt. 18. 22:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csávó néven nincs semmi, a felesége pedig nem volt adóstars és később jött a képbe, akkor nincs mit tenni. Max a már terhelt fizetésebol lehetne letiltatni.
2021. okt. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

És mikor kerülök vajon sorra ha a felállás az alábbi lehet :

1.gyerek t.

2.ismeretlen tiltás

3.ismeretlen tiltás

4. jelenlegi 10 milliós

5. Én


De még könnyen lehet, hogy 6. Vagyok, ugyanis a régi munkahelyén is csalt..

2021. okt. 18. 23:28
 13/23 anonim ***** válasza:
79%

Ezt hívják tanulópénznek. Nem kezeskedünk.


Az meg vicc, hogy két millió forint miatt nem lett másik gyereketek.

2021. okt. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

Kielégítési sorrend:


"a) gyermektartásdíj,


b) jogszabályon alapuló egyéb tartásdíj,


c) munkavállalói munkabér és a vele egy tekintet alá eső járandóság (65. és 66. §),


d) polgári perben vagy büntetőeljárásban az adóssal szemben a bűncselekmény következtében keletkezett és a természetes személy sértett javára megállapított polgári jogi igény,


e) a büntető- és a büntetésvégrehajtási, valamint a szabálysértési eljárásban az adóssal szemben megállapított, az állam javára fizetendő összeg, a vagyonelkobzásból eredő követelés (a polgári jogi igény kivételével),


f) adó, társadalombiztosítási követelés és más köztartozás,


g) egyéb követelés,


h) a végrehajtási eljárásban kiszabott rendbírság."


Te a g) egyéb követelés leszel. Ha ugyanebben a kategóriában van már előtted érkezett követelés, akkor az elsőbbséget élvez. A tartási jellegű követelések vannak első helyen függetlenül az érkezési sorrendtől. Amíg azok ki nem futnak, addig a többi kategória még akkor is vár, ha előbb érkeztek meg a munkáltatóhoz bérletiltásként.


Több letiltás esetén a bérnek nem csak a 33 %-a tiltható, hanem akár az 50 %-a is.


Azon kívül az önálló bírósági végrehajtó (ÖBV) a behajtott összegből első körben a saját költségeit elégíti ki, amiket Neked a behajtási eljárás során meg kell előlegezned. Ha be tudja hajtani az adóson, akkor azt majd egyszer visszakapod. A ÖBV folytatja le a végrehajtást, ha a per után a bíróság kiállítja a végrehajtható iratot a követelésedre.


Én a Te esetedet úgy, hogy az adós nevén nincs ingatlan, és majdnem semmi, csak bére van, jelenleg reménytelennek látom.

A feleség nevén lévő ingatlan nem vonható be az eljárásba. Ingóságok jöhetnek szóba, amiről nem tudja bizonyítani, hogy saját vagyona volt, és a házasság ideje alatt szerezték. Például autó. Az hiába van a feleség nevén, a férj tartozására is lefoglalható.

2021. okt. 19. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

13/14 nem a kétmillió miatt, hanem az ideg miatt, mert 10 millióról volt szó eleve.


Az, hogy kettővel kiszállunk a szerencsén múlt

2021. okt. 19. 06:07
 16/23 A kérdező kommentje:

14/15

Na ettől félek én is, hogy ahogy írtad, kifizetem a végrehajtási díjat de pénz sose lesz belőle.


Igen ezt tanuló pénznek hívják, de nem akarom ezt annyiban hagyni.


Ül a jólétben és hagyta volna rám a tartozását..

2021. okt. 19. 06:10
 17/23 anonim ***** válasza:
79%

Örülj neki, hogy megszabadultál, mi is ugyanebben a cipőben jártunk.


Nálunk 18 éves hitel volt, és 6 éve ért véget, akkor 5 milliós tartozást kiválthattunk 450 ezerért. A párom nagyon nem akarta kifizetni, mert hogy nem az ő sara, és hogy a k*va anyját az adósnak, éli világát, bla-bla. Egy hónapig győzködtem, hogy a nyugalmat vásároljuk meg ennyi pénzért. A lehető legjobb döntés volt. És egyértelmű, hogy az a pénz az ördögé. Kizárt, hogy visszakapod, törődj bele, a saját érdekedben!

2021. okt. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
87%
Hát, a pénzre ihatsz hideg vizet, de azért borsot törhetsz az exsógor orra alá. Pl. ha feketén dolgozik, simán ráküldheted a munkaügyiseket.
2021. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális aki ilyenbe bele megy, ha megölnének se lennék senkinek se a kezese.
2021. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is tanulópénz. Nincs miből leverni már rajta. Semmi nincs a nevén, már lassan fizetést is alig kap a tiltások miatt....

Azért felbérelnék egy-két verő legényt akik az éj leple alatt kicsit megegyengetik az útját, de éppen csak annyira, hogy érezze a törődést. Én hiszek a karmában. Egyszer visszaüt. De hogy te ebből jogi szinten már nem valószínű, hogy bármit is érvényesíteni tudsz, az szinte biztos. Sajnos életre szóló tanulópénz az ilyen. Mostantól tudod, hogyha fegyvert fognak a fejedhez sem kezeskedsz senkiért. Főleg nem sógor, meg haver és egyéb minősítésben.

2021. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!