Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel pluszt érdemes...

Diákhitel pluszt érdemes lehet befektetni állampapírba például?

Figyelt kérdés

Nagyon csábítónak tartom a 0% kamatot, viszont a pénzre technikailag nincs szükségem, mert albérletben lakom és elkezdtem dolgozni diákként így a havi bérből sikerül lassan stabil pár százezret megspórolni.


Így tárgyi dologra nem tudom közvetlen elkölteni azt a fél millió forintot.

Viszont érdekelnek a befektetések, annak ellenére hogy nincs ugye befektetni való alapom.

Eddig csak kriptovalitákba szálltam be aprópénzzel, de ez túl sok időt elvesz ha folyamatosan figyelem és aggódok miatta.


Ezért arra gondoltam (meg a lakótársam), hogy mi lenne ha felvennénk mindketten és akkor 1 milliót (esetleg még önerőből valamennyit hozzá) valami biztosabb alapba tenni ami nem kockázatos, így legalább hasznosítanánk ezt az "ingyen" pénzt.


Állampapír pluszt találtuk meg ami ugye 5 éves max időtartamra 27% összes kamat.

A diákhitel törlesztőjét pedig valószínűleg tudnánk fizetni 3-4-5 év alatt legalábbis biztosan.

Mit gondoltok erről az ötletről?



2021. dec. 15. 12:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Igaz, viszont diakhitelbol nem kapsz 10-20 millió Ft-ot,talán akkor érne meg. Így csak az adossagaid listáját növeli hitelfelvételnél.
2021. dec. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!