Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Változó kamatozású lakáshitele...

Változó kamatozású lakáshitelem van az otp-nél. Miért emelkedett közel 30% ot? Hogy tehetik ezt meg? Hitelkiváltó hitelen gondolkozzak?

Figyelt kérdés

5 éve vettem fel hitelt lakásvásárlásra. A törlesztőm kezdetben kb 58.000ft volt, majd az 5 év alatt szépen kúszott felfele, 64.000ig.

A hitelmoratórium alatt is törlesztettem végig mindent, mert nem akartam rosszul járni, és tudtam fizetni szerencsére.


Most viszont 84.000-re ugrott a havi törlesztőm. Hogyan lehet ez? Mi az oka?

Érdemes lehet hitelkiváltó hitelt intézni?

Jelenleg kb éves 4,5% kamat van rajta, pontos számokat nem tudok, de így emlékszem.

30 évre vettem fel 12 milliót.


(Jelenleg a lakás albérletként van kiadva, így már csak havi 21.000ft profitot hoz havonta.

Az ingatlan értéke kb 25 millió ft jelenleg.

Érdemes lehet eladnom?

Vagy válasszak fix kamatozású hitelkiváltó hitelt?


2022. jan. 21. 01:14
1 2
 1/14 Noren1989 ***** válasza:
Forint, vagy euro alapú a hiteled?
2022. jan. 21. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Forint
2022. jan. 21. 04:21
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Elkéstél vele, megdrágultak a hitelek.

Kb. milliószor mondták el, hogy csak fix kamatozású hitelt szabad felvenni, a meglévőket pedig ki kell váltani.

Ez már nem lesz olcsóbb. Egyet tehetsz, próbálod legalább részben áthárítani, és emelni a bérleti díjat. Ha lesz, aki kifizeti…

2022. jan. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is értem amúgy,hogy ha van végig fix törlesztőjű hitel,akkor mi veszi rá az embereket a változó kamatra 🤷 Ne sértődj meg kérdező, de ez olyan ,mint ha valaki szándékosan lenne idióta.
2022. jan. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért tud ekkorát mozdulni, mert 30 éves hitel. Kicsi a tőke törlesztés az elején.

De ez elég drága hitelnek néz ki. Lehet, hogy valami pocsék hitelt sózott rád az OTP.

Kicsit játszottam a kalkulátorral nekem nem jön ki, hogy 58-ról 84-re menjen fel. Ahhoz már olyan 7%-os kamatot kellene fizetned.


Én a helyedben utánanéznék a hitelkiváltásnak. Simán lehet, hogy még mindig találnál olcsóbbat egy másik banknál.

2022. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 xswerdy ***** válasza:
61%
azért vesz fel az ember rövid kamatperiódusú hitelt, mert azt gondolja, hogy az lesz a kedvezőbb. Én 2013-ban ilyet vettem fel (akkor már egy ideje csökkentek a kamatok, és ez a trend látszott folytatódni), és az évek alatt szépen csökkent a kamatomés így a törlesztőm. Induláskor 6,2% volt, a mélyponton 2,13. Aztán tavaly kiváltottam, nem sikerült pont a mélyponton megcsípni az új hitelt, de ahhoz elég közel, most van 2,8%-on egy 5 évre fixált hitelem. Majd 5 év múlva kiderül, hogy megérte volna-e még hosszabb kamatperiódusra váltani.
2022. jan. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 BeefEater ***** válasza:
100%
xswerdy te csináltad jól, de a legtöbb ember semennyire sem tudatos, lásd még: svájci frank alapú hitel.
2022. jan. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Jelenleg a lakás albérletként van kiadva, így már csak havi 21.000ft profitot hoz havonta."


Ez így ebben a formában nem igaz. Ha albérletnek van kiadva, és behozza a törlesztődet, ami 84.000 Ft és még 21.000 Ft-ot, akkor 105ezer forint profitot hoz havonta. Az első résszel gyarapodik a vagyonod, közben nő a lakásod értéke, és sorolhatnám.


Ugyanakkor sosem értettem ki vesz fel változó kamatozású hitelt..

2022. jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

az nem értem, hogy "Hogy tehetik ezt meg"? Ha csökkenne ennyit, azzal gondolom nem lenne problémád. Ez volt az a kockázat, amit aláírtál, és ami miatt kezdetben olcsóbb volt a hiteled.


Most a hitelek drágábbak, a tiéd követi a trendet. Egy ideig biztosan nem lesz megint a béka segge alatt ahogyan eddig, úgyhogy igen, érdemes fixáltatni.

2022. jan. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#8 - Ez meg pláne nem igaz. Ha 84ezerből 60ezer a kamat, akkor 24+21 amivel a te vagyonod gyarapodik.


Én például 1 éves kamatperiódussal vettem fel hitelt. Mert tudtam, hogy 3 év múlva lejár a lakástakarék, 3 évet megrizikóztam, hogy maradnak az alacsony kamatok. A terv bejött. Idén már felment a kamatom 5%-ra, a következő kamatfordulónál kifizetem a maradékot.

2022. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!