Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Változó kamatozású lakáshitele...

Változó kamatozású lakáshitelem van az otp-nél. Miért emelkedett közel 30% ot? Hogy tehetik ezt meg? Hitelkiváltó hitelen gondolkozzak?

Figyelt kérdés

5 éve vettem fel hitelt lakásvásárlásra. A törlesztőm kezdetben kb 58.000ft volt, majd az 5 év alatt szépen kúszott felfele, 64.000ig.

A hitelmoratórium alatt is törlesztettem végig mindent, mert nem akartam rosszul járni, és tudtam fizetni szerencsére.


Most viszont 84.000-re ugrott a havi törlesztőm. Hogyan lehet ez? Mi az oka?

Érdemes lehet hitelkiváltó hitelt intézni?

Jelenleg kb éves 4,5% kamat van rajta, pontos számokat nem tudok, de így emlékszem.

30 évre vettem fel 12 milliót.


(Jelenleg a lakás albérletként van kiadva, így már csak havi 21.000ft profitot hoz havonta.

Az ingatlan értéke kb 25 millió ft jelenleg.

Érdemes lehet eladnom?

Vagy válasszak fix kamatozású hitelkiváltó hitelt?


2022. jan. 21. 01:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Azért lett ilyen hitel, mert átvertek az otp-nél.

A hitelben segítő hölgy házhoz jött. Mindent kiszámolt, majd elmondta, hogy biztosan megkapjuk a hitelt, nyugodtan foglalózzunk.

Azt ígérte, hogy kb 3-4 hét és utalnak, ha kell.


Lefoglalóztuk a lakast, 2 millió forinttal, viszont a szerződésre nem mertünk 1 hónapot írni, mert féltünk, ha mégsem utal a bank, akkor elbukjuk a foglalót.


3 hónapot írtunk a papírra, február 15-ös dátummal.

A foglalás után jeleztem a banknak, hogy indítsák a folyamatot, ami kb 3 hét után el is indult, megkaptam a szerződést email-en, hogy olvassuk át, és majd ez lesz a végleges, és menjünk be aláírni.

Na ez tele volt hibával, mindenben át akartak vágni, meg jelzálogot akartak tenni 2 ingatlanunkra is, pedig a ház, amit jelzálogoztunj, 40 millióra lett értékelve hivatalosan, emellé a lakásra is tenni akartak.


Majd telt az idő, hiába hívtunk bárkit, vagy nem vették fel, vagy húzták az időt valami kamuval.


Majd február 15 előtt 1-2 nappal hívtak, hogy sajnos mégsem tudnak fix forint alapú hitelt adni, mert kevés a fizetésünk, kellene még 3 millió önerő, vagy tudnak adni változó kamatozásút, amit 5 év mulva tudunk változtatni, ha szeretnénk.


Mivel önerőnk nem volt, és 1-2 nap volt vissza, hogy ne bukjam a foglalót, muszáj voltam elfogadni az egyetlen ajánlatot, amivel eddig a hónapig nem is volt problémám.


Majd február 15-én záráskor hívtak be minket a bankfiókba, ott ültünk 2-3 órát, mert az új szerződésben is benne voltak azok. amikkel próbáltak átverni minket a fix forint alapúnál. Majd 3x-i újranyomtatás után alaírtunk mindent, gyorsan elküldtek minket a szomszédos közjegyzőhöz, ott is ültünk vagy 1 órát mire végigolvasott mindent, majd vissza a bankba.

Rá 1 órára írt az eladó, hogy megkapta a pénzt.



Szóval ezért. Sosem volt tapasztalatom benne, és 5 éve még nem volt 2-3%-os lakáshitel, főleg úgy, hogy a cégem engem és a páromat is minimálbérre jelent be sajnos. Így 12-nél többet sehol nem is adtak volna.


Érdemes akkor minél előbb végtörleszteni, ha tudok? Illetve mi alapján emelkedik ez az összeg? És akár meddig emelkedhet, mi lehet a max havidíj?

2022. jan. 21. 12:35
 12/14 anonim ***** válasza:

#10 Ez az arány nyilván változik majd idővel, és ezért írtam mellé, hogy közben a lakás értéke is nő, a felvett hitelösszeg inflálódik, stb. Ezért ha most "drágán" fixálná, akkor is jól járna.


Egy albérletből fizetett lakáshitel nagyon jó befektetés, tök komplex, felesleges rázsugorítani, hogy ő 21ezret keres vele mindössze.

2022. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
5 évente fog változni a hiteled kamata és nincs felső érték megállapítva. A BIRS határozza meg a kamatot, ami mostanában elég jelentősen felment, ezért lett ilyen magas a havi részleted és azért is, mert az OTP a legdrágább bank. Az OTP kéri a legmagasabb kamatot piaci lakásvásárlási hitel esetén, bár tény, a többi bank meg nem szívesen ad kisjövedelműeknek nagyobb összegű hitelt. Sajnos ez is az ára annak, hogy a szürke zónában dolgoztok.
2022. jan. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%
Minél hamarabb fixáld a kamatot kiváltással. Ha lehet valami szakemberrel mert átolvas mindent kedvező megálapodást tud. pl Szarvas Norbert. Youtubeon fent van.
2022. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!