Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelügyletek esetén mi...

Hitelügyletek esetén mi számít újépítésű ingatlannak?

Figyelt kérdés

Kedves Tagok!


Adott egy hétvégi házas nyaraló minősítésű ingatlan, amely alapterülete 15 nm2 volt.

Egy építési vállalkozó ezt megvette, kibővítette összesen 75nm2 alapterületűvé. Bizonyos készültségi fok után átminősíthető lakóházzá.

A házat szerkezetkész állapotban vásárolnánk meg, amelyhez rendelkezek tőkével, a befejezéséhez viszont hitelt vennék fel.

A hitelkonstrukciók, pontosan az építési hitelek böngészése közben elbizonytalanodtam, hogy ilyen típusú ingatlanok építésének a befejezéséhez felvehető-e ez a hiteltípus. Minek minősül ez? 80%-a az ingatlannak - a szó szoros értelmében véve - újépítésű, de 20%-a értelemszerűen nem, ezért kérdezném a témában járatosoktól a fenti kérdést.



Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!


(Ui.: Nyilván párhuzamosan én is igyekszem a témában elmélyedni, de itt is felteszem a kérdést, lévén hirtelen jött lehetőség miatt kedvezően tudnék hozzájutni a fenti adottságokkal rendelkező ingatlanhoz, így a hitelügyletet érintő lehetőségeimmel csak most ismerkedek.)



2022. febr. 5. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok infó hiányzik....


Belterületi ingatlan? Külterületi? Zártkerti? Egyéb...???

Az "átminősíthető" erősen feltételes...

Nyilván a vállalkozó ezt mondja... De hogy tényleg átminősítik-e...? Menj be az önkormányzat építési osztályára, és érdeklődd meg!


De nézegetheted a HÉSZ-t is, kint kell legyen az önkormi honlapján.

2022. febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan akkor számít valami új ingatlannak, ha az alapozási munkáktól kezdve minden új (néha egy régi alap szakértői vélemény alapján elfogadható), ez nekem inkább bővítésnek hangzik. Ettől függetlenül, ha megveszed, akkor szerintem építési hitelt kaphatsz rá. Érdemes bankkal egyeztetni. (Meg az önkormányzattal is, ahogy a fenti írta.)
2022. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért nézz utána hogy jelenleg milyen övezeti besorolásban van az ingatlan!!Milyen mértékű a beépíthetőség.Illetve van e jogeròs építési engedély,mert ha engedély nélkül épült nem építési telekre könnyen el is bontathatják!Plussz birságot is kiszabhatnak akár az új tulajdonosra is ha megveszed!
2022. febr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az hogy mit mond az eladó ill tulajdonos erőssen tájékoztató jellegű,ennek pontossan utánna kell nézni az önkorinál épitési oszt vagy a kormányablakban!Ill földhivatalnál.
2022. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!