Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » T.i felvennétek a babavárót?

T.i felvennétek a babavárót?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy még nem 100%, hogy szeretnénk tesót, illetve ebbe a lakásba ahol vagyunk tuti nem, de házat venni meg most kb esélytelen, ami eddig 10-15M volt az most 30-35M :(

Viszont ugye a mi lakásunk is most többet ér, de persze így sem elég egy házra.

Arra gondoltam, hogy felvennénk, de nem nyúlnánk hozzá addig, míg nem találunk egy házat (ha ház lesz, akkor gyerek is, 99% ). Viszont várni addig, hogy találjunk, nem akarok, mert egyrészt volt már egy, amit ha egyből le tudtunk volna foglalózni (6M-t kértek előre a 28ból) akkor meg tudtuk volna venni, másrészt ugye csak idén decemberig van (vagy ha kormányváltás lesz, fene tudja, mi lesz, az a tuti, ami most van, és most még fel lehet venni). Szóval arra gondoltam, hogy felvesszük, és nem nyúlunk hozzá, ha mégsem veszünk, akkor mikor vissza kell fizetni kamatostul akkor lesz miből befizetni a kamatot (meg 5 év alatt ezt félre is tennénk simán), viszont ha kell, akkor meg ott van. Tudom, hogy így blindre megkockáztatni rizikós, de ha elvész a lehetőség és fizethetjük a piaci hitelt egy házra, az sokkal jobban bosszantana. És igazából szeretnénk házat is meg gyereket is, csak nem tudom, mikorra jön össze (mert 30M-t nem adok olyanért, amire még 15-t rá kell költeni...)


2022. febr. 22. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ezt azért igencsak túlgondolod. Ha nem lesz ház, nem lesz gyerek, ha lesz ház, lesz gyerek, de ha nincs pénz nem lesz ház, nem lesz gyerek, ha lesz pénz, lesz ház, lesz gyerek, de akkorsem biztos, hogy találunk olyat, amilyet szeretnénk. Szóval fuhh... Egy kicsit nyugodjatok meg.

Szeretnétek második gyereket? Mekkora lakásban éltek, ahol ne lehetne úgy is éldegélni és keresgélni átmenetileg, hogy esetleg van mégegy csecsemő is veletek? Ha szeretnétek mégegy gyereket, akkor ne tegyétek azt függővé háztól, meg pénztől. Szeretnétek, kész pont. Innentől kezdve a babaváró felvétele észszerű döntés, tegyétek mondjuk állampapírba, vagy akárhova és nézelődjetek. A többit majd úgy alakítjátok, ahogy az a terveitekben szerepel.

2022. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát egy 2szoba nappalis lakásba, ahol kb akkor kezdené a sulit a nagyobb mikor a kisebb ne adj isten bőg egész éjjel, nem fogok vállalni még egyet. Lehet, hogy túlgondolom, de inkább gondoljam, mint a "majd lesz valahogy" meg "ki lehet bírni" legyen az irányelv. Legalábbis én így gondolom, attól más persze gondolhatja másképp :)
2022. febr. 22. 10:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért ez átmenetileg nem vészes helyzet szerintem. Mi anno úgy vállaltuk a kicsit, hogy másfél szobás lakásban laktunk, már kerestünk házat, mikor terhes lettem. Szóval tudtuk, hogy ott nem akarunk 2 gyereket felnevelni, de nem is fogunk. Végül másfél évet kellett kibírni a felújítás miatt 2 gyerekkel a kis lakásban. Nem volt egy álom, de kibírtuk, mert tudtuk, hogy ideiglenes. Nektek 1-el több szoba van már most is, simán megoldható átmenetileg.
2022. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem azt akartam sugallni, hogy legyintsetek egyet, hogy majd lesz valahogy, hanem hogy tervezzetek tudatosan. Jelenleg egy káosz van a fejetekben az alapján, amit ide leírtál. Valahogy le kell tisztázni és pontról pontra felépíteni egy tervet. Számomra az első számú kérdés ebből az, hogy szeretnétek-e egyáltalán második gyereket biztosan a következő 5 éves távlatban, ha a körülményeket valamelyest figyelmen kívül hagyjuk. Ha szeretnénk gyereket, akkor a lakhatási körülményeket ehhez fogjuk igazítani, mert tudom, hogy van reális esély rá és egyébként sem ebben a lakásban tervezünk megöregedni. Ha jön a baba és hirtelen nincs más, akkor egy két szobás lakásban is el lehet éldegélni átmenetileg, amíg szembejön jobb, de van lehetőség esetleg egy picit nagyobb lakásba költözni is nem túl nagy árréssel, stb.

Nektek lehet más a kiinduló kérdés. Pl. van-e reális esélyünk ilyen ütemű árnövekedés mellett is nagyobb ingatlanra x éven belül? Mit jelentene ehhez a babaváró összege?

Nektek kell megtalálni, hogy ti miből indultok ki, nektek mi a prioritás és abból milyen TERVET tudtok kialakítani, pontokba szedve leírni. Igen, itt már majd feltehető az a kérdés is, hogy mivan, ha felvesszük a babavárót, de nem érkezik meg a baba. Ez az egész procedúra azzal jár, hogy rászántok néhány estét, kismillió kérdést, aggodalmat, álmot, tervet, fogtok egy papírt és beszélgettek a következő 5 éves távlatról legalább. Leírjátok milyen REÁLIS terveitek vannak, milyen bevételeitek, milyen fejlődés várható, mit tesz ehhez hozzá a babaváró összege, stb. Ha egy kérdéssel elakadtok, aludjatok rá egyet-kettőt, nem hajt a tatár, majd visszatértek rá. Ebből szépen kitud alakulni az 5 éves terv és választ kaptok arra a kérdésre is, hogy érdemes-e felvennetek a babavárót, részetekről reálisan tervezhető-e ilyen időtávban mégegy gyerek.

Első voltam.

2022. febr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!