Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet, hogy idén két...

Hogy lehet, hogy idén két PMÁP széria indult, de az egyik 2027 az új viszont 2028-ban jár le?

Figyelt kérdés

2027/I és 2028/I-ről van szó.

Tudtommal az előbbi 2022 januárjától indult és márciusig lehetett venni, az utóbbi pedig most márciusban indul, azt nem tudom meddig lehet venni.

De a 2028/I elvileg már kamatot fizet 2023 márciusában, ami azt jelenti hogy fizet 2023,2024,2025,2026,2027-ben ez már 5 év és még van a 2028.


Tudom, hogy valamit rosszul értek, valaki tudna segíteni hogy mit?



2022. márc. 3. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:

2027/I tervezett eladása 2022.01 - 2023.03, ehelyett 2022.03-ban befejezik az értékesítését és jön helyette a 2028/I. Az valóban 6x fog fizetni, jól érted.


Az, hogy miért csinálták meg ezt a macicselt azt nem közölték.

A kamatozása a kettőnek majdnem ugyanazt.

2022. márc. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Aha, szóval ezt nem tudni :D

Van rá esély, hogy erről még derül ki valami?

Mert ma még bele tudnék venni a 2027/I-be is ahogy látom, nem tudom melyiket válasszam igazándiból.

2022. márc. 3. 09:51
 3/5 anonim ***** válasza:

A kamatozása ugyanaz. Ha 5 évest akarsz, akkor a 2027-est, ha van esély, hogy 6 évig végigmegy, akkor várd meg azt.

Azt hiszem 7-étől árulják majd.

Szerintem igazából mindegy melyiket választod.


Ha 2-3-4 év múlva visszaváltod, akkor mindegy, melyiket vetted.

A kamatozása azonos a kettőnek, a visszaváltási díja is azonos lesz.


Nem hiszem, hogy publikálnák az okot. Én sem értem, ezt miért csinálták, akkor lett volna értelme, ha a kamatfelárat megváltoztatják valamilyen irányba, de nem ez történt.

Lehet, hogy nem akarnak 27-es lejáratot, mert akkora már van időzítve egy nagyobb lejárat, de ezt tavaly is láthatták már...

Mindenképp furcsa és váratlan. :)

2022. márc. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:)


Még ismerkedem a feltételekkel,részletekkel egyébként, ezért a sok kérdés.


Azt el tudod nekem magyarázni, hogy hogyan érdemes az éves kamatot befektetni?

Én először azt hittem automatikusan visszaforgatódik a papírba, de azóta láttam, hogy ezt a PMÁP esetében kiutalják (számlára, vagy az applikációba).

Viszont ez akkor azt jelenti hogy a 2027-es papírba igazából már nem tudok fektetni soha többet?


Szóval röviden:

A kamatfordulókor (pl a kamatot) vissza lehet forgatni az eredeti papírba vagy pedig az aktuális éppen kezdődő új szériákba lehet csak beletenni ?


Magyarul minden évben igazából kell vennem az aktuális papírt a kamatokból, hogy élhessek a kamatos kamat effektussal?

(MÁP+-nál ez az ami automatikusan bele van építve ha jól tudom)

2022. márc. 3. 11:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ez akkor azt jelenti hogy a 2027-es papírba igazából már nem tudok fektetni soha többet?"


Így van, kamatfizetéskor régi sorozatot nem tudsz venni.

Ez az egyik különbség a PMÁP és a MÁP+ között. PMÁP kamatot fizet, MÁP+ tőkésedik.


"Magyarul minden évben igazából kell vennem az aktuális papírt a kamatokból, hogy élhessek a kamatos kamat effektussal?"


Igen, csak azt tudod csinálni, hogy amikor megjön a kamat akkor abból veszel legfrissebb PMÁPból vagy MÁP+ból. (Vagy ami akkor lesz a piacon.)


Ha 5 évig akarsz gyűjtögetni és utána kivenni a pénzt, akkor lesz 1 lejáró sorozatod és 4 futó, amit eldönthetsz, hogy otthagysz vagy mind visszaváltod bevállalva a visszaváltási díjat.

2022. márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!