Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe fektetnétek 16ezer eu-t?...

Mibe fektetnétek 16ezer eu-t? Ajánlanátok vmi jót vagy bölcset?

Figyelt kérdés
Kripto kizárt, annak nem látom az értékét. Hitelt nem vennék fel mellé, önmagában ingatlanra így kevés. Forintra semmiképp sem váltanám át.

2022. márc. 12. 17:17
1 2
 11/16 anonim válasza:
Váltsd ki belőle a hiteledet... csak jobb, ha kevesebb az adósságod nem?
2022. márc. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem szoktam filázni itt a kriptot. Egyszerűen csak nem látom a kripto mögötti értéket. De még azt se zárom ki, hohyha továbn esik a kripto, akkor kísérletképpen veszek velőle vmennyit. Részemről örülnék neki, ha valaki el tudná magyarázni nekem a kripto értékét. Nem az érdekel, hogy most mennyibe kerül, hanem, mi a mögötte lévő érték, ami biztosítja, hogy a jövőben is létezni fog ez az eszköz. Eddig, sajmos, csak bullshiteket kaptam.Érstd: Ez a jövő! A fiat-pénzek nem érnek semmit! Stb... A 16ezer eu pedig egy váratlan örökség. A hitel nagyon kedvező kamatozású forinthitel, nem fogom euróval a forinthitelt kiváltani. Nem fogom az eurót forintra váltani semmilyen formában. Az lenne a legnagyobb hülyeség, amit megtehetnék. Egyébként is 3 év múlva ki tudnánk fizetni - ha akkor másképp nem döntünk vmi miatt.
2022. márc. 13. 09:59
 13/16 anonim ***** válasza:
A kripto nem befektetés, hanem szerencsejáték.
2022. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Igazából már eldöntötted, minek a kérdés?
2022. márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A kripto mögött az érték a függetlenség a bankszektortól és az anonimitás a feketekereskedelemben.

Látod, hogy már mindent az új világrend irányít. Befagyasztják a számlád, ha nem tetszik nekik a politikai nézeted.

2022. márc. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha tudod nélkülözni a pénzt hosszabb időre, egy részét beteheted Prémium Euró Magyar Állampapírba.

[link]

Most nem jó a kamata, mivel a tavalyi átlagos eurozóna inflációt veszi alapul, ami 2,6% volt (az év utolsó hónapjaiban lódult meg, így az átlag sajnos alacsony). Erre jön 0,5% prémium, így 3,1%-ot fizet most, de jövő februárban fordul, és az már várhatóan magas lesz az idei átlagos infláció alapján (6-7%, vagy ki tudja, februárban már 5,8%-nál járunk és a háború miatt még emelkedhet).

Egy másik része mehet részvényekbe. Ezzel esetleg érdemes várni, hogy alakul a jelenlegi helyzet, habár ez elég összetett kérdés, a kamatemelések is lefelé viszik majd egy ideig az árfolyamot, így nem tudom megmondani mi lesz a jó beszállópont.

Ezzel együtt én Amerikában fektetném be a pénzt, az kevésbé bizonytalan.

S&P 500 indexkövető ETF-et európai tőzsdén euróban is meg lehet vásárolni.

hosszú távon ez várhatóan jelentős átlagos reálhozamot/év fog adni, de itt tényleg hosszú távban kell gondolkozni (10-15 év).

A kripto esetében nem lehet tudni, mi lesz. 3-5 éves távon biztosan lesznek még új rekordok, ahogy az elmúlt 12 évben is hasonlóan alakult, ciklikusan.

2022. márc. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!