Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » GG energetikai tanúsítványra...

GG energetikai tanúsítványra megadják a csok+kedv. hitel+piaci hitelt? Hosszabban lent, sztori is van.

Figyelt kérdés

Novemberben (igen, novemberben...) írtunk alá adásvételit. Ugye, nekünk első saját ház lenne, csok három meglévő gyerkőcre, 15M kedvezményes hitel és a maradékra piaci hitel. Önerőnk 5M volt, ebből előszőr 2,8M volt a foglaló, aztán mivel három ügyintéző keze alatt megy a dolog (ne kérdezzétek, mi sem értjük), szépen kicsúsztunk a 3 hónapból, és szerződést kellett módosítani a dátum miatt. Itt kezdődtek a gondok, tulaj elsőre rárakta az ingatlanosra a telefont, majd az ügyvédnek sikerült elérnie 4 nap után, ő magyarázta el, hogy ez nem éppen így működik. Ezután hajlandó volt aláírni a módosítást, de plusz 700E-ret kért cserébe még foglalónak. Nem értettük miért, de gondoltuk ha ez kell a boldogságához, hát itt van, úgyis csak átcsoportosítani kellett az összegeket mert adtunk wlőleget is.

Múlt héten hív a tulaj, hogy ő hogy aggódik, mert már rég el tudta volna adni a házat és mi lesz, ha nem kapjuk meg a hitelt, mert hallotta, hogy én khr-listás vagyok... Itt egy pillanatra elszakadt a cérna, leesett, hogy -egyrészt honnan tudja?- ezek arra számítanak, hogy bukjuk a hitelt, ők meg vastagabbak lesznek a mi kárunkra így már több mint 3M-val. Amúgy nem, passzív vagyok bő egy éve.

Aztán ma végre hívott az ügyintéző, hogy befogadta a bank a papírokat, sínen vagyunk (juhú), majd egy óra múlva hív, hogy kellene az energetikai tanúsítvány a banknak. Közöltem, hogy hát az nekem is, erre kis telefonálgatás után jött egy e-mail mellékletben a tanúsítvánnyal az ingatlanostól. Ott látom, hogy GG, majdnem a skála legalján... Már itt egy kicsit kibuktam, biztos vagyok benne, hogy buktuk az egészet. Erre nézem, szeptember 27-ei dátum van rajta, tehát nyugodtan hozhatta volna szerződés kötésre... Kicsit kezdem azt hinni, hogy szándékosan nem hozták, nehogy ne írjuk alá a szerződést (valóban futottunk volna még egy kört, ha ezt előre látjuk).


Érekelne, mit gondoltok erről az egész helyzetről? GG-s energetikára megadják a csokot? Mi lesz a foglalóval, ha az energetika miatt nem adja meg a hitelt a bank?

Azt most hagyjuk lécci, hogy mi vagyunk a hibásak, már mi is rájöttünk, de mit mondtam, első hitel lenne, gőzünk nem volt róla, hogy működik egy házvétel.


Válaszokat köszi.


2022. márc. 17. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem zöld hitel akkor nem lesz belőle gond. A CSOKnak nincs az energetikára vonatkozó feltétele. Csak annyi hogy komfortos legyen a hely.


Hát én azt gondolom hogy kifogtatok ti is egy olyan eladót mint én. Semmivel nem foglalkozik neki minden mindegy. Persze a pénz azért az legyen az asztalon.


Ha esetleg mégsem kapnátok meg a hitelt akkor a foglaló az bukó. Kivétel ha a szerződésbe bele van írva az ellenkezője.


Kitartást nektek. Remélhetőleg minden rendben lesz.

2022. márc. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
mi lett a sztori vége?
2022. szept. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!