Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem dolgozhatok sehol?...

Miért nem dolgozhatok sehol? Mit tegyek? (hosszú sztori lent)

Figyelt kérdés

Sehova nem tudok elmenni dolgozni, mert nem vesznek fel, vagy közbejön valami ami miatt megszakad. Pl mekiből, kfc-ből elküdtek interjú után, aztán volt ahol már felvettek, szerződés után viszont eltűntek, nem hívtak be dolgozni. Meg olyan is volt hogy hétvégén mehetek egy munkára, aztán az iroda bezárt, nem szóltak én meg ott vártam vagy egy órát, azóta is semmi hír, nem válaszolnak. A többi helyen az indok általába annyi, hogy már nincs hely (aztán az utánam jövőt meg érdekes fölveszik).

Nem 20 helyre jelentkeztem, hanem sokkal többre, ezek mind ilyen sima gyári, árufeltötlő, éttermi munkák voltak, de shova nem akarnak, pedig tök átlagos lány vagyok, kitűnő a suliba, sportolok is, normális vagyok, ki tudom fejezni magam. Meg mindig azt mondják hogy tanulj mert akkor leszel sikeres, de hiába lesz akár egyetemi végzettségem ha még takarítani se vesznek fel. A mindenből 2-es padtársam mégis boldogabb, és állandóan új iphonet vesz, mert van munkálya. A korombeliekből mindenki dolgozik, csak nekem nem sikerül már több mint másfél éve. Mindjárt 18 éves vagyok, amint 16 lettem már mentem is azonnal diákszövetkezetbe, beiratkoztam 2-be is, de sehol nem kaptam munkát. Persze minden szövetkezet hirdetéseit nézem.


A tesómnak és az osztálytársaimnak már van jogsijuk, meg több száz ezrük félretéve, nekem meg semmim...


És nem értem miért pont engem nem vesznek fel,annyira haszontalannak érzem magam, anyám is folyton számonkér, hogy miért nem dolgozok, nézzem meg a testvéremet milyen szorgalmas (ikrek vagyunk). Oda szintén nem mehetek ahol ő van, mert ugye ott is "tele vannak".

Én is építeném a jövőm, meg a saját kutyámat/saját ruháim/szobám felújítását én akarnám finanszírozni. Meg értitek fiatalkor stb, mennék néha a barátokkal szórakozni, moziba, mindenhová, de senki rokontól nem tudok pénzt kérni, a szüleim meg csak azt mondják hogy menj dolgozni és lesz. Egyszerűen nem látom a kiutat, ha erre gondolok teljesen depresszióba esek. Szóval szerintetek mit tegyek?



2021. ápr. 2. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Mi sem értjük.


Próbálkozz tovább a kereséssel.

2021. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet rossz a szemelyiseged/vilagnezeted es interjun rossz benyomast keltesz
2021. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

"aztán volt ahol már felvettek, szerződés után viszont eltűntek"


Na ez azért nekem gyanús. Ha aláírtad a munkaszerződést és felvettek akkor hivatalosan munkaviszonyban vagy. És, ha munkaviszonyban vagy akkor miért ne hívnának be dolgozni? Csak úgy puszira fizetik utánad a járulékokat vagy mi?

2021. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Igen, ezek a történetek mindig sántítanak valahol, mikor valaki azon sápítozik hogy 100 helyre jelentkezett már és sehova sem kell. Általában valami el van hallgatva...
2021. ápr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

ez tuti kamu. a 16-18 évesek 95%-a suli közben egyáltalán nem dolgozik. ráadásul 1 éve covid van, alig van diákmunka.

ok, én már idősebb vagyok, de amikor én voltam tinédzser (a 2010-es években), akkor a 30 osztálytársamból 0 db dolgozott év közben, nyaranta is csak ketten-hárman mentünk el diákmunkára.


"A tesómnak és az osztálytársaimnak már van jogsijuk, meg több száz ezrük félretéve, nekem meg semmim."


aha persze, mese habbal :D :D


Az elmúlt 1 évben a diákok 50-60%-a elveszítette az állását, keveset vesznek fel, inkább a felnőtteket részesítik előnyben.

2021. ápr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálkozz tovább, a vírus miatt most alapból kevesebb a munkalehetőség diákok számára is.


Én 22 éves vagyok (fiú), 3 hónapig kerestem munkát hogy tudjak passzív félévemben dolgozni, 3 helyre jelentkeztem, az elsőnél nem jeleztek vissza, a másodiknál csak 3 héttel később, a harmadiknál pedig másnap felhívtak, rá két napra megírtam a munkaszerződést és most éjszakai raktárosként dolgozok, nehéz meló, van hogy 30kg-os csomagot kell átpakolni. Interjún még nem voltam, de általában ha behívnak azt már pozitívumként kell felfogni, ott pedig csak el kell adnod magadat.


Feltételezem most fogsz végezni a gimnáziumban, ez esetben hátrány lehet az hogy ahova jelentkezel nem számítanak rád hosszútávra, mivel pont ezekben a hónapokban kell belehúznod, afféle véghajrá.


Amit pedig tanácsolok, ha megvan az érettségid és mész egyetemre, mindenképpen jelentkezz valahova gyakornoki állásba az első féléved után.

Hosszútávon nagyon kifizetődő lesz, igaz heti 20 órában fogsz dolgozni és gyakornokként nettó 100.000Ft-nál nem hiszem hogy többet fogsz kapni, de mire meglesz az alapdiplomád már teljes állásba felfognak venni.

A korai karrier építésre figyelj oda, tervezz előre, légy kitartó, céltudatos.


(A Mind-diák iskolaszövetkezetnél próbálkozz, 2-3 héten belül visszajeleznek akár felvettek, akár nem, engem ott hívtak fel másnap), nagyon korrektek, a központjuknál nagyon kedvesek, segítőkész lányok dolgoznak. Náluk próbálkozz elsődlegesen.

[link]

2021. ápr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
6-os Erre a gyakornokos dologra reagálnék annyit, hogy ezért ez picit bonyolultabb annál, hogy "jelentkezz valahova gyakornoki állásba az első féléved után". Ez rengeteg dologtól függ, de kb. infós gyakornoki munkákon kívül semmit nem látok sehol, első félév után a legtöbb helyen maximum körberöhögnek, eleve annyi heti óraszámot várnak el ami nappalisként kb. teljesíthetetlen az egyetem mellett, vidéken szintén szinte lehetetlen, úgyhogy azért ez sem egyszerű. Én legalábbis egyetemistaként összeteszem a két kezem, ha egyáltalán valami alkalmi meló akad egy-egy félévente akár gombokért is és visszajeleznek, mehetek dolgozni. Nagyon nehéz munkát találni, pláne most, mikor a legtöbb helyről elsőként a diákokat küldték el és eleve a diákmunkák eleve nem a legcsodálatosabb lehetőségek, ha egyáltalán vannak.
2021. ápr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!