Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Válthatok bankot meglévő...

Válthatok bankot meglévő lakáshitellel?

Figyelt kérdés

Nem nagyon találok róla jó infót, de lehet csak én vagyok béna.

A takarekbanknál van egy kb. 4 millás lakáshitelem, amit nem 1-2 évre vettem fel. Tudok így bankot váltani, át tudom valahogy ezt a hitelt vinni másik bankhoz? Vagy hogyan működik ez? Egyébként a K&H-hoz mennék át.


2022. máj. 8. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Bankszámlát akarsz váltani, azt lehet
2022. máj. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hitelt nem tudsz atvinni. Felvehetsz masik banktol hitelt direkt hitelkivaltasra de annak koltsegei vannak, at kell esned a szokasos hitelbiralaton stb.

Van hogy megeri van hogy nem. Utana kell jarni es kiszamolni.


A bankszamla valtas ettol fuggetlen. Takareknal kell megkerdezni hogy hitelfizetes alatt a bankszamlat megszuntetheted-e, vagy van-e valami alap bankszamla kifejezetten csak a hitelfizeteshez es arra valtani.


Szoval vannak megoldasok csak anyagilag sokszor jobb megtartani a folyoszamlat amig el a hitel es melle nyitni egy masik szamlat egy masik bankban.

2022. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hitelkiváltás miért ne működne?

Ha a K&H Bank (vagy másik ahova menni akarsz) hitelképesnek talál és teljesíted a feltételeket akkor a mostani hitelező bank nem akadályozhatja meg.


Simán megteheted. Nyilván jobb feltételeket kapsz a K&H-nál azért mennél oda.

Bár mostanában egyre drágulnak a hitelek, a sima piaci alapú lakáshiteleket egyre kevesebben veszik fel. CSOK meg mindenféle ilyenekkel szokták kombinálni meg mindenféle kedvezmények.


Szóval ha te ilyenekre nem vagy jogosult és pár éves hiteled van, nem biztos, hogy jobban jársz. Sajnos pár hónap alatt is romlott a helyzet.

2022. máj. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ti túlbonyolítjátok. A kérdezőnek a Takarékbanknál van a lakáshitele és a bankszámlája is. Ő csak a bankszámláját akarja átvinni, de nem tudja hogy ezt át lehet-e így, hogy van ott hitele is. Azért írja, hogy átvinné a hitelét, mert azt hiszi bankot csak úgy lehet váltani, hogyha mindent átviszel egyiktől a másikhoz.


Kedves kérdező, akármilyen bankban nyithatsz bankszámlát, attól függetlenül hogy egy másik banknál lakáshiteled van. Én pl. egy olyan bankban vettem fel a lakáshitelem, ahol nincs is és soha nem is volt bankszámlám. A kettő nem függ össze egyáltalán. Ha a K&H-nál szeretnél bankolni ezután és ott akarsz bankszámlát, akkor átmehetsz oda bármikor. A hiteledet pedig nem szükséges átvinni, az maradhat a Takaréknál úgy is, hogy neked ott már semmi másod nincs.

2022. máj. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 Igen, pont erre és ilyen formában voltam kiváncsi. :)

De az sem gond akkor hogy nem a takarékos számlára megy majd a fizu amiből ugye automatikusan vonják a törlesztőm.? Illetve ilyenkor nem vesznek vissza tőlem kamatkedvezményt vagy bármilyen kedvező feltételt ami a hitelemhez kötődik?

2022. máj. 10. 16:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha kaptál kamatkedvezményt a lakáshitelre azért, mert náluk van a bankszámlád, akkor de ezt innestől kezdve elvehetik, ha máshová viszed a számlát. Erről viszont így konkrétan a bankodnál érdeklődj, hogy mi történne ebben az esetben.


Ha a bankszámládról vonják a hitelt az nem gond, meg tudod szüntetni a bankszámládat és adnak onnantól kezdve egy számlaszámot, amire a következő hónaptól kezdve utalnod kell majd a hitelt. Ez a rész nem gond.

2022. máj. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!