Az ertelmes emberek csak autot vagy lakast vesznek hitelre?

Figyelt kérdés

Tehat mondjuk egy dragabb laptop(300e nel dragabb) vagy telefon(miatt) alapvetoen nem eri meg aruhitelt felvenni de az ilyen dolgoknal azert erdemes elgondolkodni rajta nem?

Megiscsak millios aru dolgokrol van szó


2022. máj. 18. 09:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudok elképzelni olyan munkát, amit csak egy hitelre vett laptoppal vagy telefonnal lehet elvégezni.


Én jelenleg irodai munkára (távmunka) egy 4 évvel ezelőtt használtan vett 80000,-Ft-os Dell Latitude gépet használok, ami tökéletesen funkcionál ma is a 6. generációs i7 procival.


Lehet, hogyha grafikai munkát kellene csinálnom, akkor szükségem lenne egy maximum 3-400000,-Ftos laptopra vagy inkább akkor már egy valamivel olcsóbb, de erősebb asztali gépre.


De akinek ehhez hitelt kell felvennie, annak nagyon komoly gondok vannak az anyagi helyzetével ahhoz képest, hogy ilyen munkát végez.


Persze, lehet 1 millió fölött is laptopot kapni, na de azt azért senki ne mesélje már be nekem, hogy csakis azzal lehet egy munkát elvégezni, amikor már egy pár 10 dolláros Raspberry Pi-vel is teljes értékű irodai munkát lehet végezni.

2022. máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
57%

Ökölszabály: az autó luxuscikk, és nem kellene rá többet költeni KÉSZPÉNZBEN, mint amennyi 4-6 hónapi nettó jövedelmed.


Ha ennyiből neked nem jön ki egy autó, akkor nem engedheted meg magadnak, hogy autót tarts fent.


Mégis jópár ismerősöm van, aki millió alatti 15-20 éves autókkal jár és egyszerre csak 10-15 litereket tud tankolni. Gumicsere felejtős, karbantartás felejtős, nincsen rá pénz, de autó az van.

2022. máj. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

Értelmes ember megnézi milyen hitel konstrukciók, részlet fizetési lehetőségek vannak, és annak megfelelően gondolkozik.


Régen amíg tök csóró voltam én is úgy gondolkoztam, hogy hitelt soha semmire és amit nem tudok egyben megvenni azt nem veszem meg.


Ma már ez nem feltétlenül érdekel. Autóra van részletfizetés, lízing, vagy vannak áruhitelek nulla kamattal.


Vagy például lakást vettem, kifizethettem volna az illetéket egyben 1 milliót, és le lenne tudva. Mégis kényelmesebb havi szinten törleszteni. Így nem kellett hozzá nyúlni a befektetéseimhez és a felújításra is maradt több pénzem.

2022. máj. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk ez a "busás kamatok" is érdekes téma.


Például vesz valaki hitelre autót, mellette bebútorozza a lakását.


Akkor lehet hosszú távon jobban jár, mintha kocsit venne ezért X évig nem bútorozik. Közben a bútorok ára megemelkedik és nem elég, hogy X évig nem tudott venni, utána már sokkal drágábban veszi meg. Anyagilag ugyanott van, cserébe X évre lemondott valamiről.


Nyilván az tény, a hitel nem a szegény embernek való, nem arra való, hogy kicentizve felvedd felesleges dolgokra.

2022. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Autót hitelre csak akkor, ha egyébként zsebből is ki tudnád fizetni.
2022. máj. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
79%

"Ökölszabály: az autó luxuscikk, és nem kellene rá többet költeni KÉSZPÉNZBEN, mint amennyi 4-6 hónapi nettó jövedelmed."


Szerintem az rengeteg pénz. Mi annyiból vettük amit 6 hónap alatt félre tudtunk tenni. A teljes 6 havi bevétel összege több mint egy év mire kp meglesz, annyit nem költök autó vételárra. :)

Viszont az is igaz, hogy bármikor teletankolom és szerviz költség se gond.

2022. máj. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mi annyiból vettük amit 6 hónap alatt félre tudtunk tenni. "


Nyilván minimális jövedelemről van szó, nem kell szándéosan félreérteni.


Itt azokról az emberekről van szó, akik nettó 200-250 alatt keresnek és kocsival járnak a wc-re is, mert az kell.

2022. máj. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért tegyük hozzá ez az ökölszabály is maximum addig működött, míg 1-1,5-ért dőltek hazánkba a használt németek és 300-ért volt patika állapotú Swift. És nem az volt mint most, hogy az 5 éves autót többért lehet eladni, mint az egykori vételára.


Na meg ilyen szabályok alapján még a relatív jól kereső ember is maximum az 5-8 éves 200 ezret futott kocsikból válogathat. Nem ok nélkül növekszik az átlag életkora a járműveknek.

2022. máj. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!