Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hülyeség a téligumi? Sokan...

Hülyeség a téligumi? Sokan ezt állítják, hogy minek vesznek téli gumit az emberek, amikor semmi értelme, mert ugyanúgy megfogja az autót a nyári is.

Figyelt kérdés
2013. júl. 8. 21:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Nem fölösleges.

A téligumi, gyorsabban bemelegedik, tehát a téli hidegben előbb lesz normális tapadása, a nyári gumi viszont dermedt lesz és olyan helyen ahol a téli még simán tapadna a nyári már megcsúszik.A jégen meg tökmind1.

Viszont nyáron ha téli gumival mész főleg nagy melegben nagy sebességgel simán defektet kapsz mert túlhevül.

2013. júl. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
56%

Nem felesleges.

A télinek puhább az anyaga, és ha megnézed a mintázatát sok-sok apró lemezkéből áll. Meg tud kapaszkodni a hóban.

Jégen meg valóban tök mindegy.

2013. júl. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
56%
Megfogja. 50-nél 20m-rel hosszabb úton. Ez éppen elég kidönteni egy lámpaoszlopot, vagy elgázolni valakit. Könnyebben tör ki oldalirányban az autó kanyarban. Jégen mondjuk nincs érezhető különbség.
2013. júl. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem hülyeség! Én akkor szembesültem ezzel, amikor még csak az elsőkre tettem téliket, és jeges úton kellett volna megállnom. Gyakorlatilag 180 fokot fordult az autó a téli gumik körül, nagyon necces helyzet volt, pont 1 kereszteződésben. Akkor fogtam fel, hogy ha elől is nyáriak lettek volna, simán beszéntok a kereszteződésbe (amúgy kb 20-al mentem). Azóta mániákusan pakolom a téli gumit, előre+hátra is szigorúan!
2013. júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
2013. júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
2013. júl. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
56%
Nem hülyeség és még a minősége sem mindegy! Én március 15.-én simán kiálltam az udvarból Michelin téligumikkal míg a szomszéd nyárigumikkal nem tudott. A téligumi akár az életeted is emgmentheti. Sokkal rövidebb fékút, kanyarban jobb tapadás, elindulni is könnyű vele.
2013. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
56%
van olyan videó is ahol tükörjégen próbálják, és a télivel ott is hamarabb állt meg!
2013. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Téligumin spórolni nem szabad. Tavaly és idén télen sokat volt közlekedve havas utakon is, és azért érezni lehetett, hogy tapad jobban a téli gumival. Ha meg a nyári gumi miatt ne adj Isten valami baj van az anyagi ár sokkal több is lehet mint a 4 gumi ára, nem beszélve a bent ülökről.
2013. júl. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

kérdező!


Van jogsid?


Vezettél télen nyári gumival?

2013. júl. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!