Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel 25 évig vagy...

Lakáshitel 25 évig vagy inkább olcsó albérlet? Mit választanál?

Figyelt kérdés

Inkább fizetnél egy olcsóbb albérletet ami mellett tudnál félretenni, vagy bevállalnál egy hitelt évtizedekre ami gyakorlatilag kiszámíthatatlan mennyit emelkedik ebben a bizonytalan világban, aztán ha nem tudod fizetni mehetsz az utcára.


Mit választanátok?


2010. szept. 18. 00:45
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
és akkor még nem beszéltünk a rugalmasságról sem...
2010. szept. 18. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
57%

Annyi pénzből amennyi a törlesztőrészlet lenne 2 évig, vehetsz épitőanyagokat.

Az önrészből vehetsz egy telket.

2 évig kibirjátok a szülőknél is.

Ha összefogsz a rokonokkal, barátokkal, 2 év alatt felépítheted a saját lakásodat. Utána van egy tehermentes saját lakásod. Ma ez már nem nagyon jut eszébe senkinek.

Pedig sokszázezren próbálták meg igy, főként a sokat szidott komcsi világban, de még azóta is. Mindegyiknek sikerült. Csak annyi kell hozzá, hogy ne legyen büdös a munka.

2010. szept. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
66%

Inkább a lakáshitel, az előbb vagy utóbb az enyém, de az albérlet az nem.

30 évesen veszel fel lakáshitelt 25 évere, 55évesen lejár és van saját lakásod.

Albérletet még nyugdíjas korodban is kell fizetni, ha meg nem volt sok a fizetésed akkor a nyugdíjad még kevesebb lesz.


Úgy érdemes építkezni hogy gyűjteni kell pénzt telekre.

Utána újabb pénzgyűjtés építőanyagra, közművek bevezetésére és arra hogy a kőműves meg az ács legalább tető alá tudja hozni a házat. Onnantól kezdve már elhúzódhat az építkezés évekig is, nem fog tönkremenni a ház. Apránként veszel nyílászárókat, fürdőszoba felszereléseket, megcsináltatod a villanyt, vizet, vakoltatsz, burkoltatsz, festetsz, fűtést megcsináltatod...

Rengetegen vannak akik 5-6 évig építkeznek, csak a gazdagoknál van kész a ház 1 év alatt.

2010. szept. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
94%

Azok, akiknek a törlesztőrészlete drasztikusan megemelkedett, deviza alapú hitelük van, pl a HUF alapú, támogatott lakáshitelek most is stabilak. Hibás döntés volt a devizahitel, isszuk a levét, pl én is, de ettől még eszembe se jutna ma Magyarországon bérlakásban élni hitel helyett. Ennek több oka van.


Magyarországon egyelőre nincsenek kifejezetten bérbeadásra épített ingatlanok, a bérbeadók 99%-a magánszemély, aki bármikor dönthet úgy, hogy neki szüksége van az ingatlanra.


A bérbe adott lakások bérleti díja, a feltételek bármikor önkényesen megváltoztathatók, nem szabályozza senki. A szerződés bármikor indok nélkül felmondható, max kap a bérlő 2-3 hónap haladékot a kiköltözésig. (Ok, bérlakásból ilyenkor könnyebben lehet tovább állni, mint egy sajátból, de nem mindenki szeret 2-3 évente költözni, főleg, ha már költött az ingatlanra, a saját ízlése szerint alakított, esetleg kertet rendezett, stb.)


Ami viszont a leglényegesebb szempont nálam!


A bérlakásban élők örökre bérleti díjat fizetnek, a magántulajdonban élők hitelszerződése véges. Számomra megnyugtatóbb, hogy mire idős és inaktív leszek, nem kell se bérletet, se hitelt fizetnem. A mai béreket és a jövőbeni várható nyugdíjakat(?) figyelembe véve nem elhanyagolható félelem, hogy idős koromra nem lenne miből fizetnem a bérleti díjat. Ha komoly anyagi problémáim támadnának, lesz egy tehermentes ingatlanom, amit eladhatok, kisebbre cserélhetek, életjáradékot kérhetek, eltartási szerződést köthetek, szóval lesz variációs lehetőségem a bérlakásban élőkkel szemben.


A mai magyar viszonyok mellett nem életszerű elképzelés, hogy a bérlakásban élők annyi pénzt félre tudjanak tenni, amiből később majd hitel nélkül is lakást vesznek. Ez olyan ritka, mint a fehér holló.


Itt vidéken, ahol élek, az a gyakoribb, hogy a fiatal először a szüleivel él, ahol összegyűjtheti az önerőt, vagy a szülei háza lesz a plusz fedezet, vagy a jobb módú családok az önerőt odaadják a gyerekeiknek. Később pedig, mivel minden ingatlan magántulajdonban van, a szülők, nagyszülők halála után a gyerekek örökölnek. Ebből ki tudják fizetni a hiteleik maradékát, tehát nem fognak 30 évig részleteket fizetni.


Nyugaton, ahol vannak olcsó bérlakások és a bevételek kiszámíthatóbbak, stabilabbak, a jövedelemmel nem rendelkezők pedig annyi segélyt kapnak, amiből még lakásbérletre is futja, ott számomra is elfogadhatóbb személet, ha valaki bérlakásban él, de nálunk ennek még nincsenek meg a feltételei.

Várható, hogy lesznek újra bérlakások, nem is kevés, de remélem, nekem ilyen típusú bérlakásom sosem lesz...

A törvénytervezet "mentőcsomagjában" pl van egy olyan lehetőség, hogy a bedőlt hitelesektől elveszik a tulajdonjogot és átalakítják az otthonukat bérlakássá.

2010. szept. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim válasza:
2%
Sokkal praktikusabb az albérlet,csak mi magyarok ragaszkodunk betegesen a tulajdonhoz....
2010. szept. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
55%
Én tulajdonképpen leginkább bérbeadó szeretnék lenni...
2010. szept. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
84%

Azokban az országokban, ahol a többség bérlakásban él, olyan magasak az ingatlan árak, hogy gyakorlatilag az átlagember nem is tudna tulajdonjogot szerezni a lakására, tehát nem csak megszokásból élnek bérlakásban, hanem mert nincs más alternatívájuk.


Viszont hallottam egy újabb tendenciát is. Egyes országokban pl olyan kedvezőek lettek az euró és CHF alapú hitelek kamatai (az euró alapkamata 1% alatti, a CHF-é pedig 0,25%!!!!) hogy elkezdtek az emberek ingatlanokat vásárolni.

2010. szept. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
78%

Mo-on azért nincs elterjedve a lakásbérlet, mert nincsenek klasszikus piaci alapon működő bérlakások, aminek az az oka, hogy beruházóként nem éri meg bérlakást építeni, ugyanis nem lehet annyiért kiadni, hogy a megtérülése jó legyen.


Magánszemélytől bérelni viszont nem a legjobb megoldás, mivel a bérlő ki van téve a bérbeadó rigolyáinak, illetve nem jellemző, hogy hosszútávra lehessen maradni egy lakásban.

2010. szept. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
72%

01.57-es vagyok..

Én Angliában élek lassan 5 éves.3 szobás lakást bérelek magánszemélytől..Szóval nem állami vagy önkormányzati lakást..A szomszédjaim szintén bérelik a lakást,és bizony a mellettem lévő szomszéd szinte 3-6 havonta változik..Itt kint azért van nagyobb igény a bérlésre,mert minden a munkától függ..Így mindig rugalmas az ember..Ennek csak ennyi a titka..Ismerek egy angol házaspárt akiknek Londonban van saját lakásuk,mégis a szomszédom,és bérelt lakásban él..Mert itt van munkájuk..

Írtad,hogy egy ismerősödnek milyen magas a törlesztése..

Én nem értek hozzá,még soha nem vettem fel lakáshitelt..Így fogalmam sincs hogy milyen alapú hitelt vett fel.De azt tudom,hogy a nővérem is hitelből vett lakást magának..Ő lassan 12 éve fizeti(még van pár éve( de nem sokkal emelkedett neki az évek alatt..Ma is Kb 50-60 ezret fizet..Ennyit egy albérletért is fizet az ember..Azért az sem árt ha valaki lakást vásárol hitellel,hogy végig mérlegeli,kiszámolja mennyit képes fizetni,mennyit engedhet meg magának..Sokan képesek 3-4 szobás hatalmas házakat venni..és később nem tudják kisebbre cserélni,mert senkinek nem kell nagy ház..Ha egyszer vennék lakást magamnak akkor sem vennék nagyot..Minek?

Csak megjegyzem,hogy itt kint a 3 szobás lakás mérete kábé otthon egy másfél szobának tesz ki..itt kicsi praktikus házak épültek..Minden van a lakásban,de kis méretekben..

2010. szept. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
javítok* 5 éve
2010. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!