Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel 25 évig vagy...

Lakáshitel 25 évig vagy inkább olcsó albérlet? Mit választanál?

Figyelt kérdés

Inkább fizetnél egy olcsóbb albérletet ami mellett tudnál félretenni, vagy bevállalnál egy hitelt évtizedekre ami gyakorlatilag kiszámíthatatlan mennyit emelkedik ebben a bizonytalan világban, aztán ha nem tudod fizetni mehetsz az utcára.


Mit választanátok?


2010. szept. 18. 00:45
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Egy biztos, nem azok a mai fiatalok tehetnek a változásokról, akiket "lelustázol", nekik "csak" meg kell tanulni ebben élni."

Nem hinném, hogy az idő kerekét meg lehet állítani, ez nem kívánságműsor. Itt élünk Európa szívében, mert Árpád apánk ide hozott minket. Kénytelenek vagyunk alkalmazkodni, a világgazdasági, piacgazdasági viszonyok ránk gyakorolt hatását tudomásul venni, mert nem lehetséges mindentől elkülönülve léteznünk. (Ez itt nem Kuba, de nem is szeretném, hogy az legyen.)

Ha tetszik, ha nem, hat ránk a világ. Én pl személy szerint utálom a globalizációt, de ettől még kénytelen vagyok tudomásul venni a létezését és azt is, hogy nem tudom kikerülni.

2010. szept. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Egy opció nem merült fel még: olcsó ház, amit ki is tud az ember fizetni. Szoktam nézegetni a hirdetéseket, ha az ember szemfüles, 3-4 millióért már egész jó házakat ki lehet fogni, van egy, ami pl. nagyon tetszik, nincs is messze Budapesttől.

Persze ezeket általában fel kell újítani, de ha azt nézzük, hogy két ember dolgozik, akkor akár havi 100 ezer is mehet a törlesztőre, addig nadrágszíj összehúz, és 3-4 év múlva megvan a hitel nélküli ház. Ekkor még felújítás, de azzal már nem kell sietni, ha az alapdolgok megvannak.


Nekem jelenleg az a legnagyobb problémám, hogy csúsztam az egyetemmel, emiatt még nem tudok teljes állásban dolgozni, pedig akkor már azt a házat megvehetnénk a párommal, de így még a 3 milla is tú sok :(


Ha viszont egyáltalán nem lenne esélyem arra, hogy 4-5, de max. 10 év alatt ki tudom fizetni a lakás törlesztőjét, akkor inkább albérleteznék. Már csak azért is, mert akkor valóban sokkal mobilabb az ember, és a röghöz kötöttség Magyarországon sok családnak keseríti meg az életét, holott csupán annyit kellene tenni, hogy költöznek.

(tudom, hogy kivitelezhető, szüleimmel életem első 15 éve alatt 6 helyen laktunk, azóta eltelt 7 év, amikor külön élek és ezalatt sikerült 7 helyen élnem - ez összesen 13 lakhely 22 év alatt!)

2010. szept. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtt 16:09-es vagyok!


Mielőtt nem volt hitelünk, jól éltünk albérletben.A törlesztő összege akkor is a rendelkezésünkre állt, de nem tudtuk megspórolni.Mindenféle sz@rra elment, és igazán nem is tudok belőle felmutatni semmit.Pl. nem voltam drága nyaralóhelyen, nincs 25 e Ft-os csizmám.A törlesztőt fizetem, és sokkal rosszabbul nem állunk most sem,pedig GYED-en vagyok,a férjem fizuja 5000 ft-tal emelkedett.

Szóval azt az összeget így is úgy is eltüntettük, most legalább egy szép lakásban élek, az albérletben pedig rossz bútorok voltak, és egy több éve meghalt néni kacatjai.

Sztem fejleszteni kéne a bérház rendszerét,lehet hogy nem a hitelt választottam volna, csak hát a forinthitelem törlesztője és az új lakás alacsony rezsije ugyanannyi mint az albérleti díj+ régi lakás rezsije.

2010. szept. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
Szia! Mi most bérlünk 7 hónapja havi 30e-ért. Most hétfőn vettünk (igazából majd a bank eldönti még ;-) ) fel 6.4 m ft-ot a lakásra. 35 évig 47e ft- lesz. Mi belevágtunk, lesz ahogy lesz, a végtelenségig nem akarunk mást gazdagítani! Remélem segítettem.....
2010. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
Ha 5 évvel ezelőtt kérdezel, azt mondanám, hogyi nkább hitel. Ha most kérdezel, azt mondom (túl többszöri hitelen és költözésen, albérleten, ill. most sajátban) 100% hogy albérlet! Legrosszabb döntésem volt, mikor 3 éve al ányom megszületéskor feladatam az albérletet , hogy sajátba költözzünk. Sokan ma ott tartanak, hogy akkora törlesztőt fizetnek egy szaros kétszobás lakásra, hogy olcsóbb lenne szállodába lakniuk.
2010. szept. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:

: 09-21 22:24 Dettó így jártunk, mint ti. Bő 2 éve vettük fela hitelt, annyit fizettünk, mint előzőleg az albérletért. Happy volt minden, amíg szépen ,fokozatosan el nem értük a 60 ezret. Most itt vagyunk egy 42 m2-es lyukban, utálom a panelt, és nincs kiút. Cserélni, eladni nem tudjuk, mert én gyeden vagyok, meg nem osztogatják csak úgy a hiteleket (új hitelt kellene felvenni) és a rengeteg ezzel járó költséget sem bírnánk (ügyvédi költség, új illeték, miegymás tízezres, százezres nagyságrendű apróság. Arról nem is beszélve, hogy a chf megnövekedett árfolyama miatt jelenleg 2 millával több a tartozásunk, tehát ülhetünk a seggünkön. Ha ezt előre tudjuk, maradtunk volna vmi olcsó albiban és megpróbáltunk volna gyűjtögetni, hogy ne egy ilyen lyukkal kezdjük legalább, ahonnan nem tudunk lépni sem. Legalább kert lenne. Gyűlölök itt lakni.

Egyetlen dolog vigasztal: a gyerekemnek 28 év múlva lesz egy tehermentes lakása. (párom szülei még most is önk. tulajdonú bérlakásban laknak, mondjuk nekünk ez sem lenne alternatíva. (70 évesen is fizetnek) .Reménykedem, hogy jobb lesz a helyzet, és akkor elköltöznénk valami olcsóbb házrészbe jobbhíján.

2010. szept. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Nagyon magasak a kamatok!

Aki írta hogy 6,4 millát vette fal az majdnem 20 millát fog visszafizetni hacsak nem változik a törlesztőrészlet mert akkor még többet.

6.4 millióért nem valami jó házat lehet venni.

Amibe mi lakunk az kb 8 milliót ér vidéken és nem fiatal ház, na meg költeni is kellene rá.


A legjobb módszer a pénz gyűjtés. Nagyon sokáig tart de a legbiztonságosabb. Mindig annyit veszel a házépítéshez amennyit megtudsz venni a pénzeden. Rengetegen építenek 5-6 évig mire kész a ház, csak a gazdagok költöznek be 1 év alatt.

Előre kell gondolkodni.

Ha én befejeztem a sulit akkor az első hogy a keresetemből teszek félre és veszek egy kis autót amivel dolgozni járok utána házra gyűjtök. Sokáig fog tartani de inkább legyen 38 évesen házam, minthogy 60 éves koromig nyögjem a törlesztőrészletet a banknak.

2010. szept. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!