Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel 25 évig vagy...

Lakáshitel 25 évig vagy inkább olcsó albérlet? Mit választanál?

Figyelt kérdés

Inkább fizetnél egy olcsóbb albérletet ami mellett tudnál félretenni, vagy bevállalnál egy hitelt évtizedekre ami gyakorlatilag kiszámíthatatlan mennyit emelkedik ebben a bizonytalan világban, aztán ha nem tudod fizetni mehetsz az utcára.


Mit választanátok?


2010. szept. 18. 00:45
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Miért nem csinálsz megtakarítást, addig el vagy az olcsó albérletben. Nem kell bevállalnod magas törlesztést, annyiért csinálnál megtakarítást amennyit bírsz fizetni. Egy idő után lenne egy szép összeged amivel már tudnál mit kezdeni és max. a hiányzó összegre kérnél hitelt. Egy forint alapú hitel törlesztője is kb. 60-70 ezer forint, persze az összegtől is függ. A kevesebbnek 25-30 ezer körül nem mindegy. Eladósodás nélkül is lehet saját lakásod, csak előre kell gondolkodni és megtervezni a lehetőséget.
2010. szept. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Tegyük fel maradsz az albérletben/bérletben.Még van fizu, minden oké,van nyaralgatás stb.De aztán eljön az csúnya beteges, nyugdíjas időszak.Akkor miből fizeted majd az albérleti díjat?

A legmagasabb nyugdíj amiről tudok 100.000.-.Ebből csak a gyógyszere a bácsinak havi 30.000.-.Na és valszeg mi már nem fogunk nyugdíjat se kapni.Szóval én inkább összeteszem a havi törlesztőt, 50 éves koromra van egy tehermentes házam,felnevelt gyerekeim,aztán lehet menni nyaralgatni, meg drága gyógyszereket venni.Forinthitelünk van.

2010. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Olvasgattam itt a hozzászólásokat, és hát nem is tudom..



09-18 08:53


jah a hitelszerződés véges, de van akik bérleti díjat fizetnek, mások meg ugye adót a sajátjuk után is.

sok kis adó összejön szép lassan egy évben, ha meg valamiylen bírság is van az meg a másik fele, a rezsi csak emelkedik, a ház pedig nem lesz kisebb csak öregebb valahogy fűteni kell stb


és még vki írta a házépítést, hogy az manapság egyre kevesebb embernek jut eszébe.


hát igen, talán ez azért van mert az oké hogy veszel egy olcsó telket meg pár év alatt az építőanyagot, nade hol van a tervköltség, a rengeteg engedély, a kikerülhetetlen bürokráciai sarc a különbözo hivatalok felé, a rengeteg idő amit vársz ezekre, és akkor a rengeteg lehúzós szakemberről meg még nem is beszéltünk, aki bevett szokás szerint azt mondja csípőből, hogy amennyibe az anyag került, annyi a munkadíj is plusz áfa!


Szépen lassan veszel meg anyagokat apránként?

Az majd ott is marad? Mai világba egy szemvillanás alatt elhordanak cementet, faanyagot, cserepet, de még a sódert is ha nem őrizteted, vagy lazán elkezdik lopni a villanyod, vized..


Az őriztetés meg megint egy horror költség .-.

2010. szept. 21. 19:18
 24/37 A kérdező kommentje:

tegnap 16:09


A befektetéseim, részvényeim, stb kamataiból, hozamaiból, amit az a pénz hozott össze amit nem egy saját házba falaztam be..

2010. szept. 21. 19:20
 25/37 anonim ***** válasza:

Az albérletet választanám és a takarékoskodást, de olyan formában, hogy mindenképpen félre kelljen tenni azt az összeget és ne tudd elverni másra csak lakásvásárlásra.


2,5 éve vettünk lakást a férjemmel, minimális önerővel. Azért vágtunk bele, mert akkoriban a lakáshitel+rezsi megegyezett az albérleti díj+rezsivel. Gondoltuk, inkább a saját lakásunkat fizessük. Most a hiteltörlesztőnk megnőtt kb. 60ezer Ft-tal, az albérleti árak nem változtak. Ha akkor maradunk albérletben, akkor már kb. 1,5 milliót félre tudtunk volna tenni, ami a lakás vételárának 15%-a. 6 év alatt összejött volna a lakás ára, most meg fizethetem a hitelt vagy 25 évig még. Ugyan még tudjuk fizetni a lakáshitelt, de most már korántsem tűnik olyan jó döntésnek a saját lakás.

2010. szept. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Szia

Én ajánlottam az épitkezést.


Soha nem állítottam, hogy az egy könnyű dolog.

Egy saját ház felépítése bizony embert próbáló feladat.

Az általad leirt problémákon kivül is van rengeteg más dolog is. Ennek ellenére, többszázezer lakást sikerült így felépíteni, és csak nagyon kevesen vallottak kudarcot.

Még jelenleg is sokan csinálnak ilyesmit.

A boldogság, amikor elkészül, a feladathoz mérhető lesz.

Amelyik kapcsolat ezt az időszakot kibírja, már nemigen lesz később sem veszélyben.


Akkor a konkrét felvetéseidről.

Az engedélyek megszerzéséig nyugodtan el lehet kezdeni a munkát. Nálunk ilyesminek nemigen van következménye. Mire a ház elkészül, az engedélye is meglesz.

A másik. Nem úgy gondoltam ám, hogy mesteremberekkel épitess házat magadnak. Nem kell ahhoz semmilyen papir, hogy az ember téglákat rakjom egymásra. Meg más szakmákhoz sem kell. Te is nyugodtan megteheted. Csak néhány kényesebb dologhoz kell mesterember, de sokkal fontosabb néhány barát és rokon segitsége. Mindenki ért valamihez, főleg az idősebbek.

A lopásokról. Ilyen sajnos van manapság, amikor én épitkeztem, még egyáltalán nem volt. (csak zárójelben megjegyezném, hogy ez is egy elgondolkodtató dolog. Akkor állítólag minden és mindenki rossz volt) A legjobb olyan helyen telket venni, ahol ez is megoldható. Szülök, rokonok háza mellett, vagy ha ilyen nincs, sürün lakott helyen. Ott elég egy okos kutya is az örzésre. Nem kell senkit elriasztania, elég ha fellármázza a környéket.


De nem akarlak én semmire rábeszélni, tudom hogy nagyon nehéz dolog ez. Régen sokkal könnyebb volt, de most is megoldható.

Egy többtizmilliós értéket nem adnak ingyen. Mindenképpen sokat kell érte dolgozni, akár a munkahelyeden, akár az épitkezésen. Mindenki döntse el maga, melyik jobb neki.


Sok sikert hozzá, bármit választasz is.

2010. szept. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló, Te eléggé el vagy tájolva. Ma már annyiféle előírás, kötelező érvényű szabály létezik, szakhatósági engedélyhez kötött, hogy egyáltalán nem érvényes a régi szlogen.: "egy kis vödör, egy kis mész, kőművesnek nem kell ész." Számos előírásnak meg kell felelnie egy építkezésnek, a kész épületnek ahhoz, hogy építési engedést, majd használatbavételi engedélyt kapjon a tulajdonos. Az energetikai tanúsítványtól kezdve az építési naplón, felelős műszaki vezetőn át ezerféle új szabályt be kell tartani. Egy építkezés manapság nagyon költséges mulatság, arról nem beszélve, hogy ott, ahol munkahelyek is vannak, a telkek méregdrágák, faluhelyen pedig hiába olcsó az építési telek, hiába lehet kisebb költségvetéssel építkezni, ha utána nem lesz miből megélni, mert nincsenek munkahelyek a környéken. Építkezni manapság csak annak szabad, aki átlagon felüli anyagi helyzetben van, vagy az ismeretségi, családi köre tele van megfelelő szakemberekkel.
2010. szept. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

szerintem pedig egyszerüen csak lusták a mai fiatalok, de nem vagyok hajlandó vitát nyitni róla.

mindenki tegyen amit jónak lát, én nem vagyok hittéritő, ezért be is fejeztem

2010. szept. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Lusták a mai fiatalok? Nem hinném. Régen egy egyszerűbb képességű fiatal, ha kikerült az iskolából, elmehetett a szomszédos gyárba, vagy a TSZ-be és biztos lehetett benne, hogy kap valamilyen munkát. Ma a több nyelvet beszélő friss diplomások is munkanélküliként kezdhetnek és fogalmuk sincs, hogyan tovább. Megszűntek a szakmunkásképzők, alig van hagyományos szakember képzés, de ha lenne, akkor se biztos a jövőké, mert tömegével bezártak a munkahelyek. Olyan új szakok, képzések vannak, amikről azt sem tudom, mi fán termett, olyan munkakörök, hogy már a nevüket se értem, nemhogy tudnám, mit kell ott csinálni. Cseppet sem könnyű ma fiatalnak (se)lenni.


egy középkorú, két gyerekes nő

2010. szept. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Ez igaz


De áruljátok már el, hogy ki volt az, aki az utcára vonult piacgazdaságot követelni?

És kik azok, akik azóta is az előző rendszert szidják?


Megkaptátok, amit akartatok, akkor most kéretik nem reklamálni.

2010. szept. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!