Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtási jog megkerülése,...

Végrehajtási jog megkerülése, visszaveheti a bank? Mi a teendő, ha mi lennénk a vevők?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: lenne egy ház, amit megvennénk. Végrehajtási jog van bejegyezve rá. Az eladó összevissza hordott mindent. De a lényeg, hogy 10M végrehajtási összeg van bejegyezve rá,ami alapból frank alapú deviza hitel miatt lett ráterhelve (mostani árfolyammal számolva 22M a bankfelé a tartozás). Kértem az eladót, hogy akkor intézkedjen: kérjen egy papírt a végrehajtótól, ami tanúsítja, hogy mennyi az annyi. Azt is jeleztem, hogy mi sem vagyunk a teljes összegre kézpénzesek! Majd jött a duma, hogy felkért valakit - mert a bank már úgye szerződést bontott vele (amire az eladóm azt hitte, hogy minden rendben) - hogy sírja magát vissza a bankhoz. Most itt állunk két tűz között, magasra tartja az árat, ki tudja meddig szüttyög vele. 19M-ra tartja az árat. Most a bankra vár, hogy mondjon valamit. Mondtam neki, hogy max 17M amit adni tudunk, de húzza a száját és az időt. Mondtam neki, hogy vagy így fizetjük meg vagy árverésen elviszik X összegért, amiből ő egy forintot nem lát.


Van valakinek tapasztalata az ilyen ügyletben?

köszönöm.


2022. máj. 24. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem hasonló ingatlant, hogy a bejegyzett jogok jogosultjaitól beszereztem írásban azt, hogy kb. 2 hónapon belüli rendezés esetén mennyi tartozást kell megfizetni az adósnak ahhoz, hogy a bejegyzett jog lekerüljön az ingatlanról. Az összes szolgáltatótól is beszereztem az igazolásokat, nehogy éppen úton legyen egy újabb bejegyzés az ingatlanra, amíg intézkedek. Majd elmentem a végrehajtóhoz és megkérdeztem tőle, hogy neki mennyi a végrehajtási költség igénye, ha 2 hónapon belül kifizetünk mindent.


Az összegek tudatában egyezkedtem az eladóval. Sikerült belőni egy olyan árat, amivel az ingatlant terhetmentesíteni lehet, a vevőnek is marad belőle, és én is jól járok vele.

Az egyezséggel felkerestünk egy ügyvédet, megkötöttük a szerződést, amiben vállaltam, hogy tehermentesítem az ingatlant. Adtam foglalót, 2 hónapon belül minden hitelezőt kifizettem, majd a maradékot odaadtam az eladónak azon a napon, amikor birtokba adta az ingatlant. 1 hónapon belül jöttek a törlési értesítések a földhivataltól, majd a tulajdonjog bejegyzésről is az értesítés.

2022. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Most a bankra vár, hogy mondjon valamit."


Én személyesen mentem be az eladóval, és kb. 1 órán belül kaptuk az összeget a bank központjából, hogy mennyit kell befizetni. Rádobtam még 200 ezret, biztos, ami biztos. Ha nem kell, majd kiveheti az eladó a bankból azt az összeget is.

2022. máj. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, Nektek is hitelt kell felvenni ahhoz, hogy ki tudjátok fizetni a vételárat, illetve várhatóan nincs annyi KP-tok, amivel a végrehajtást töröltetni lehet. Ez így problémás lesz, mert a Titeket hitelező bank nem fog végrehajtónak utalni, a végrehajtó viszont nem fog addig Törlési Engedélyt adni, amíg a teljes tartozás nincs rendezve.


Meg kell próbálni alkudni a tartozásból és ha másképp nem megy, ideiglenesen kell valahonnan pénzt szerezni, amivel a tartozás letöröltethető.


Ehhez kell egy profi ügyvéd, aki végigviszi a tehermentesítést és az általatok felvett hitelt is kezeli, azaz nem az eladónak utalják, hanem letébe folyósíttatja. Én már végigvittem pár ilyen hitelt, adásvételt, nagyon oda kell figyelni, hogy mit mikor, kinek utalsz és előre egyeztetni kell a Titeket hitelező bankkal is a folyamatot.

2022. máj. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!