Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe éri meg a legjobban...

Mibe éri meg a legjobban befektetetni, ha csak minimális összeg áll rendelkezésre?

Figyelt kérdés

Havi 30-50 ezer forintot mibe éri meg befektetni, ami viszonylag kedvezően kamatozik?

Fiatal vagyok (21)

és a jövőmet szeretném kicsit megalapozni.



2022. máj. 24. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Most viccelsz, ugye? Eves szinten alig eri el az egyhavi atlagkeresetet ez a penz, meg zsebpenznek is keves.


Ha a jovodbe akarsz fektetni, menj el nyelvtanfolyamra, tanulj meg vezetni, tanulj ki valami szakmat amivel kesobb keresni is lehet.

2022. máj. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Tanulasba
2022. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem dicséretes, hogy ilyen fiatalon ezen gondolkozol. Azt kell eldöntened milyen célú megtakarítás lenne (lakás, nyugdíj vagy valami gyorsan elérhető).

Nem kell az elsőre hallgatni, 30-50e Ft havonta igenis olyan mennyiség amivel kell foglalkozni, de sztem havi 10e is az.

Amit én tudok tanácsolni, hogy ne fogadd meg itt a sok bitcoin huszár tanácsát és inkább keress fel egy pénzügyi tanácsadót.

2022. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
8%
Luna.
2022. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 - "Amit én tudok tanácsolni, hogy ne fogadd meg itt a sok bitcoin huszár tanácsát és inkább keress fel egy pénzügyi tanácsadót."


Pénzügyi tanácsadót azt. Meg minden pofon mellé állítsunk közlekedési rendőrt is.


Amíg nincs szemmel látható pénzed, addig nem kell bonyolítani. Teheted egy sima megtakarítási számlára is, vagy vehetsz belőle állampapírt.

Kb ennyi az alternatíva. Az állampapírnak jobb a kamata, mint a megtakarítási számlának és laikus szemmel kb ugyanaz a két termék.

Én az állampapírt javaslom, de valaki nem szereti, ha benne van a termék nevében, hogy állam.


De amúgy 2-esnek igaza van, ha van olyan tudás, ami rövidtávon emelné a fizetésed arra érdemes beruházni. Csak ilyen tudást azért nem egyszerű találni. Általában inkább az történik, hogy költ az ember valamire, amiből utána semmi haszna nem lesz.

2022. máj. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!