Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyéni vállalkozóként melyik...

Egyéni vállalkozóként melyik banknál tudnék lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Katás egyéni vállalkozóként szeretnék majd a későbbiekben lakáshitelt felvenni. Jelenlegi önerőm 5 millió forint. Pesten szeretnék majd egy kisebb lakást vásárolni. Vállalkozói jövedelmem havi nettó 5-600 ezer ft között mozog. 10 éve az Erste banknál vagyok, ahol érdeklődtem milyen lehetőségeim vannak, egy nem túl kedves ügyintézőt fogtam ki, aki kb kinevetett és azt mondta, hogy vállalkozóknak semmilyen hitelük nincs, ők csak munkáltatói igazolást fogadnak el, és az is probléma, hogy a vállalkozói és a lakossági bankszámlám egyben van. Nos megkérdeztem egy másik vállalkozó ismerősöm, aki kb 1 éve vett fel lakáshitelt ő azt mondta, hogy az Erste és a K&H is nagyjából hasonló feltételeket ajánlott, meg, hogy nem is érti ezt az ügyintézőt, mert nekünk a NAV ad jövedelemigazolást, és hogy a kiszámlázott jövedelmem 60%-át veszik figyelembe. Mivel fontos, hogy a vállalkozói éveimet figyelembe vegyék, ezért minél előbb bankot szeretnék váltani. Van itt olyan, aki hasonló paraméterekkel vett fel lakáshitelt? Illetve kb mekkora önerőre lenne érdemes szert tenni ilyen feltételekkel?

2022. máj. 28. 01:24
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ebben is igazat adok neked, mert a legtöbb ember lustaságból vesz pl. aktívan kezelt befektetési alapokat sima passzív indexkövető ETF-ek helyett, mert azt tolják eléjük a bankban, holott az aktív alapok 90%-a alulmúlja a piacot és még a költségei is sokkal magasabbak, mint egy ETF-nek.

Az ember alapvetően lusta, legalábbis a többség. Én nem tartom magam lustának és utána is mentem a dolgoknak eléggé, mint mindig, de én a saját esetemben egyenlőnek láttam a pro és kontra oldalt, ezért is mondom, hogy nem jelenteném ki, hogy egyik oldal jobb, mint a másik, veled ellentétben. Elhiszem, hogy régi motoros vagy, de nyilván minden szentnek maga felé hajlik a keze.

Részemről a vita lezárva tényleg (nem flegmaságból mondom), de mindenki tájékozódjon, legyen meg az egészséges szkepticizmus és kíváncsiság, utána pedig a megfelelő következtetés. Nekem jobb deal volt a bankfiókban felvett lakáshitel akkor, ott, az én körülményeim között, de ez nem feltétlen igaz mindenkire.

2022. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
18.29-es, szerintem mi nem vitatkozunk, csak beszélgetünk :). Nekem nagyon tetszik a tájékozottságod, igen ritka. Sokan nem tudják, az MNB egységesítette a közvetítői jutalékokat a jelzáloghiteleknél, így már ma nem lehet azzal trükközni, hogy oda viszik az ügyelet, ahol jobban megéri, de akik manapság a szakmában vannak, már egyébként sem ilyen metalitásúak. Én azt tapasztalom, mi sokkal inkább ügyfélcentrikusak vagyunk, mint pl a fióki dolgozók. Csak egy példa. Igen sok ügyfelem figyelmét felhívtam már a tartozáscsökkentő támogatásra (többgyerekeseknek jár), de egy bankban erről tuti nem fogsz tájékoztatást kapni.
2022. máj. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!