Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes prémium állampapírba...

Érdemes prémium állampapírba fektetni komolyabb összeget, 20-30 milliót?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, laikus vagyok a pénzügyekhez, alap fogalmakkal tisztában vagyok de ennyi.


Ez az összeg a következő 4-5 évben biztos hogy nem fog kelleni, viszont annak se látom értelmét hogy ekkora összeg a bankszámlán álljon önmagában.


Nem élek álom világban, nem hatalmas nyereséget szeretnék, csak kb annyit hogy a pénzem ne csökkenjen, valamennyire tartsa értékét.


20-30 millió lekötése esetén milyen kamatra számíthatok?



2022. jún. 14. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

20-30 millió lekötése esetén milyen kamatra számíthatok?


Ugyan arra amit 1000Ft-ra.

2022. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Most 6,6%-on megy. Jövőre minimum 10% lesz.
2022. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

" Jövőre minimum 10% lesz."


Gondolod hogy Orbánisztán kormánya nem fog majd belemókolni a ksh által kihozott infláció adatokba?

2022. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

#3: Már beleszámítottam a mókolást is. Ebben a hónapban konkrétan 10.7% volt a hivatalos(!!!) infláció, csak mondom.


A kamatprémium meg 1.5%. Szóval nem létezik, hogy 10%-nál kebesebbet fizet jövőre.

2022. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
20-30 millió eurot?
2022. jún. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi be tettük pár hónapra a 25 milliónkat 1 éves állampapírba, kamatozott vagy 130ezret, nekink jól jött, hogy nem a számlán állt míg elutaltuk a generálkivitelezőnek
2022. jún. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Attól jobb mintha a párnád alá tennéd. Viszont hiperinflációs ciklusban vagy államcsődben bebukod vele bár a kp-val is.
2022. jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Ennyiből vegyél egy lakást és add ki!
2022. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Én jelenleg 15 körüli összeggel vagyok, én is a prémium allampapirral szemezek. Kozel 11 százalék volt a legutóbbi inflációs adat. És még egy csomó arstopp van a piacon, ami jelenleg még lassítja az amúgyis magas inflaciot. Ha befektetem én a pénzem akkor az elkövetkező pár évben sztem jó helye lenne premium allampapirban. Ahogy fentebb is ìrtak, ennyi arstoppal is 10 százalék feletti inflációt nem hiszem, hogy el lehet tüntetni hirtelen. Plane ha netán a benzin vagy valamelyik arstop megszunne mert örökké gondolom ezek nem tartanak. Szoval jövőre sztem elég szép kis százalékot fizet. Minden évben az előző évi hivatalos infláció plusz 1,5 százalékot.
2022. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%

"Szoval jövőre sztem elég szép kis százalékot fizet."


Szép is lenne ha így lenne. Viszont

1. A valós infláció nem egyenlő a hivatalos inflációval. Mivel sok dolog kimarad a hivatalos inflációból, mint pl az ingatlan árak növekedése vagy a rezsiköltség növekedése.

2. Hiába kapsz vissza többet névértéken, ha reálértéken kevesebbet ér a pénzed mivel a valós infláció jóval nagyobb mint a tavalyi hivatalos infláció.

3. A kockázatról akkor még nem is beszéltünk. Lehet egy államcsőd vagy egy hosszabb hiperinflációs ciklus is amikor is nem sokat érsz majd az állampapír kötvényeddel.

2022. jún. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!