Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes prémium állampapírba...

Érdemes prémium állampapírba fektetni komolyabb összeget, 20-30 milliót?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, laikus vagyok a pénzügyekhez, alap fogalmakkal tisztában vagyok de ennyi.


Ez az összeg a következő 4-5 évben biztos hogy nem fog kelleni, viszont annak se látom értelmét hogy ekkora összeg a bankszámlán álljon önmagában.


Nem élek álom világban, nem hatalmas nyereséget szeretnék, csak kb annyit hogy a pénzem ne csökkenjen, valamennyire tartsa értékét.


20-30 millió lekötése esetén milyen kamatra számíthatok?



2022. jún. 14. 14:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%
Államcsőd egy eus országban sutem kizárt. Görögöknél ha jól emlékszem a GDP arányos allam adósság 200 százalék feletti volt joval, de nem engedte el az eu a kezüket.
2022. jún. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
36%
vegyél eurot. Valutában. Mindig nálad lesz, így is kamatozik, nincs kockázat.
2022. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
29%

Nem lenne jobb ezt az összeget egy ingatlanba fektettni?

Azzal milliøkat kereshetsz,ezeknek a lekötéseknwk meg minimålis a hozama.

2022. júl. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
36%

"vegyél eurot. Valutában. Mindig nálad lesz, így is kamatozik, nincs kockázat."


Dehogy nincs kockázat, a fiat pénzekből annyit nyomtatnak amennyit akarnak, a fedezetét nem az arany adja, hanem, hogy éppen mennyit nyomtatnak bele a reálgazdaságba, és az emberek mennyire hisznek bennük.

2022. júl. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
59%
Ki lehet számolni. Idén már 11-12 százalék körülire jósolják az inflaciot. Erre rátesz még 1,5 százalék kamat prémiumot. Akkor jövőre ez a papír ha semmi nem változik akkor akár 12-13 százalékot is fizethet. Sztem többet fog hozni mint egy ingatlan de ez a saját véleményem.
2022. júl. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!