Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapír vagy ingatlan jobb...

Állampapír vagy ingatlan jobb befektetés?

Figyelt kérdés

Igazából azon gondolkozom hogy egy ingatlan lehet valamivel több hasznot hoz, de azért azzal foglalkozni kell, kilehet fogni problémás bérlőt, időnként költeni kell rá, felújítani. Ha kell a pénz nem tudom azonnal eladni, lehet hónapokig árulom.


Állampapírt berakom, fix kamat van rá, ha úgy döntök bármikor kiveszem.


A kérdésem tulajdonképpen az, hogy egy ingatlan hoz-e annyival többet a prémium állampapírnàl mint amennyivel több macera?



2022. jún. 19. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyik se
2022. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
1# Írd le légyszi a tutit.
2022. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
#2 piacképes tudás elsajátítása.. saját vállalkozás indítása rá. Messze többet hoz mint az ingatlan vagy az állampapír, sokkal kevesebb tőkét is igényel.
2022. jún. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Almát hasonlítasz a körtéhez, két teljesen más befektetés. Viszont jó úton jársz azzal, hogy felismered az amortizációt és a illikviditást az ingatlannál. Ugynakkor nem elég a bérleti díjat a kamattal összehasonlítanod. Ha én 3 éve vettem egy panelt 30M-ért, kiadtam annyiért, ami pont 6%-nyi éves kamatnak felel meg, viszont most 45M-t ér, akkor sokkal nagyobb a hozama, mint bármilyen kötvénynek.

Azt is érdemes látni, hogy kötvényekből soha nem leszel gazdag. Az egész kötvénypiac értéke a 0-hoz tart (inflációval korrigálva) hosszú távon, míg ha most veszel egy romos telket a Balaton mellett, annak 200 éve múlva is lesz értéke.

Egy jó portfólióba mindkettő kell, de a legtöbb embernél a befőttes üveg a benchmark, az ingatlanba pedig rárakják az összes vagyunukat plusz 4x annyi hitelt, abban a helyzetben állampapírok és részvények jobbak.

2022. jún. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem hoz többet jelen pillanatban. Ellenben munka lesz vele.


Az ertekallosag az az igazi fegyver ezért ingatlant választanek.

2022. jún. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"piacképes tudás elsajátítása.. saját vállalkozás indítása rá. Messze többet hoz mint az ingatlan vagy az állampapír, sokkal kevesebb tőkét is igényel."


Aha igazad van, egy vállalkozás tényleg sokkal kevesebb tőkét igényel...🤣

Meg a kérdező gondolom aránylag biztos befektetést keres, amiben megáll a pénze, legalább is nem veszít úgy az értékéből, esetleg akár kamatozhat is. A vállalkozás meg vagy bejön, vagy nem, és eleinte pénzt nyel el, nem keveset.


Kérdező: attól függ mennyi pénz. Ingatlant manapság e0 millió alatt nem nagyon talalni nagyvárosban panelt sem, márpedig csak ott tudnád kiadni albérletbe jó pénzért könnyen. Az érték meg van benne az igaz, viszont költeni kell rá időnként, meg biztosítást fizetni rá, és ahogy írod, nehéz azonnal pénzt csinálni belőle, ha hozzá akarsz nyúlni a pénzhez valami miatt. Inkább szerintem nagyobb összeget érdemes kettéosztva állampapírba is tenni, meg akár dollárba stb.

2022. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*30 millió alatt akart lenni
2022. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A paprikás csirke, vagy a bécsi szelet a jobb kaja?


Céloktól függ, rizikótűréstől, tőkétől.

2022. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!