Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelesek, nektek szóltak...

Diákhitelesek, nektek szóltak arról, hogy emelni fogják a kamatokat?

Figyelt kérdés
Mind a 3 diákhitellel rendelkezem viszont a diákhitel 1 kamatát 1,99%-ról 4,99%-ra fogják emelni július 1-től. Ezt láttátok már, nektek küldtek ezzel kapcsolatban e-mailt?

2022. jún. 26. 09:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
15%
Úgy tudom kamatstop van, nem emelhetik meg. De amúgyis csak az új szerződésekre illene alkalmazni, mert az milyen már, hogy adnak kölcsön egy összeget, megegyezünk hogy ennyivel többet fizetek vissza, aztán egyszer csak többet kérnek, mert megemelkedett a költségük... Akkor én miért nem mondhatom azt, hogy az egyharmadát nem fizetem vissza, mert csökkent a jövedelmem?
2022. jún. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Kamatstop van de a diákhitel 1-nek naponta növekszik a törlesztője, emiatt ez kivételt képezhet. Én nem kaptam róla információt, viszont a honlapon az érdeklődés alatt már fent van a 150%-os drágulás. Nem tudom mi lesz, hogyan lesz de minél előbb vissza kell fizetni.
2022. jún. 26. 10:24
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

1: egyrészt mondhatod, a diákhitel alaptörlesztője a fizetésedhez igazodik automatikusan. Az enyém így kúszott fel 6 ezerről egész 80ezerig. Lefelé is ugyanúgy működik, csak van benne kb egy év csúszás.


Másrészt a diákhitel referenciakamathoz van kötve, változó kamatozású. Lakáshitelből is van ilyen, nincs ebben semmi újdonság. Ha aláírta, nyilván tudta, mi áll a szerződésben. Ami itt igazi kibaxás, hogy amíg tanul az ember, a kamat évente tőkésedik. Ilyenformán én pl kb 1,5Mt kaptam anno, de mire elkezdtem törleszteni, 2,5M lett belőle. Eltelt 1-2 év, mire el tudtam kezdeni nagyobb összegekben törleszteni, a havi 6ezres minimum a kamatokat se fedezte, így csak tovább nőtt a tartozásom ebben az első két évben, a csúcson 3M körül volt. Végső soron 4M körül fizettem vissza a 1,5Mra.

2022. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
69%
Mindjárt itt az első lecke az életben: Addig nyújtózkodj amíg a takaród ér!
2022. jún. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%

1. Egyrészt azért tökmindegy, mert a diákhitel össz. törlesztőrészlete az első 2 évben a bruttó minimálbér 6%-a lehet maximum, ami most 12 ezer forint, majd később is az aktuális fizetésed maximum 6%,a tehát a legtöbb embernek sose kell mondjuk 20-30 ezernél több törlesztőt fizetni.


2. Másrészt ha valóban piacképes normális szakmát szerzel, akkor pedig visszafizeted idő előtt előtörlesztéssel és nem a havi minimumot fizetgeted. Hanem ha keresel pl. 400-500 ezret, akkor belefizetsz minden hónapban inkább 100-200 ezret és kifizeted néhány hónap vagy max. 1-2 év alatt a teljes diákhitelt.


Tehát aki csóró szakon végez, annak azért nem kell aggódni, mert lehet a hitele sose fogy el, viszont a törlesztő se lesz sok soha.

Aki pedig olyan szakot végez hogy sokat fog vele keresni, az pedig azért ne aggódjon, mert azt a pár milliót ha akarja akkor nagyon hamar vissza tudja fizetni.

2022. jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%

"mert az milyen már, hogy adnak kölcsön egy összeget, megegyezünk hogy ennyivel többet fizetek vissza"


Amikor aláírtad a Diákhitel Szerződést, ugye elolvastad, hogy ez NEM FIX kamatozású?


Egy leendő diplomástól szerintem elvárható, hogy értelmezni tudjon egy szerződést.

2022. jún. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

"Ami itt igazi kibaxás, hogy amíg tanul az ember, a kamat évente tőkésedik" Ebben mi a kibaxás? Teljesen természetes, hogy egy kölcsön akkor is kamatozik, ha épp nem fizeted a részleteket, met türelmi idős a konstrukció. Miért gondolod, hogy igazságos lenne, hogy ne számolják fel a kamatokat a türelmi idő alatt? A kamat a pénz bérleti díja, arra az időszakra kell megfizetni, amíg a kölcsönt nem fizeted vissza, azaz amíg a pénz nálad van.

Hibás pénzügyi gondolkozás az is, hogy a 2,5M Ft-ra felduzzadt tartozásodat nem kezdted el azonnal törleszteni és nem a megengedett minimummal kellene egy ekkora összeget törleszteni, hanem rendszeres előtörlesztésekkel annyit, hogy a tőketartozás is tempósan fogyjon.

2022. jún. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%

Mondhatod hibás pénzügyi gondolkodásnak, pont leszarom a véleményedet. Nekem nem volt más lehetőségem, mint a minimumot törleszteni, merthogy havi 80 ezer fizuból éltem Pesten albérletben. Lehet utánam csinálni. Ha te ebből tudtál volna többet törleszteni, hajrá.

Amúgy azt a fizut se a legyek hordták össze, ami után a 80 ezres minimum törlesztőt számolták ki. De nyilván én vagyok a szar.

2022. jún. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
A kérdésben továbbra is az szerepel, hogy miért nem szóltak semmit? Tisztában voltam a diákhitel 1 konstrukciójával de amikor sunyi a cég azt nem szeretem.
2022. jún. 27. 07:25
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

23.34-es, lett volna diplomád a diákhitel nélkül? Szerintem az rá a válaszod, hogy nem. Lenne most enélkül olyan szakmád, amivel versenyképes jövedelmed lenne (ráadásul úgy, hogy vélhetően szereted a szakmád, hiszen azért tanultál, hogy azt csnálhasd, ami érdekel)?


Nincs itt semmi probléma, csak talán annyi, hogy a fejedben még nem raktad rendbe, kifejezetten jól jártál még így is, hogy egy időben emelkedett a tőketartozás, mivel sem régen, sem jelenleg nincs kedvezőbb, olcsóbb szabadfelhasználású kölcsön a diákhitelnél (kivéve a babaváró, ha teljesülnek a feltételek, de ugye az egy teljesen más téma).

2022. jún. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!