Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelesek, nektek szóltak...

Diákhitelesek, nektek szóltak arról, hogy emelni fogják a kamatokat?

Figyelt kérdés
Mind a 3 diákhitellel rendelkezem viszont a diákhitel 1 kamatát 1,99%-ról 4,99%-ra fogják emelni július 1-től. Ezt láttátok már, nektek küldtek ezzel kapcsolatban e-mailt?

2022. jún. 26. 09:04
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
62%

Azon a tényen nem változtat, hogy minden más kölcsönnél ha elkezded törleszteni, a tőkét is és a kamatot is fizeted kezdettől, itt pedig csak a kamatot.


És nem, nem lenne a diákhitel nélkül diplomám, bár nem piacképes dolgot tanultam, nem abban dolgozok, de feltaláltam magam.

2022. jún. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

A konstukció lehetővé teszi a rendszeres előtörlesztést, az csak egy lehetőség, hogy amíg tanulsz, ne kelljen fizetni, de ez logikus is, hiszen elvileg pont azért van szükséged diákhitelre, mert nincs keresetet a tanulási időszakban.

Az viszont megint nem a diákhitel Zrt hibája, hogy Te nem versenyképes szakmát választottál és mégis felvetted a diákhitelt.

2022. jún. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%
Látom, teljesen feldolgozhatatlan, hogy egy piacképtelen diplomával is lehet boldogulni. A legutóbbi br fizetésem 1,2M volt (alkalmazottként, bejelentve, hófehéren). Nem mondtam, hogy nem érte meg felvenni. Azt mondtam, hogy a konstrukció eleve úgy van megalkotva, hogy jóóó sokáig törleszd. Nem láttam még más hitelt, ahol másfél millióra 4et kellett visszafizetni. De mint mondtam, nekem ettől függetlenül nem volt más lehetőségem kijönni a nyomorból, amiben a szüleim éltek.
2022. jún. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

10.07-es "bár nem piacképes dolgot tanultam, nem abban dolgozok" ezt Te írtad, nem én. Nekem teljesen feldolgozható, hogy sokan jól keresnek egy piacképes diplomával és sokan szakmát váltanak azért, mert másból még jobban boldogulnak (pl én is pályát módosítottam ezért).


Látom, nagyon nem vagy tisztában a piaci alapon működő hitelekkel. Nincs még egy olyan szabadfelhasználású hiteltípus, amit ne kellene legalább 8 év alatt visszafizetni 10% környéki hitelkamattal és azonnal indul a kamat és a tőketörlesztés is. A diákhitelnél Te döntöd el, hogy a diák évek alatt nem törleszesz elő semmit, de később is te dönthetsz arról, hogy a minimum kötelező részleteken felül, mikor és mennyit szeretnél előtörleszteni, amit bármikori díjmentesen megtehetsz (piaci hitelnél ez is díjas). Az 1,99% kamat extrán kedvezményes volt, a 4,99% is baráti a mostani személi köocsönök kamatához viszonyítva.

Neked nem azért kell 1,5M Ft-ra 4M Ft-ot visszafizetni, mert a diákhitel kedvezőtlen, hanem azért, mert a tanulmányi éveid alatt semmit nem törlesztettél elő és az első két évben is, amikor már dolgoztál, csak a minimum díjat vállaltad. Nyilvánvaló, hogy a sok év alatt felgyülemlett kamat nem változik madárrá, azt valamikor ki kell fizetni. Próbálnád ezt megtenni egy személyi kölcsönnél. Nincs ingyen ebéd. Még jelzáloghitelnél is csak rövid időre van türelmi idő (általában 1 év), de ott azonnal indul a kamatfizetés és ha 20 évig elhúzod a részleteket, bizony ott is a többszörösét fogod visszafizetni, főleg a jelenlegi 7-8%-os kamatokkal.

2022. jún. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem cáfoltad, hanem alátámasztpttad, amit írtam. Úgy van kitalálva a konstrukció, hogy ha a szüleid nem raknak a segged alá egy diplomát, akkor jó sokáig adósrabszolga legyél.
2022. jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
11.13. a konstrukció úgy van kitalálva, hogy diplomát tudjon szerezni az is, akit a szülei nem támogatnak, de az nem tilos, hogy egy diák pl. a tanulás mellett is dolgozzon, időnként előtörlesszen. Az nem a kostrukció hibája, hogy Téged nem tudtak a szüleid támogatni és későn kezdél el valóban törleszteni. Minden hitel úgy van kitalálva, hogy sok kamatot kell fizetni, ha nem tempósan fizeted vissza.
2022. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
16: de nem minden hitelnek az a célja, hogy a társadalmi mobilitást támogassa. Ennek az. Meg is teszi, de közben elég nagy árat kér érte.
2022. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

14.05. Brutál alacsony a kamata, fele alatti, mint bármelyik szabadfelhasználású hitelnek (személyi kölcsön és társai) és rugalmasan hosszú lehet a futamidő, ha a jövedelem alacsony, viszont bármikor díjmentes elő-, vagy végtörleszthető.


Én nem tudok ennél jobb hiteltípust.

2022. jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Fentiekkel egyet értek, én ezért vettem fel 2M-t amit tavaly a lakásom önerejébe raktam, nevetségesen alacsony még így is csak nem szóltak amikor ideje lett volna, ezért hozza fel most minden portál ezt a dolgot.
2022. jún. 27. 17:48
 20/29 anonim ***** válasza:
Én elbuliztam, elcsajoztam az egészet. Most simán élek a moratóriummal. Úgyhogy még nem kell törlesztenem. Megvárom, míg az 1 millió Ft elinflálódik. Reálértéken így is több pénzt vettem fel, mint amennyit vissza kell adnom majd.
2022. jún. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!