Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Diákhitel emelkedett kamata...

A Diákhitel emelkedett kamata visszamenőleg is érint?

Figyelt kérdés
Júniusig kaptam diákhitel 1-et, viszont a jövőben nem lesz rá szükségem. Azonban láttam, hogy a kamat elég durván emelkedett. Mivel amikor én kötöttem a szerződést még nem ez a kamat volt érvényben így visszamenőleg rám is vonatkozni fog ez vagy sem?

2022. jún. 28. 17:22
 1/7 anonim válasza:
100%
Rád is fog. A DH1 változó, nem fix kamatozású.
2022. jún. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor mivel júniussal már megszűnik a folyósítás mert nem kérem tovább, de még 3-4 évig egyetemi hallgató leszek így törleszteni mikor kell majd? Ha befejeztem az egyetemet?
2022. jún. 28. 17:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Visszamenőleg nem érint. Félévente határozzák meg a kamatot (DH1 esetén), ami attól függ, hogy a Diákhitel központ milyen olcsón/drágán tud forrásokat beszerezni. Ez eddig mindig valamivel a jegybanki alapkamat alatt volt, tehát igen kedvező konstrukció.


Törleszteni egyetem után pár hónappal kell elkezdeni, előtörlesztésre előtte is lehetőség van.

2022. jún. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pontosítva, mert félérhetően írtam:

Visszamenőleg nem érint, vagyis mindig az adott félévre meghatározott a kamat. A kamatszint változhat, sokáig lefelé ment, most viszont nőtt.

2022. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szóval, ha nekem most 1,99% és nem veszek fel több DH-t, akkor marad 1,99% a kamatom? De ha most felveszem megint, akkor már az egész 4,99% marad?
2022. júl. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kevés pénzről van szó, mert Covid miatt a családom nem tudott támogatni többet, dolgozni meg nem tudtam egyetem mellett. :(
2022. júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4

Június 30-ig 1,99 % volt a kamat, 2022. július elejétől pedig 4,99 %. Szabályzat szerint a kamatláb félévente változik/változhat, tehát a régebben felvett hitelek kamatlába 3 %-ot nőtt. Ha úgy ítéled meg, hogy már nem kedvezőek a feltételek, van lehetőség részben vagy egészben díjmentesen előtörleszteni.

2022. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!