Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Prémium állampapírba vagy...

Prémium állampapírba vagy dollárba biztosabb tartani megtakarítást jelenleg?

Figyelt kérdés
Van egy kevés megtakarításom, néhány millió. Mit gondoltok melyik biztonságosabb ha azt szeretném hogy néhány év múlva megőrizze az értékét és vissza is kapjam. Kicsit félek az állampapírtól ha ne adj Isten egy hiperinflációs szintet elérünk, nem vásárolják vissza.

2022. júl. 5. 11:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Inkább 380 környéke, de meglátjuk. :)
2022. nov. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Legyen egy sör :) ne feledd, h a Fed is emel folyamat.
2022. nov. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a Fed januárban be fogja dobni a pause-t. Persze most csont nélkül mindenki elhiszi, hogy a végtelenbe emelik a kamatokat, de amikor azt mondták egy éve, hogy az infláció átmeneti, azt bezzeg senki sem hitte el nekik... :) Érdekes ez a szelektív elfogultság. Én nem hiszem, hogy januárnál tovább emelnék a kamatokat, de az se lepne meg, ha a decemberi lenne az utolsó, de majd meglátjuk. Sok múlik a holnaputáni CPI jelentésen. Az amcsi államadósságnak sem tesz jót a magas kamat és a recessziós félelmek közepette az erős dollár is csak hátráltatja a gazdasági növekedést.
2022. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt nem értem, miért halad a CHF és az USD majdnem paritásban. Lehet venni kéne egy kis CHF-et most.
2022. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Alakul az a dollár-forint árfolyam. :)
2022. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez csak a félidős választások miatt. Hamarosan lenyugszanak a kedélyek. Azóta vettem svájci frankot is, biztos, ami biztos.
2022. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Dehogy amiatt. Kijött a CPI jelentés és ahogy vártam is, csökken (és tovább fog csökkenni egész júniusig). Ez azt jelenti, hogy a Fed várhatóan decemberben még emel egyet, utána talán pause...vagy ha nem is, akkor is kevésbé lesz "hawkish". Ennyi volt.
2022. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Amúgy én azt nem értem, hogy "befektetni" minek vesz az ember devizát (a forex az más téma)? Sokkal jobban megéri akkor már venni egy alulértékelt cég részvényét ami az adott devizában van denominálva, így egyfajta "hedge" lesz és dupla hasznot lehet bezsebelni hosszútávon (a részvénynek és a devizának is az árfolyamnyeresége). A dollár megy 10%-ot, de a részvény is megy 10-et, akkor az már 20%.
2022. nov. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!