Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Dollárra/eurora váltottad a...

Dollárra/eurora váltottad a megtakarításaid?

Figyelt kérdés

Érdekel, hogy hányan gondolkodtak így...csak mert szó szerint a sarki kisboltban is már ez a téma.

Nekem ez kontraindikátor, mint amikor tavaly mindenki bitcoinról beszélt a legutolsó kis zsákfaluban is.

De ezt leszámítva is látszik a chartokon, hogy "all time high"-on vásárolnak devizát azok, akik most vásárolnak.

Félreértés ne essen, én sem fogadnék a forintra 10-15 éves horizonton, de véleményem szerint már ősszel nagyon meg fogják bánni azok, akik átváltották devizába a forintjukat.



2022. júl. 18. 16:49
A kérdező szavazást indított:
Igen, fel fog menni 500-ra a dollár/euro is
Még nem, de később nincs kizárva
Nem, és nem is tervezem
Inkább részvényeket/crypto-t veszek
Állampapírt vettem inkább
22 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Még régebben egy részét euróra egy részét dollárra, de maradt forint is. Most nem váltok töbet, mert túl gyengének tartom a forintot.
2022. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Most nem.
2022. júl. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Folyamatosan váltok. Rendszeresen képzek valamennyi megtakarítást valutában. Az első adagot 302 forintért vettem, még nagyon régen.
2022. júl. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mar amikor 350 volt atvaltottam azota eleg jol hozott, hosszutavon a forintnak eselye nincs euro ellen
2022. júl. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Forintnak semmi ellen nincs esélye. Játék pénzé züllesztette le Orbán és Matolcsy.
2022. júl. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

1, Ha most túl gyengének tartod a forintot, ne aggódj lesz még gyengébb is!


Ezt a 350-es szintet ne nagyon várja mostanában senki. Örülhetünk a mostani 400-nak is szerintem a legutóbbi 417 óta.

2022. júl. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
410-es árfolyam körül váltottam, forintban a havi kiadásra elegendő pénzt hagytam, ugyan most a 400-as árfolyam miatt van kis vesztesegem, ez a forintot ismerve úgyis megtérül
2022. júl. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Elképesztő az emberek gondolkodása. :)


Egy percig sem vitatom, hogy hosszútávon nyerni fog mindenki ezen, de ismeritek azt a mondást, hogy "amikor a taxisofőr is a részvények vásárlásáról beszél, akkor kell eladni a részvényeket"...?

Ti pont ugyanezt csináljátok a dollárral/euro-val.

Szó szerint a buszon is mindenki erről beszél. Gondolod, hogy jó ötlet, ha mindenkinek, de tényleg a legutolsó embernek is eszébe jut?


A kérdés nem az, hogy 5-10 éves távon nyertek-e a dologgal, hanem hogy kitartotok-e addig? Kitartotok akkor is, ha akár 280-300 forintra gyengül vissza a dollár a következő 2 évben? Nem fogjátok pánikból visszaváltani, mert rossz nézni, ahogy veszíti az értékét?


Ezen a charton gondolkodjatok el:

[link]

2022. júl. 20. 11:03
 9/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, én évek óta váltok. Összességében eddig 15 milliót váltottam be. Most 25 milliót ér a megtakarításom. Forintban nincs értelme megtakarítást tárolni. Rendkívül naiv gondolat, hogy az euro akár 350 alá benéz még valaha. Vágtázunk az államcsőd felé. Ezen gondolkodj el.
2022. júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem is rólad beszélek, hanem aki most kezdett el devizaszámlát nyitni és betenni minden megtakarítását dollárba/euroba.


Nem lesz államcsőd, ha az olaszokat/görögöket kimentették, akkor minket is ki fognak. Nagyobb kár az EU-nak egy államcsőd, mint az, hogy kimentsenek.


Ettől függetlenül hosszútávon veszít a forint a vezető devizákhoz képest. Amit én vitatok az az a tény, hogy MOST vált boldog-boldogtalan dollárt/euro-t...

2022. júl. 20. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!