Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Dollárra/eurora váltottad a...

Dollárra/eurora váltottad a megtakarításaid?

Figyelt kérdés

Érdekel, hogy hányan gondolkodtak így...csak mert szó szerint a sarki kisboltban is már ez a téma.

Nekem ez kontraindikátor, mint amikor tavaly mindenki bitcoinról beszélt a legutolsó kis zsákfaluban is.

De ezt leszámítva is látszik a chartokon, hogy "all time high"-on vásárolnak devizát azok, akik most vásárolnak.

Félreértés ne essen, én sem fogadnék a forintra 10-15 éves horizonton, de véleményem szerint már ősszel nagyon meg fogják bánni azok, akik átváltották devizába a forintjukat.



2022. júl. 18. 16:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Egyébként hol írtam olyat, hogy 350 alá benéz az euro? A dollárról írtam ezt. Az eurot egyébként a 360-as sávig várom a következő fél évben pont.


Az én megtakarításaim amerikai részvényekben vannak. Így a részvények árfolyamán és az osztalékon is nyerek, illetve egyúttal a dollár árfolyamon is. Az utóbbi fél évben hiába estek a részvények, egyrészt folyamatosan vásároltam hozzá, másrészt a dollár annyit erősödött, hogy így is profitban vagyok bőven. Szerintem pusztán devizában tartani 10+ milliót butaság. Az egy passzív megtakarítás és ettől függetlenül a dollár is inflálódik, éppen évi 9%-ot. A részvényekkel szintén van az embernek dollár kitettsége, de a részvény képes növekedésre is, pláne ha még osztalékot is fizet...de mindegy, a Te dolgod. Embere válogatja, hogy ki hogyan alszik jobban.

2022. júl. 20. 12:03
 12/15 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy kizárólag ebben tartok megtakarítást? Nem a párnacihában van a pénz. A valutám sem.
2022. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy nem? Nem állítottad az ellenkezőjét sem.

De nekem mindegy, nem is ez a téma.

2022. júl. 20. 12:15
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a deviza mint minden penzugyi eszkoz csak egy jatek. Azzal hogy forintba vagy euroba vagy barmi mas devizaba tartod a penzed beszallsz a jatekba es arra fogadsz hogy adott orszag jobban fog teljesiteni mint masok. Dollar amerika, euro europa normalis országai, forint magyarorszag stb... Szoval aki most forintot valt dollarra az arra fogad h amerika jobban fog teljesiteni mint magyarorszag.


Az meg hogy ki mirol beszel itt magyarorszagon nem relevans, a magyarok ritka tudatlanok penzugyi tekintetben, pld nezd meg zsidai viktor citadella alapjanak a hozamait :)) egy sima dollar szamlaval agyonverted volna az o hozamat amiota az alapja megvan...

2022. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Én elsősorban azért váltottam át, mert nem értek egyet a forint monetáris politikájával. Nem érdekel az árfolyam, meg hogy ki mit mond.


Amíg a vezetők direkt gyengítik a forintot(mert szerintük ez jó a gazdaságnak) és pénzt keressenek vele, nem fogom abba tartani a megtakarításom.

2022. júl. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!