Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál bankoltok és...

Melyik banknál bankoltok és miért pont ott? Fintech bankok szolgáltatásait használjátok? (Revolut, Wise, stb.)

Figyelt kérdés
2022. júl. 19. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
A revolut teljesen jó. Szeretem. Ma pont figyelmeztetett az MNB, hogy át fog verni (mármint nem a revolut, hanem az mnb), így még inkább itt fogok bankolni. Jövő év közepéig nem tudnak velük semmit csinálni (értsd becsicskítani és lenyúlni). Szerintem aztán sem.
2022. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fő bankszámlám a K&H-nál van, összességében elégedett vagyok velük. A netbank és a mobilbank teljesen jó, van Apple Pay, sok készpénz befizetésre alkalmas ATM-jük van (a lakásomtól 100m-re is). Hátrány, hogy picit drágább (esetemben Erste vagy Raiffeisen olcsóbb lenne, de az OTP-től fényévekkel olcsóbb és jobb is), illetve nincs PUSH értesítés, csak SMS.

E mellett van egy másodlagos számlám a Gránit Banknál, Platinum kártyával. Eddig velük is elégedett vagyok, bár a netbank elég elavult és az ügyfélszolgálat is lassabb. Aggasztó továbbá az "új" tulajdonosi háttér (Tiborcz I.), de amíg nem romlik a szolgáltatás minősége, maradok.

Fintech-ek közül elsősorban Revolutot használok online vásárlásra és pénzváltásra. Néha még használok Wise-t pénzváltásra és utalásra. Előfizetésekhez backup kártyaként be van téve egy Curve, ami alatt a két magyar bankkártyám. Kíváncsiságból Vivid-em is van, de mivel nem támogatja teljeskörűen a Forintot, nem nagyon használom.

2022. júl. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

OTP. Sokan szidják, de nekem nincs vele bajom. 300 Ft/hó-ért van 3 számlám, plusz kártyám. Korábban volt Erste, és K&H is. Mindkettőt azért hagytam el, mert egyik napról a másikra durván megemelte a díjait. Illetve K&H meg megszüntette a kp felvételt a fiókjaiban. Legközelebbi pénztáros K&H fiók 60 km-re van tőlem. Hát én nem fogok 120 km-et autózni, ha nagyobb összeget akarok kivenni/betenni. Ezért is mentem az OTP-hez. Olcsóbb is volt, meg fiókjaiban is mindenhol van pénztár.

Revolut, Wise, Vivid, Curve - Napi szinten használom mindegyiket.

2022. júl. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!