Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kifizethetem egy összegben...

Kifizethetem egy összegben másnak a lakáshitelét?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, mostanra mondhatni anyagilag egészen jól állok, jól fizető munkahelyem van és sikerült kicsit több pénzt félreraknom az évek alatt. Anyukámnak születésnapja lesz szeptemberben, és arra gondoltam, hogy azzal lepném meg, hogy a még fennálló kb 2,5m forint lakáshitelét kifizetném egy összegben. Sajnos ezt az összeget még évekig fizetné, de szeretném meglepni, hiszen tudom hogy ez tenné a legboldogabbá, ha nem lenne többé hitele. Mindig azt mondogatja, hogy majd ha nem lesz többé hitel akkor boldogabb lesz, mert marad pénze “élni”. Évek óta nem vett magának új ruhát, cipőt, minden ételből a legolcsóbbat veszi és ez annyira bánt engem. Nagyon jó gyerekkorom volt a kevés pénzünk ellenére, rengeteg szeretetet kaptam a szüleimtől, így szeretnék nekik valamit visszaadni én is, mert nagyon megérdemlik. A kérdésem az, hogy besétálhatok-e a bankba úgy, hogy valaki másnak a hitelét szeretném rendezni egy összegben? Soha nem hallottam még ilyesmit senkitől és nem tudom hogy van-e ilyen lehetőség.

2022. júl. 22. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Igen, az ennyimet is ki fizethetnéd. És meg is köszöném a jótékonykodásodat.
2022. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tudod a szerződő nélkül megoldani. :(
2022. júl. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem tudod megtenni. Már csak azért sem, mert nem tudod fillérre pontosan azt, hogy mennyit kell visszafizetni. Azt a bank fogja kiszámolni. És kell édesanyád aláírása is.
2022. júl. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudod megtenni, hogy az összeget (kicsit többet, mert a végtörlesztésnak díja is van) a születésnapján átutalod neki. Vagy beviszed a bankba, leülteted, akár bekötött szemmel vezeted oda vagy nemtom és ott helyben a számlájára utalod. Mert nélküle nem tudod elintézni.
2022. júl. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívd meg valahová ebédelni, aztán sétáljatok be a bankba, és ott mond el neki, hogy mit szeretnél. Nélküle nem fog menni.
2022. júl. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez egy kétmenetes ügy. Bankba be kell fáradni, leadni a megfelelő papírokat. Pár napon belül visszajeleznek, hogy mennyi a pontos összeg, és azt meddig kell befizetni. Sajnos nem lehet belőle meglepetést csinálni.
2022. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 krwkco ***** válasza:
100%

A leírt nehézségek miatt az a legegyszerűbb, ha az anyukád folyószámlájára átutalsz egy körülbelüli kerek összeget. A közleménybe beírod, hogy "születésnapi ajándék a lakáslölcsön végtörlesztésére". Kinyomtatod az átutalási bizonylatot és berakod egy borítékba. + egy doboz bonbon.

Azután ha szükséges, segítesz neki elintézni a végtörlesztést.

2022. júl. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ki is kell fizetni, mert utána rögtön szüksége lesz a hitel törlesztőjére a rezsifizetéshez.
2022. júl. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" A kérdésem az, hogy besétálhatok-e a bankba úgy, hogy valaki másnak a hitelét szeretném rendezni egy összegben? Soha nem hallottam még ilyesmit senkitől és nem tudom hogy van-e ilyen lehetőség."


Elméletileg van, de gyakorlatilag nem így működik.


Annak a hitelét fizeted ki, akiét akarod. Viszont a bank Anyukáddal szerződött, tehát adatokat is csak neki fog kiadni. Például azt, hogy mennyit kéne fizetnie, ha végtörleszteni akar.


Én vettem hitellel terhelt lakást. A tulajdonos a banknál meghatalmazott, hogy intézhetem helyette a hitel végtörlesztését. Onnantól kezdve már nem kellett Ő hozzá, minden információt megosztott velem a bank ezzel kapcsolatban, és én fizettem ki helyette a tartozását. A lakás tulajdonosa csak egyszer járt bent a bankban, amikor meghatalmazott engem az ügye intézésére.


Tehát ilyen és hasonló akadálya van annak, hogy nem tudsz meglepetést csinálni belőle.


Viszont a banki ügyintéző tájékoztatott arról, hogy ha tudom a hitelhez kapcsolódó bankszámla számot, akkor mindenféle meghatalmazás nélkül is átutalhatom az összeget, csak tegyek hozzá még valamennyit, hogy biztosan minden megtérüljön, mert pontos összeget nem tudhatok. Ha többet utalok át, mint a végtörlesztés teljes összege, azt a hitelt felvevőnek amúgy is kifizetik.

2022. júl. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9 annyi, hogy a technikai számlára utalás nem jelent automatikusan (vég)törlesztést. Ahhoz kapcsolatba kell lépni a bankkal. Hogy szeményesen vagy telefonon is elég, az bankonként változó. Szóval ebben az esetben is kell hozzá a szerződő.

Diákhitelnél amúgy működik, ott tényleg csak a megfelelő megjegyzéssel el kell utalni a számlaszámra és elkönyvelik. A lakáshitel más tészta.

2022. júl. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!